To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek medyczny - Dobór oprawek okularów

Aśka - 2008-03-06, 23:05

dzięki :prosze:
Grażyna O. - 2008-03-06, 23:07

:brawo: dla Martynki - tak szybko przekonała się do okularków. Czekamy na fotki.
Iga - 2008-03-07, 07:20

:brawo: :brawo: Dla mądrej Martynki :brawo: :brawo:
olcik - 2008-03-07, 08:28

Asiu to super ,że juz tyle za Wami. Martynka bardzo dojrzale się zachowuje. :spoko: Jestem bardzo ciekawa nowej twarzyczki ;-) .
jasna - 2008-03-07, 08:30

my również czekamy na fotkę, brawa dla martynki :brawo:
joa - 2008-03-07, 08:49

Ależ masz madrą córcię. :brawo:
Lusi - 2008-03-07, 10:22

Asiu, jak się cieszę że Martynka zobaczyła jak wspaniałe są książeczki widziane przez okularki i od razu je polubiła. Wspaniale :brawo: Gratulacje szybkiej i trafnej diagnozy. Czekamy zatem na fotki :-)
reni - 2008-03-07, 10:28

Teraz to Martynka sobie poogląda książeczki. :brawo: dla mądrej dziewczynki.
Marta Witecka - 2008-03-07, 17:06

Cieszę się i czekam na zdjęcia! :tak:
Joanna - 2008-03-07, 18:54

nie ma to jak mamę miło zaskoczyć :-) brawa dla Martynki :brawo:
Aśka - 2008-03-07, 23:41

Dziękujemy! A piszemy to wszystko dla Was, tzn. nie martwcie się na zapas, nasze dzieci potrafią zachować się bardzo dojrzale i w niektórych sprawach idzie nam lepiej z Martynką niż z Mikołajem ;-)
A dziś rano Martynka biegnie do lodówki, a ja "oj, nie dam Ci nic jeść, bo dopiero wzięłaś tabletkę...." a Mati zrobiła dłońmi "lornetkę" i mówi "kulary, kulary!" . Ja patrzę, faktycznie na lodówce leżał futerał z okularami, także moje dziecko dziś cały dzień przechodziło w okularach.
A oto obiecana fotka z wczoraj :cool2:

kabatka - 2008-03-07, 23:48

No ślicznie wygląda, tak dojrzale, przypomina mi Szymka Marta :tak:

Wiecie co, wiem, że to pewnie kwestia wieku, i małym dzieciom zalecene są pewnie dlatego okulary fiszera, bo się nie pobiją, nie złamią itd. Ale one są jakieś takie grube, mało delikatne w wygladzie (mimo że np. różowe ;-) ). A okularki Martynki, Szymka, Jagi bardzo mi się podobają, no i pobijają w cenie fiszery ;-)

No właśnie Jaga nam się nie zaprezentowała w okularach :okular: ale z Jagą to jakaś cięższa przeprawa... ;-) Albo ma źle dobrane okulary, albo po prostu już jest na tyle duża, że trudno ją przekonać do noszenia. Choć pamiętasz Ala, moimi była zainteresowana chyba... Może rzeczywiście przez nie lepiej widziała :nzastanawianie:

Grażyna O. - 2008-03-08, 00:01

Martynka bardzo ładnie wygląda w tych okularkach, taka poważna i dojrzała mała kobietka.
Aśka - 2008-03-08, 00:06

Dziękujemy.
Jeszcze dodam, ja jestem bardzo niecierpliwa i jak tylko po powrocie z okularkami do domu Mati je zdejmowała za każdym razem, jak ja jej je wkładałam - nie poddałam się ;-) . Tzn. wiedziałam, że nie pasuje jej, że ja coś jej zakładam, coś nowego (na wszystko tak reaguje) Więc zrobiłam tak - wzięłam ją na kolana, przytrzymałam ręce a Rafał przewracał kartki w książce, gdy już się "poddała", spojrzała spokojnie w książkę i wreszcie ją zobaczyła - od tamtej pory ma okulary na nosie, o które się sama upomina. Myślę, że warto pokazać dziecku coś małego, małe obrazki, literki i wtedy zobaczy ogromną róznicę :tak:

BABCIA - 2008-03-08, 19:30

Pięknie wyglądasz Martynko :spoko: a dla mamusi :brawo: za cierpliwość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group