To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek prawny - Subkonto

basia_s - 2011-08-23, 18:38

W "Zdążyć z Pomocą" nic im o tym nie wiadomo.
A tak pozatym to subkonto to nie tylko 1% ale też darowizny i aukcje Allegro.
Więc całkiem pozamykają subkonta? Jakoś mi się wierzyć nie chce. Przecież każda Fundacja ma swój regulamin i albo im się chce prowadzić subkonta albo nie. A skoro już w swoim statucie ma taki zapis i prowadzi indywidualne subkonta to zupełnie nie rozumiem dlaczego nie chcą temu chłopczykowi wypłacić kasy. Robią z rodziców durniów, najpierw każą zbierać kasę a potem wykręcają się jakimiś dziwnymi przepisami , no chyba ,że to rodzice czegoś nie doczytali. Dobrze ,że my mamy w "Zdążyć z Pomocą"

grażyna - 2011-08-23, 18:49

Subkonta rzeczywiście mogą służyć jeszcze do zbiórki darowizn. Ale jak np. w 2012 w nowych formularzach PIt nie będzie rubryki na konkretyzacje celu to żaden statut fundacji nie pomoże :nie: .
ciborka - 2011-08-23, 20:48

aniak a jak z Twoją fakturą z Jadownik?
wyobraźcie sobie, że z mojego konta kasa wyszła dwukrotnie, za każdym razem na inną kwotę i na inną fakturę wystawioną w Jadownikach. upomniałam się o zwrot i czekam

wera25 - 2011-08-24, 14:17

Kobietki co pisałyście jak zakładałyście subkonta w podpunkcie: cel gromadzenia środków na subkoncie? Ja właśnie wypełniam dokumenty i nie wiem co oprócz leczenia i rehabilitacji wpisać? Podpowiecie?
Ania-wiosna08 - 2011-08-24, 14:59

mleko pieluchy pomoce edukacyjne paliwo na dojazdy buty wózek ...
vagabunda8 - 2011-08-24, 19:09

Jeżeli w fundacji "Zdążyć z pomocą" możesz dopisać "na poprawę warunków socjalo-bytowych" Można wrzucić prawie wszystko.
aniak - 2011-08-24, 20:01

ciborka napisał/a:
aniak a jak z Twoją fakturą z Jadownik?
wyobraźcie sobie, że z mojego konta kasa wyszła dwukrotnie, za każdym razem na inną kwotę i na inną fakturę wystawioną w Jadownikach. upomniałam się o zwrot i czekam


Dzwoniłam już jakiś czas temu. Pani powiedziała, że faktura na pewno była wystawiana, ale może się kobitki pomyliły w danych i że sprawdzi. Do tej pory nie ma nic na kocie. Ani w korespondencji potwierdzenia, że faktura wpłynęła do rozliczenia, ani nie zdjęto pieniędzy z konta.
Obawiam się, że mogła fundacja z innego konta zabrać. Sprawdziłam i wiem, że w sumie jest 5 podopiecznych mających w nazwie takie samo nazwisko i imię, tylko jeszcze inne dopiski.
Czekamy.

wera25 - 2011-08-25, 14:24

Dziękuje kobietki za odpowiedż :*
okruszkowa - 2011-08-25, 16:21

Grażyna napisała:
Subkonta rzeczywiście mogą służyć jeszcze do zbiórki darowizn. Ale jak np. w 2012 w nowych formularzach PIt nie będzie rubryki na konkretyzacje celu to żaden statut fundacji nie pomoże .

Wiecie na 100%, że koniec z subkontami? Może warto zacząć głośno protestować? Jakiś projekt obywatelski/petycję złożyć?
Przecież taka zmiana jest zdecydowanie przeciw interesom osób niepełnosprawnych.

Irenka - 2011-08-25, 21:12

Też uważam, że powinniśmy protestować :-x
Niedługo zlikwidują wszelkie i tak nieliczne przywileje niepełnosprawnych a my mamy tak po cichu się godzić? :nie:

gosiulkat - 2011-08-25, 21:36

Jestem za protestem :tak: jeżeli zlikwiduja te subkonta to nawet nie zdąże z nich skorzystać
nefre - 2011-08-25, 22:12

Ale z artykułu zamieszczonego przez Grażynę, nie wynika, że subkonta przestaną istnieć, tylko, że 1% nie będzie już przekazywany na konkretne subkonto, tylko na cel ogólny Fundacji, która będzie sama decydować jak zadysponować pieniądze, komu i w jakim stopniu pomóc.
Subkonta nadal będą istniały, ale będzie można na nich zbierać tylko darowizny, wpływy ze zbiórek oraz aukcji charytatywnych. A 1% będzie wpływał tylko na konto ogólne Fundacji.

Nowelizacja ponoć była podpisana początkiem tego roku.

Co do petycji, to uważam, że jest to dobry pomysł :spoko:

Irenka - 2011-08-26, 08:39

Ale my głównie mieliśmy wpływy z 1%. Nie podoba mi się ta zmiana :nie:
Komuś pewnie do głowy wpadło że niepełnosprawni mają "za dobrze" i trzeba było to przykrócić ;/
A jak fundacje będą decydować o tym co i komu sfinansować podobnie jak w przytoczonym w tym wątku artykule to kiepsko to widze. :-(
Niepokoi mnie też co z wpływami za 2010 r. (bo rozumiem, że jeszcze za 2010 r. odpisy będą wpływac na indywdualne subkonta?), czy trzeba będzie je wykorzystać do końca 2011 r. czy spokojnie aż "do wyczerpania zapasów".

vairatka - 2011-08-26, 09:04

Myślę, że do wyczerpania zapasów... przecież subkonta zostają, znika tylko rubryczka w PITach o celu szczegółowym 1% ;/
iwonaf - 2011-08-26, 09:06

Dla nas to też nie jest dobra wiadomość. A może teraz przed wyborami ktoś by się tym zainteresował? Czy już klamka zapadła i nie da się nic zrobić?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group