To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek prawny - Subkonto

ciborka - 2011-08-02, 19:46

Monika, musisz mieć na subkoncie jakieś środki, żeby ubiegać się o refundację, ale nic straconego :-) skoro nie zdążyliście ich uzbierać z 1%, to możecie jeszcze postarać się o darowizny, ewentualnie faktury i rachunki przetrzymać do następnego, bogatszego roku.
MamaWiktorka - 2011-08-05, 10:52

Mija niestety nie było opcji starania się o 1%. Jak już pisałam od niedawna należę do fundacji.

Dzięki Ciborka za info. Tak przypuszczałam. Właśnie biorę się za pisanie apeli. A do znajomych chciałam wizytówki, ale tak myślę na kalendarzyki już chyba za pózno. Coś muszę wyskrobać. Może podpowiecie, co o tej porze trafia celnie w darczyńców? :-)

betka533 - 2011-08-05, 16:01

Dziewczynki jak Wy to robicie???
Chcę (muszę) kupić Gabrysi szczepionkę (200zł)
I jak to zrobić żeby zapłaciła za nią fundacja???
Żebym ja nie musiała płacić gotówki tylko jakiś przelew od nich do sanepidu.

vagabunda8 - 2011-08-05, 16:14

Sanepid wystawia fakturę pro-forma. Wysyłasz tą fakturę do fundacji z gorącą prośbą że to pilne, na f-rze jest termin przelewu najlepiej niech dadzą 7 dni. Jesteś w kontakcie z sanepidem, jak tylko kasa wpłynie na ich konto bierzesz szczepionkę i fakturę vat. Wysyłasz fakturę vat do fundacji i po krzyku. Tym sposobem załatwiasz nieco szybciej ;-) ja tak robiłam z okularami, komputerem, rowerem itp.
nefre - 2011-08-08, 17:38

Informuję, że dziś została wysłana refundacja z dnia 18 lipca :tak:
aniak - 2011-08-08, 18:36

A ja mam pytanie.
Z Jadownik wróciliśmy w połowie czerwca (prawie 2 miesiące temu) i do dziś Ośrodek nie ściągnął pieniędzy z naszego subkonta. Czy zawsze tak długo to trwa ? Może powinnam do nich zadzwonić i przypomnieć, że brakuje im "troszkę" w kasie ? ;-)

grażyna - 2011-08-08, 18:37

Nie wysłali jeszcze FV?
aniak - 2011-08-08, 18:42

No nie. Cały czas śledzę, jakie fundusze schodzą z konta Piotrka i jak na razie tylko nasze faktury.
Nie ma ich też w korespondencji.
Znaczy się w poczcie.

grażyna - 2011-08-08, 18:45

Nieee, na pewno nie zapomnieli.
Do mnie przyjechał pan po ponad pół roku i dyskretnie przypomniał, ze nie rozliczyliśmy się jeszcze do końca przy zakupie roweru :lol: .
Zwłoka zamierzona z mojej strony, ale pan miał dowieźć dodatkowe akcesoria. Więc byliśmy kwita ;-) . No, ale już mi przyszło do głowy, że jednak zapomniał :roll: .

aniak - 2011-08-08, 18:49

No tak, ale wydawało mi się, że zależy im na szybkim rozliczeniu. W końcu to są pieniądze, a nie powietrze, które zawsze jest i zawsze można sobie pooddychać ;-)
ciborka - 2011-08-08, 19:01

mój lipcowy turnus jest już zminusowany na subkoncie, więc chyba jednak coś się komuś zapomniało :-) a info o fakturze pojawiło mi się na poczcie niemal natychmiast
aniak - 2011-08-08, 19:25

Czyli zapomnieli o nas. Musze zadzwonić i się przypomnieć.
mafra - 2011-08-08, 19:47

Ania, mogli jeszcze coś źle napisać na fakturze - u nas np. nazwisko było źle i z Wągrowcem w zeszłym roku długo się rozliczaliśmy.
nefre - 2011-08-08, 19:53

Aniu, nam po październikowym zeszłorocznym turnusie w Jadownikach kasę ściągnęli dopiero w styczniu ;-)
zadzwoniłam wówczas zapytać o miejsce na liście rezerwowej, a nazwisko im przypomniało chyba o saldzie ;-)

aniak - 2011-08-08, 20:22

Ja jutro zadzwonię i przypomnę się. Wolę nie czekać, bo tak to przynajmniej będę wiedziała ile pieniędzy mamy na koncie i nie będę musiała odliczać i się pilnować.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group