To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek prawny - Subkonto

Witek - 2007-04-20, 16:26

Nie w kosmos tylko na konto fundacji i przysłuży się sie wszystkim dzieciom, którymi "opiekuje się" fundacja.

Sądzę, że jeśli wyślesz maila z prośbą do instytucji i będzie to post z indywidualizowany wysłany na adres działu lub osoby, która może w jakiś sposób odnieść się to prośby to też nie zostanie uznany za spam. Wszystko zależy od sytuacji osoby piszącej, do kogo się wyśle i w jakiej formie. Wiele dużych firm chwali się działalnością charytatywną i może warto pomóc im sensownie wydać część tych pieniędzy :-) . Zresztą to nie zawsze muszą być pieniądze.

Niedawno słuchałem w radiu audycji o organizacji (trendzie), polegającym na tym, że pracownicy firmy dysponują, aby niewielka kwota z ich wynagrodzenia było co miesiąc potrącana na cele charytatywne bezpośrednio z wynagrodzenia. Następnie w sposób zorganizowany (uczciwy) pomoc jest rozdysponowywana. Pracownicy mają świadomość, że dzięki niewielkim wpłatom skutecznie pomogli.

dorotka8s - 2007-04-21, 16:05

Założyłam dla Ani subkonto, ale nie otrzymaliśmy numeru. Dlaczego?
eelusiaa - 2007-04-21, 16:13

witam,
juz nidługo dostaniesz listem oficjalne zawiadomienie z nr członkowskim i dyplomem o przynależności do fundacji. beda tam tez wskazowki pod jaki nr dzwonic zeby sprawdzic stan konta.
pozdrawiam

agamama123 - 2007-05-01, 14:46

Nie wiecie przypadkiem czy część pieniędzy zgromadzonych na subkoncie mozna przeznaczyć na zakup fotelika samochodowego? PFRON nie dofinansowuje fotelika a my chcielismy zmienic fotel Kacprowi - na rynku pojawił sie fotel do 36 kg z ruchomym zagłówkiem (odchylanym). myśle, ze ze względu na mozliwe problemy ze stabilnościa szczytowo - obrotowa taki byłby lepszy dla Kacperkowego.
eelusiaa - 2007-05-01, 19:15

najlepiej bezposrednio zadzwonić do fundacji lub napisać e-maila z takim pytaniem.
- co na pismie to na piśmie ;-)
adres fundacja@dzieciom.pl

agamama123 - 2007-05-01, 21:18

Wysłałam im maila tydzień temu...chyba zostaje mi zadzwonić.
eelusiaa - 2007-05-03, 21:33

mi też zawsze późno odpisywali ale zawsze odpisali - znaczy sie trzy razy ;-)
agamama123 - 2007-06-19, 21:45

Witam,
własnie zrobilismy pierwsze zakupy za pieniazki zebrane na koncie. Faktura wysłana, cała wydana kwota zeszła z konta Fundacji ale...nie trafiła na nasze...Czy oni mają jakis poslizg w tym wypadku? Tez tak mieliście?

karolina1 - 2007-06-21, 17:46

Tak przeważnie się czeka,a co zrobiliście za zakup pochwalcie się szybciutko.
agamama123 - 2007-06-22, 08:09

Kupilismy dwie pary bucików Memo chłopakom, rowerek i doprowadzającego mnie do szału Misia Pluma w zestawie podstawowym - jak zaczynam z chłopakami ćwiczenia to mam dreszcze na jego widok:) Ale im sie podoba, moga te kartki przekładać do bólu, słuchac dźwieków i tak w kółko Macieju:)

Pieniażki wpłynęły na nasze konto wczoraj:) Więc wysyłam kolejne faktury:)

dorotkach - 2007-09-03, 20:54

hejka
napiszcie mi jak dlugo trwa procedura zakladania subkonta, i jeszcze jedno, czy jezeli przed wplynieciem jakis pieniedzy na konto mojego dziecka juz bede miala rachunek np. za rehabilitacje na basenie wydany na fundacje, to fundacja zwroci mi koszty? :prosze:

karolina1 - 2007-09-26, 12:50

Dziewczyny macie jakieś ciekawe treści podziękowania,które można napisac w kartce.Bo brak mi pomysłów,i nic mi nie przychodzi do głowy.
Alicja - 2007-09-26, 17:20

karolino..poszperaj w necie..
jest tego pełno
A może jednak kilka słów od siebie? :roll:

dorotkach - 2007-10-04, 22:00

czy ktos z Was zna moze adres fundacji Zdazyc z pomaca? podajcie bo nie wiem jak mam zalozyc subkonto :prosze:
karolina1 - 2007-10-04, 22:04

Proszę Fundacja


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group