To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Przedszkole - Czy gmina ma obowiązek zapłacić za przedszkole

Bunia - 2009-03-12, 10:40
Temat postu: Czy gmina ma obowiązek zapłacić za przedszkole
Zuzia idzie od września do przedszkola integracyjnego w innej gminie.Opłata wynosi 460 zł + wyżywienie .(Dlatego że jesteśmy z innej gminy). Dyrektor powiedziała mi że opłate stałą powinna zapłacić nasza gmina ,jeżeli nie potrafi zapewnić dziecku opieki w swoim przedszkolu .Ale niestety u nas uważają inaczej .Czy znacie może jakiś przepis który tego dotyczy ? bardzo prosze o podpowiedz .Dodam że jest to grupa sześciolatków. :cry:
Alicja - 2009-03-12, 12:18
Temat postu: Re: Czy gmina ma obowiązek zapłacić za przedszkole
malgorzatanowak napisał/a:
Dyrektor powiedziała mi że opłate stałą powinna zapłacić nasza gmina ,jeżeli nie potrafi zapewnić dziecku opieki w swoim przedszkolu .


Pod warunkiem,że jest to uwzględnione w Uchwale Rady Miejskiej.
Każdą decyzję dotyczącą opłat stałych za przedszkole podejmuje Rada Miasta.
Chyba czeka Cię wizyta u kogoś na "wyższym krześle"... i jak zwykle walka z urzędnikami ;/

gaga - 2009-03-12, 22:38

Moja koleżanka ma identyczny problem i dzięki podpowiedzi dobrych ludzi załatwiliśmy to.Po prostu musiała się zameldować czasowo w naszej miejscowości. Inni którzy próbowali dogadać się z gminą o refundację kosztów przedszkola, skoro gmina nie jest w stanie zapewnić przedszkola integracyjnego u siebie nic nie wskórali,po prostu gmina się wypięła.
I tak oto w moim domu mieszkają dwa chłopulki z Zespołem Downa prawie w jednym wieku.

Bunia - 2009-03-13, 09:54

Słyszałam o tym zameldowaniu się ale niestety nie mamy gdzie bo nikogo tam nie znamy :-( Szkoda że nie mieszkam tam gdzie wy ,bo może mieszkały by u ciebie dwa chłopulki i dziewczynka :okular:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group