To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Stowarzyszenia - Gdzie się wybrać - informacje

Margola - 2014-10-31, 04:00

Serdecznie zapraszamy na Ogólnopolską Konferencję pn. „Autyzm - zrozumieć i pomóc”.. Konferencja odbędzie w dniach 14-15 listopada 2014 r. w Wyższej Szkole Administracji w Bielsku-Białej. Program Konferencji, kartę uczestnictwa i wszelkie inne informacje dotyczące wydarzenia znajdziecie Państwo na stronie www.autyzm.wsa.bielsko.pl
Organizatorami Konferencji są:
Porozumienie „Autyzm - Polska”
Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Osobom Dorosłym z Zespołem Aspergera oraz Zaburzeniami Pokrewnymi „AS” Bielsko-Biała
Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej.
Serdecznie zapraszamy!


Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Osobom Dorosłym
z Zespołem Aspergera oraz Zaburzeniami Pokrewnymi AS
ul. Kierowa 10/50
43-300 Bielsko-Biała
tel. 692-275-462

asika1979 - 2014-11-07, 19:50

Mikołajki w Poznaniu :-)

http://dzieciom.pl/aktualnosc/zaproszenie-2

emka205 - 2014-11-10, 15:02

asika1979 napisał/a:
Mikołajki w Poznaniu :-)

http://dzieciom.pl/aktualnosc/zaproszenie-2


uu za te mikołajki to ja podziękuję. W zeszłym roku były w tym samym miejscu. Tłumy. organizacja do bani, może w tym roku pójdzie im lepiej. Jestem ciekawa Waszych opinii. Dajcie znać jak wrócicie.

kabatka - 2014-11-20, 12:40

Łódź: warsztaty dietetyczne i konsultacje dla rodziców dzieci z zespołem Downa.
Czas: 28 listopada, piątek. Konsultacje: 13.00-16.00, warsztaty: 16.00-19.00.
Kto: Centrum Futura z Wrocławia.
Miejsce: w trakcie ustaleń, na 90% klasztor oo. dominikanów (ul. Zielona 13).
Koszt warsztatów dla rodziców dzieci z zD: 10 złotych (zasadniczą kwotę zebrano podczas Marszu dla Życia i Rodziny, dzięki czemu opłata jest symboliczna).
Koszt konsultacji indywidualnych: w trakcie ustaleń.
Zgłoszenia: izaglo@poczta.onet.pl.

groszek - 2014-12-03, 13:16
Temat postu: Warszawska premiera spektaklu krakowskiego DOWN_US
Pani Joanna Chwastek zaprasza:

"Jeśli chcesz rozbawić Boga opowiedz Mu o swoich planach...”

Są w naszym życiu zdarzenia, które zmuszają nas do przewartościowania dotychczasowych postaw. Do porzucenia planów, scenariuszy, masek, ról - jak zabawek, z których już wyrośliśmy. Do dorastania do nieprzewidzianych zadań, jakie wyznacza nam los. Do szukania nowych słów, wrażliwości, siły i mądrości.

Zapraszamy na spektakl "d o w n_u s" o tym Innym w naszym życiu. O Innym mniej czy bardziej spodziewanym. O Innym, które zmienia nasze życie i nas samych. Ale zmienia na lepsze.

Spektakl odbędzie się 09.12.2014 o godz. 19:00 w Teatrze IMKA, ul. M. Konopnickiej 6, Warszawa.


Przedstawienie to pokazuje zmaganie się współczesnego człowieka z sytuacją, która go przerasta, proces dorastania do nieprzewidzianych zadań, jakie wyznacza nam los. Spektakl jest artystyczną próba ukazania doświadczeń rodziny oczekującej na niepełnosprawne dziecko oraz towarzyszących temu wydarzeniu emocji.


Jest to warszawska premiera przedstawienia. W spektaklu, w reżyserii Dariusza Starczewskiego, występują znani artyści, aktorzy krakowskich i warszawskich scen teatralnych (m.in. Magdalena Walach, Marcin Sianko).

Więcej na temat spektaklu: http://www.graal.org.pl/pl/dzialania/downus
Trailer: http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

Wstęp jest bezpłatny, jednak konieczne jest wcześniejsze przesłanie zgłoszenia udziału. Zapraszamy do przekazywania tego maila wszystkim zainteresowanym osobom, szczególnie z Państwa Stowarzyszeń.

Osoby zainteresowane udziałem w spektaklu prosimy o przesłanie załączonego formularza do dn. 05.12.2014 na adres: joanna.chwastek@graal.org.pl. Więcej informacji o projekcie znajdą Państwo w załączniku.

Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Osobowości Dzieci GRAAL z Krakowa, projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz środków z Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Patronat honorowy nad spektaklem objął m.in. Minister Pracy i Polityki Społecznej, Marszałek Województwa Małopolskiego, Arcybiskup Metropolita Krakowski.

Rene - 2014-12-03, 18:03

A gdzie jest ten formularz zgłoszeniowy?
groszek - 2014-12-03, 18:45

jak chcesz to wyślę Ci go na maila, Jako załącznik.
Rene - 2014-12-03, 18:50

Chcę i poproszę
groszek - 2014-12-09, 15:58

o dzisiejszym spektaklu,teatr Imka
groszek - 2014-12-09, 23:05

Rene byłaś na spektaklu?

Wydaje się, że spektakl się podobał.
Mnie ubawiły sceny z lekarką i rodzicami wpadającymi po drodze....Oczywiście spektakl oddaje stan ducha szczególnie matki, która urodziła dziecko z zespołem Downa. To chyba trochę wiwisekcja, wziąwszy pod uwagę osobę producenta


trajler spektaklu

kabatka - 2015-03-02, 11:48

Szkolenie „Zaburzenia połykania u dzieci i dorosłych. Diagnoza i metody terapii”

Program szkolenia:
I część: zaburzenia połykania u dorosłych
1. Fizjologia połykania, rys anatomiczny
2. Fazy połykania, sekwencyjność połykania
3. Zjawiska zachodzące podczas picia, gryzienia, żucia (obróbka pokarmów o różnej konsystencji: płyny, papki, konsystencje stałe i zmienne, sprężyste, twarde)
4. Zaburzenia połykania typu dysfagicznego (leaking, ślinienie się, penetracja, aspiracje), objawy i przyczyny.
5. Diagnoza zaburzeń połykania u dorosłych
6. Metody terapii: ćwiczenia czynne i bierne
7. Terapia miofunkcjonalna wg A. Kittel
8. Dieta w dysfagii- wg P. Szyper

II część: zaburzenia oralnej fazy połykania u dzieci
1. Przygotowanie do funkcji połykania w ontogenezie
2. Warunki rozwoju i cechy normatywnego połykania
3. Przyczyny zaburzeń ustnej fazy połykania u niemowląt i dzieci:
zaburzenia PNR
dysfunkcyjność w obszarze oralnym
4. Rodzaje zaburzeń połykania i ich konsekwencje ( zgryzowe, artykulacyjne)
5. Diagnoza połykania
6. Metody terapii: stymulacja czynna i bierna.


Termin: 26 kwiecień 2015 r. 10:00 - 17:00
Koszt: 340 PLN/ osobę
Prowadząca: Mira Rządzka
Miejsce szkolenia: Gabinet Terapii Dziecięcej SENSUUM, Warszawa, ul. Skoroszewska 5 lok. 100
Zapisy i wszelkie informacje: rboguslawska@op.pl

Rene - 2015-03-02, 13:52

groszek napisał/a:
Rene byłaś na spektaklu?

Wydaje się, że spektakl się podobał.
Mnie ubawiły sceny z lekarką i rodzicami wpadającymi po drodze....Oczywiście spektakl oddaje stan ducha szczególnie matki, która urodziła dziecko z zespołem Downa. To chyba trochę wiwisekcja, wziąwszy pod uwagę osobę producenta


Oj Groszku! Nie zignorowałam Cię tylko dopiero dziś zauważyłam to pytanko. W grudniu wyjechałam na ponad dwa tygodnie i miałam bardzo ograniczony dostęp do internetu dlatego nie odwiedzałam Zakątka.
Bardzo podobał mi się spektakl. Zamarłam na kilka następnych dni i trawiłam. Bardzo trafnie ujęty temat i świetna obsada.
Ale Ciebie nie widziałam choć weszłam jako jedna z pierwszych osób i siedziałam przy wejściu więc miałam dobre pole do obserwacji wchodzących. :-D
Pozdrawiam

Maciejka - 2015-05-25, 09:21

forum rodziców "Od dzieciństwa po dorosłość z niepełnosprawnością" 20.06.2015
baronek - 2016-02-01, 12:48

Klub Myszki Norki przy Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" zaprasza 4 lutego na zajęcia z cyklu „Atelier rodzica”, podczas których rodzice będą własnoręcznie tworzyć podkładki z filcu.
"Atelier rodzica to zajęcia skierowane wyłącznie do rodziców. Chcemy zachęcić do działań inspirowanych sztuką w domu i nie tylko. Sami odkryjemy, jak powstają dzieła sztuki i poznamy ich historię. Dowiemy się, jak powstaje m.in. instrument, obraz, rzeźba czy też instalacja. A na koniec sami spróbujemy stworzyć własne dzieło!"
Zajęcia są bezpłatne.
Czas trwania: ok. 1 godz.
Termin: 4 lutego 2016, godz. 17:00
Adres: Ośrodek Rehabilitacji Amicus, ul. Słowackiego 1

Zapisy na stronie http://myszkanorka.pl/wyd...ier-rodzica-16/

baronek - 2016-02-11, 08:11

Fundacja 21 zaprasza do wzięcia udziału w I Międzynarodowej Konferencji pt. Wielospecjalistyczna diagnoza i terapia dzieci z zaburzeniami w rozwoju cz.2
Konferencja odbędzie się w dniach 20-21 maja 2016 roku w Krośnie.
Konferencja skierowana jest do wszystkich zainteresowanych problemem szeroko rozumianej niepełnosprawności, tj. studentów, terapeutów, logopedów/neurologopedów, pedagogów, oligofrenopedagogów, psychologów, lekarzy (np. ortodontów, pediatrów, psychiatrów, neurologów), wykładowców oraz rodziców i opiekunów dzieci niepełnosprawnych.
Szczegółowe informacje (program konferencji, koszt, formularz zgłoszeniowy itp.) na stronie Fundacji w zakładce konferencja 2016.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group