To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek medyczny - Opieka medyczna dr Ganowicz

mamagugu - 2013-08-22, 09:09

Napisałam wam numer na privy.
A jak wygląda wizyta? O tym jest połowa tych 70 stron. ;-)
Fajnie gdyby napisał ktoś z wcześniej proszących o numer bo może coś się zmieniło. :cool2:

BEATA2018 - 2013-09-12, 17:26

W wakacje byłam na wizycie u doktor Ganowicz.Wizyta była mi potrzebna , aby mnie utwierdzić co robię dobrze a co źle.Martusię Pani doktor oceniła bardzo dobrze, z czego bardzo się ucieszyłam.Utwierdziła mnie , że mogę podawać siemię lniane z płatkami na śniadanie.Doradziła przetwory kozie-jeszcze nie znalazłam kogoś kto to robi.Zaczęłam podawać Nutramigen, ponieważ miesiąc temu zakończyłyśmy karmienie piersią.Inne wskazówki znałam z forum.Najważniejsze jednak jest to, że gdy w poprzednim tygodniu Marta dostała wysokiej gorączki, bez innych objawów, to codziennie kontaktowałam się z p. Doktor.Dawało mi to ogromne poczucie bezpieczeństwa :-) ( moje dzieci zwykle chorują w soboty i niedziele), że ktoś jest.Na szczęście była to trzydniówka z książkową wysypką dnia trzeciego.Super.Doradziła też , mi szukanie lekarza endokrynologa i podawanie leków na tarczycę dopiero po pełnej diagnostyce(profesor, niestety z marszu kazał podawć leki :cry: ).Pewnie za miesiąc będę ponownie robiła wszystkie zalecane wyniki.Te które robiłam rok temu były ok.Ucieszyłam się jeszcze , gdy p. Doktor stwierdziła , że Marta ma przewody słuchowe jak u zdrowego dziecka.Nikt mi tego wcześniej nie powiedział.
romaya - 2013-09-12, 19:30

BEATA2018 napisał/a:
Doradziła też , mi szukanie lekarza endokrynologa i podawanie leków na tarczycę dopiero po pełnej diagnostyce(profesor, niestety z marszu kazał podawć leki :cry: ).

A wiesz, że w Łomży mamy całkiem niezłą endokrynolog? Nie faszeruje dzieci lekami bez potrzeby.

kwiatkalafiora - 2013-10-25, 12:07

Dołączam się i również proszę o namiary na Dr Ganowicz, próbowałam znaleźć w internecie ale wszystko co znalazłam już nie aktualne, a bardzo zależy mi na sprawnym zorganizowaniu wizyty bo nasz Teoś raczej długo już z piersi nie poje, a dalsze kroki karmienia z pozostawiają wiele wątpliwości, tak samo jak witamina D, mieszkanki z krowim mlekiem etc..
Z góry dziękuję!

Marta Witecka - 2013-10-25, 12:11

Odsyłam Cię do wątku o :arrow: karmieniu piersią
Nie ma lepszych ćwiczeń logopedycznych niż ssanie piersi. Zrób wszystko, aby nie zrezygnować z naturalnego karmienia. :tak:

kwiatkalafiora - 2013-10-25, 12:15

jasne, wlaczymy jak możemy, ale właśnie dziś mam wrażenie że mały się przestał moim mlekiem najadać, wydaje mi się że mi mleka nie przybywa a mały ma coraz większe potrzeby..
W dodatku wciąż mam wątpliwości o tą witaminę D.. i nie tylko

kwiatkalafiora - 2013-10-25, 14:01

w każdym razie będę super wdzięczna za namiary na dr Ganowicz.
kropka1 - 2013-10-25, 18:59

kwiatkalafiora wysłałam Ci pw ;)
anna_maria - 2013-11-06, 11:19

Ja też poproszę o aktualne namiary do dr Ganowicz - tak mnie ujęła na konferencji w Sobieszewie, że musimy się w końcu do niej wybrać.
emka205 - 2013-11-06, 21:01

anna_maria napisał/a:
Ja też poproszę o aktualne namiary do dr Ganowicz - tak mnie ujęła na konferencji w Sobieszewie, że musimy się w końcu do niej wybrać.


szkoda, że nie podeszłaś po wykładzie. Pani doktor rozdawała numer na życzenie.

hoobs - 2013-11-07, 13:47

Wysłałam nr na priv
aneczka - 2013-11-08, 16:03

Czy ja również mogę się dołączyć do prośby o namiary do pani doktor.Nie wiedziałam o Niej wcześniej,bo rzadko tu bywam :(dziękuję.
aneczka - 2013-11-08, 16:04

Dowiedziałam się dopiero o Niej w Sobieszewie,ale nie mogłam być na wykładzie :(
emka205 - 2013-11-11, 19:02

Notatki emki205 z wykładu dr Ganowicz podczas konferencji październikowej w Gdańsku organizowanej przez Fundację Wspierania Rozwoju "Ja też"
kabatka




Gorączka
- Ibuprofen = 10mg/kg/dawkę
- Paracetamol = 15mg/kg/dawkę
- Pyralgina = 10mg/kg/dawkę (gdy gorączka osiąga wysokie wartości tj.41stC i >)
Każdy z powyższych leków można powtarzać co 6 godzin, niezależnie od siebie z wyjątkiem Ibuprofenu (ten co 8 godzin)

Leczenie p-zapalne
- ogólnie: Ibuprofen w dawce 5mg/kg/dawkę można powtarzać co 8-12-24 godz. (nie na pusty żołądek)
- miejscowe: leki donosowe, wziewne, płukanie jamy ustnej

Wymioty : należy udać się do lekarza, jednak nim do niego dotrzemy:
- tylko nawadniamy płynami obojętnymi, małymi porcjami tj. łyżeczka od herbaty co 5 minut
- nie podajemy nic do jedzenia
Płyny obojętne:
- 5% roztwór glukozy (5g glukozy- płaska łyżeczka herbaty na 100ml wody przegotowanej)
- 0.9% sól fizjologiczna lub 10g soli kuchennej na 1l wody przegotowanej
- przegotowana woda.

Biegunka
- dieta zapierająca (marchew gotowana, ryż, marchwianka, gotowane, miksowane mięso, wywary z jagód, coca-cola), nic surowego, żadnych rosołków
- płyny obojętne i elektrolitowe
- leki p-biegunkowe i chroniące jelita w tym priobiotyki (trilac, enterol, smecta), gastrolit, orsalit, pałeczki kwasu mlekowego. Nie podajemy syropów , nie stoperan.

Zmiany skórne
- maści obojętne (Alantal, Linomag)
- maści z dod.cynku (sudocrem, maść cynkowa, nie tormentiol)
- kąpiele lecznicze w tym:
* skóra sucha: z płynami natłuszczającymi np. emolienty, oliwa z oliwek
* odkażające: z dodatkiem soli potasowej (po rozcieńczeniu woda w wannie powinna mieć kolor blado różowy
* łagodzące: z solą spożywczą

groszek - 2013-11-11, 19:03

:gwizd: :brawo: :brawo: :brawo:
jestem pod wrażeniem :oops:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group