To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek edukacyjny - Wywiad środowiskowy z OPS

margo - 2012-05-25, 00:18

O matko, to mam całą nockę z głowy :lol: muszę wszystko pochować dobrze , że chociaż okna pustką świecą i dywanów niet...tylko co zrobić z dziurą po plazmie :-? :lol:

A tak na serio to jutro mam wywiad w sprawie SUO i już się trochę boję!

julkakulka - 2012-05-25, 00:31

będzie dobrze :*
anna30 - 2012-05-25, 00:39

Margo, mnie z racji bycia rodziną zastepcza swego czasu nawiedzały tłumy :lol: Osrodek adopcyjny, kurator, PCPR, MOPS... Nie było źle, do garów nie zagladali. Fakt faktem, że takiego porządku jak wtedy nawet przed Świętami nie robię ;-) Ale sprzętów żadnych nie chowałam, w łachmany się nie porzebierałam. Za to mój mąż grzecznie zaproponował kawkę (i ciasteczka były), tyle, że rozpuszczalnej nasypał po 2 łyzeczki na filiżankę, więc się paniom po kilku łykach ręce trzęsły i ciągle mleczka dolewały :lol:
magura - 2012-05-25, 00:52

:lol: no to słabe z nich urzędniczki były (to im akurat na +) skoro do mocniejszej kawy nieprzywykłe. U nas w górkach taką jeszcze tradycyjnie robią - łyżka w sumie stoi :-) Ja tego nie mogę przejść bo istotnie kop taki po tym jest, że pole przeorać można samemu!

A w temacie, wątpię by "chowanie sprzętów" istotnie coś dało jeśli przychodzi ktoś kto takich wizyt ma za sobą setki. Z pewnością wie na co zwracać uwagę i zdaje sobie sprawę jak ludzie reagują. Potrafi też zaobserwować relacje w rodzinie, a o to przecież chodzi.

julkakulka - 2012-05-25, 05:43

u nas było napisane czy woda z wodociągu czy studni, czy dom ocieplony. ile pomieszczeń w domu , piece czy co, i to że podłoga w sieni była mokra(akurat pozmywałam )
nawet markę kosmetyków dziecka , że wokół domu czysto, że staw 5 m od domu itd itp i wiem że takie notatki u mnie w rejonie to standard

grażyna - 2012-05-25, 08:02

U nas Panie przeprowadzały zawsze wywiad sprawnie i szybko. Żadne tam łażenie po mieszkaniu czy zaglądanie po garach. Zawsze też było "w mieszkaniu czysto" i "rodzina bezkonfliktowa". Tak jak pisze julkakulka, skąd woda, ogrzewanie, ile pomieszczeń itp.
Z okazji samych zasiłków rodzinnych nikt do mnie nie przychodził.

Irenka - 2012-05-25, 09:32

julkakulka napisał/a:
u nas było napisane czy woda z wodociągu czy studni, czy dom ocieplony. ile pomieszczeń w domu , piece czy co, i to że podłoga w sieni była mokra(akurat pozmywałam )
nawet markę kosmetyków dziecka , że wokół domu czysto, że staw 5 m od domu itd itp i wiem że takie notatki u mnie w rejonie to standard


Formularz wywiadu środowiskowego zawiera takie punkty jak te dot. ogrzewania, wody w mieszkaniu (ciepłej, zimnej itd.), czystości, ilości pokoi, miejsc do spania itp. Muszą to wypełnić, ale marka kosmetyków dziecka to chyba przesada :okular: .

Aniu, Twój mąż jak zawsze hojny, nie pożałował paniom kawy :lol:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group