To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Turnusy rehabilitacyjne - Międzynarodowy Instytut dr Swietłany Masgutowej - turnusy

kabatka - 2008-05-16, 16:02

:lol: :lol:
jestem pewna, że bardzo szybko ;-)
I wtedy Ci powie, Alaaaa, o nie, nie, nie, przestań :lol:

boszka59 - 2009-02-17, 10:21

Czy ktoś sie wybiera na wiosenny turnus? Ja jestem zapisana i cały czas sie biję z myślami. Właściwie jestem na tak ale nie do końca.
groszek - 2009-02-17, 15:01

A dlaczego nie do końca :shock: ?
boszka59 - 2009-02-17, 17:37

Czasu mi brakuje. Prosto ze zlotu na turnus. Miałam w Ustce pobyć dłużej a tu trzeba wracać i się przepakowywać. Nie jestem w 100 procentach przekonana do metody. Wiem że jest super dla autyzmu, poreażenia. Dla zespołu częściowo też. Moja siostra, neurologopeda twierdzi że to jest super i koniecznie mam jechać. Stąd te rozterki, cena też wysoka. Do tego turnus ciężki bo musisz uczestniczyć we wszystkich terapiach. Wysiłek na maksa.A ja tak bym chciała odpocząć.
magura - 2009-02-17, 22:10

Boszko, czy ktoś tutaj nie próbuje czasem "wszystkich srok za ogon złapać"? Prezes naszego stowarzyszenia często mawia, że odpoczynek od terapii działa często jak sama terapia - dziecko ma wtedy czas na akomodację tej dawki nauki i uruchomienie nowych umiejętności i ja zgadzam się z nią w tej kwestii w całej rozciągłości. Marcinek ostatnie "skoki" zaliczał właśnie w takich momentach pozornego lenistwa.
Co nie znaczy, że należy przeginać w drugą stronę ;-)
A z innej beczki, o wspominanym tu przez was przytulaniu - jutro "testuję" na Pawełku bo już ostatnio wszystko zawodzi :-(

boszka59 - 2009-02-17, 22:14

Widzisz Magura te turnusy daja mi szansę bycia z Adamek. W domu jest to bardzo ograniczone. Praca, dom obowiązki. Ja też myślę że tych srok wiele za wiele. Ale to daje nam mozliwość poznania nowych miejsc, zwiedzania. No i uczy go zachowania wśród ludzi. A jeszcze jak sa jakieś terapie to prawie ok.Pewnie pojadę jak siebie znam. Już mi się marzy te dwa tygodnie tylko we dwoje ;-)
magura - 2009-02-17, 22:16

No proszę - jedni potrafią w "turnusowej bieganinie" odnaleźć spokój inni od niej uciekają :lol:
Boszko, w takim razie życzę wiele takich wyjazdów "z wytchnieniem" i czasem dla siebie.

beticz - 2009-03-13, 22:17
Temat postu: Metoda Dr Masgutowej!
Czy ktoś słyszał coś na te temat, znajoma podesłał mi link i szczerze nie wiem co o tym myśleć?

http://www.masgutovainsti...lska/method.htm

nie wiem czy dobrze go wkleiłam?

Alicja - 2009-03-13, 22:21

Scaliłam z wątkiem już istniejącym :-)
beticz - 2009-03-13, 22:23

oki dzięki, juz poczytałam, hmm cena porażająca, a w tym roku pewniej jescze drożej no i te kolejki.
Może się zapiszę to za 2 lata będzie jak znalazł no i zacznę odkładać ;-)

eelusiaa - 2009-06-09, 21:47

Czy ktoś wie jak można zapisać się na listę oczekujących?
strona w wersji polskiej jest w trakcie jakiś prac modernistycznych.

Alicja - 2009-06-09, 21:51

eelusiaa napisał/a:

strona w wersji polskiej jest w trakcie jakiś prac modernistycznych.


:lol: :lol: :lol:

ale telefon pewnie odbierają :roll:
022 666 33 68

eelusiaa - 2009-06-09, 21:59

wysztarczyło zjechać kursorem niżej :oops:
Dziękuje Alu :prosze:

kruffka - 2017-08-11, 10:42

Dziękuję Boszce za wspaniały opis turnusu!
Martynka będzie miała turnus pod koniec sierpnia. Po niej będzie kolej na Piotrka.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group