To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Turnusy rehabilitacyjne - Mrzeżyno

Aśka - 2007-02-05, 23:25

O dobry pomysł i pytanie Magda, podtrzymuję ;-)
iza200 - 2007-02-06, 09:23

no magda super pomysł
boszka59 - 2007-02-06, 10:18

Nie wiem tylko na ile wykonalny. Tam jest ograniczona ilość terapeutów. Natomiast myślę że wieczorne spotkania jak najbardziej. Janusz ma te sprawy na bieżąco to może on coś poradzi
Janusz - 2007-02-06, 13:48

Oczywiście, że spieszę z wyjaśnieniami w tej sprawie, bo wygląda to tak:

Turnusy psychoterapeutyczne organizowane są przez
Pomorskie Centrum Terapii Pedagogicznej z Koszalina dwa razy w roku: w czerwcu i na przełomie sierpnia i wrzesnia.
Na podanej wyżej stronie znajdziecie mnóstwo informacji, wraz ze sprawozdaniem z ubiegłorocznego turnusu sierpniowego, w ktorym uczestniczyliśmy.

Turnus nie jest organizowany przez nasze Stowarzyszenie, ale, ponieważ w ubiegłym roku pozostawiliśmy po sobie jako grupa dobre wspomnienia, zostaliśmy w tym roku potraktowani w sposób szczególny, otrzymując rezerwację ponad 25 miejsc na obu turnusach, ze wskazaniem na sierpniowy, na który dostanie się w obecnej chwili graniczy z cudem.

Na internetowej stronie Stowarzyszenia można też znaleźć w miarę obszerną
relację z turnusu sierpniowego 2006 oraz mnóstwo zdjęć z wyjazdu na ten turnus w naszej galerii.

W razie potrzeby służę dodatkowymi informacjami.

Turnusy odbywają sie w OW BOGDANKA w Mrzeżynie

magdalenka - 2007-02-06, 15:21

Czy to Pomorskie centrum odbiera telefony,dzwonilam na wszystkie podane a jest ich 4 i nigdzie nie odbieraja :cry:
Z tego co widze to ten osrodek Bogdanka w Mrzezynie nie jest tylko do dyspozycji turnusow ale i dla prywatnych wczasowiczow.
Moznaby w takim razie wykupic turnus a reszta rodziny mieszkalaby w tym samym osrodku.

Janusz - 2007-02-06, 18:27

Odbiera, odbiera.
Najlepiej dzwonić na numer +48 094 3461693 - odbiera osoba odpowiedzialna za turnusy, pani Ania Kaczmarska, lub końcówka ...1694 - odbiera dyrektorka.

W OW BOGDANKA nie ma problemów z zakwaterowaniem.
Problem jest z uwagi na to, ze w turnusie nie może wziąć udziału więcej, niż 50 dzieci, tak są rozpisane zajęcia od 8:30 do 18:00.
Dlatego liczba uczestników turnusu jest limitowana.
W turnusie uczestniczy też grupa dzieci autystycznych. Szkoła dla rodziców podzielona jest na grupy, gdyż rodzice dzieci z autyzmem mają odmienne problemy od naszych.

W tym samym czasie w sierpniu równolegle do psychoterapeutycznego prowadzony jest turnus ogólnousprawniający, tam o miejsca łatwiej, ale nie o to nam chodzi.
Dla nas ważny jest turnus psychoterapeutyczny, bo takich w Polsce jest mało (ja wiem o dwóch, jeszcze Toruń).

magdalenka - 2007-02-08, 13:58

Ufff dodzwonilam sie ,sa jeszcze dwa wolne miejsca (ktos zrezygnowal) na turnus sierpniowo-wrzesniowy wiec zainteresowani szybko dzwoncie!!!
My z Beata myslalysmy o pojechaniu w tym roku,ale okazuje sie ze Oliverek jako 8-mio miesieczniak jest troszke za malutki, wiec zarezerwolalysmy sobie miejsca na sierpien - wrzesien 2008 :spoko: :lol:
Tak sobie myslimy ze moze gdyby doplacic i miec dla siebie i mezow pawilon zamiast pokoju,czy to sie da zrobic? zapomnialam zapytac :-( ,moze jak bedziecie tam w tym roku zapytajcie dobre ludziska co?? bylaby to informacja dla reszty bo jak widze pomysl na rodzinne wakacje w polaczeniu z turnusem sie spodobal.

Janusz - 2007-04-03, 13:34

Podam aktualną informację, kto z Zakątka jedzie z nami w grupie jeleniogórskiej na turnusy psychoterapeutyczne do Mrzeżyna, bo w międzyczasie nastąpiło sporo przetasowań.

W czerwcu jadą m.in:

- mama_Ani,
- AgaS
- dawid legnica


W sierpniu jadą:

- Alicja
- Janusz


Zapewne jeszcze niektóre uczestniczki turnusów zawitają do Zakątka przed wyjazdem, mam takie wieści :lol: , to bedzie nas więcej.

W chwili obecnej na rotację czekają w kolejce 2 rodziny, niestety, nie może jechać anuszkaa, z którego to powodu bardzo nam smutno.
Termin nie pasuje też Jołaśkowemu Markowi, który miał jechać sam z Kasiulą.
Zrezygnowała też GRADKA12.

Zobaczymy, jak się ta lista ułoży do sierpnia (bo na czerwcową już mało czasu i tak chyba zostanie).

mija - 2007-04-03, 13:38

Alicja z Januszem we dwoje na turnusie...?
Alicja - 2007-04-03, 13:42

mija napisał/a:
Alicja z Januszem we dwoje na turnusie...?


:lol:

a co? nie wolno? :roll:

boszka59 - 2007-04-03, 13:50

Mija , Mija oni raczej w czwórkę i będą mieli kogo pilnować. Nie wiem na co starczy siły i czasu.Ja też będę na sierpniowym. To im dzieci popilnuję
mija - 2007-04-03, 14:06

Oj, Boszka to uspokoiłaś mnie trochę.
Ty im dzieci nie pilnuj, ty miej na nich baczenie !

boszka59 - 2007-04-03, 14:14

Ja nie pies ogrodnika, jak sama nie bardzo to innym nie żałuję.
Iwona K - 2007-04-03, 14:18

W czerwcu mam być jeszcze ja tzn.Iwona K z Wojtkiem.
Już sie cieszę ze spotkania z Zakątkowiczami.

dawid legnica - 2007-04-03, 20:43

cieszę się Iwona że będziemy mieli okazję się poznać juz całkiem niedługo :jupi:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group