To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek edukacyjny - Wywiad środowiskowy z OPS

julkakulka - 2011-12-20, 21:46

one muszą napisać wszystko to nie ich inicjatywa o warunkach i o mieszkaniowych warunkach, mnie najgorzej boli te ,,nieudolni wychowawczo,, kurcze wtedy wychodziłam ze szpitala że tak powiem pozałatwiać swoje sprawy i zdążyć się nacieszyć dzieckiem, bo dawali mi 2-3 mce życia wtedy. to źle że mama przyjechała mi pomagać? ja w szpitalu po 2 tygodniowym żywieniu kroplówkami ledwo co stałam . nie mówiąc że byłam po porodzie i operacji i że schudłam przez ten czas około15 kg.


dzięki Bogu żyje :prosze: , i na razie dalej zamierzam choć kostucha upomina się ciągle o mnie :-x to ja się nie daje i jej uciekam :lol:

bebe - 2011-12-20, 21:52

Julkakulka :* :* :*
Tuśka - 2011-12-20, 21:54

Są różne sposoby przeprowadzania takiego wywiadu. Wcale nie trzeba w nim pisać o marce samochodu i kosmetyków dla dziecka.
A to, czy łóżeczko jest nowe czy używane to już w ogóle nie jest sprawa pań z ops.
Nie na wszystkie pytania mamy obowiązek odpowiadać zwłaszcza na te, które nas upokarzają.
Dużo z tych pytań jest niestety inicjatywą pracownic socjalnych.

groszek - 2011-12-20, 22:05

U znajomej wielodzietnej sprawdzały czy ściera kurze...jak nie to leniwa.... ;/
Margola - 2011-12-20, 22:15

Tiaaaa... znam rodzinę, w której zakwestionowali kojec szczebelkowy, bo życzą sobie z siatką i podłogą, a że dziecko nic nie widzi w takim kojcu, to już mało je obchodziło.... albo wózek: markowy, ale używany - no trzeba kupić nowy wg pani z MOPS. Ale te problemy to się zaczęły jak rodzice zastępczy za dwa sprzedane mieszkania postawili skromny dom w technologii kanadyjskiej. Pani z MOPS najwyraźniej tego przeżyć nie może.
Irenka - 2011-12-21, 09:14

Bo w OPS-ch niestety, jeszcze ciągle pracuje mnóstwo ludzi, którzy nigdy nie powinni się tam znaleźć. Często trafili do tej pracy z przypadku wiele lat temu i tak tkwią sobie na posadkach.
dorota3 - 2011-12-21, 13:42

Ja we wrześniu załatwiałam dla Julki dożywianie w przedszkolu i też miałam wizytę pani z mopsu.U mnie poszło gładko i szybko ,klika pytań ,bez żadnego węszenia po domu.
Bardzo mila pani zrobiła szybko wywiad i sobie poszła :-)

julkakulka - 2011-12-21, 14:20

U MNIE NIE BYŁO WĘSZENIA A Z MOPSU mam raz na rok bo rodzinne brałam , teraz się skończyło bo mam za duży dochód i już nie będę ich gościła
vagabunda8 - 2011-12-21, 14:43

julkakulka napisał/a:
U MNIE NIE BYŁO WĘSZENIA A Z MOPSU mam raz na rok bo rodzinne brałam , teraz się skończyło bo mam za duży dochód i już nie będę ich gościła


:wow: Ja biorę rodzinne i nigdy u mnie nikt nie gościł. Owszem jak ktoś stara się o zasiłek celowy, to "opiekun" z op. społ. najpierw robi wywiad, ale rodzinne? Pierwsze słyszę. Chyba że to są wewnątrzgminne przepisy

julkakulka - 2011-12-21, 15:32

na mnie mają inne patrzenie. jestem synową byłej kierowniczki ośrodka :roll:

zresztą u nas w gminie jak ktoś prosi o rodzinne czy jakiś inny zasiłek to też raz do roku odwiedzają. pytają się czy czegoś nie potrzeba itd. akurat ci z ośrodka z gminy to ludzie na miejscach odpowiednich.

promykowa - 2012-05-24, 22:29

ładne rzeczy ja tu widzę..Czyli jak składam wniosek o te wszystkie świadczenia rodzinne to miłe panie z mopsu mogą nas nawiedzic? Mam z tego co widze sporo do chowania,bo małżonek naprawia znajomym rozne sprzety i akurat stoją telewizory,2zmywarki itd i plazma tez. :wow:
julkakulka - 2012-05-24, 22:32

-będzie odnotowane, jak im nie powiesz że to ie wasze to jak jakaś nadgorliwa to napiszą że to twoje - bo w twoim domu
promykowa - 2012-05-24, 22:36

Oj
Dzięki.Najgorzej.ze sprzatnąc muszę ;-)

julkakulka - 2012-05-24, 22:40

i ubrania tak jak na komisje rentową ;-)
promykowa - 2012-05-24, 22:43

a na strychu coś się pewnie znajdzie :lol:
Gorzej z dziećmi :-)
Dobrej nocy wszystkim.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group