To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek medyczny - Jak bezpiecznie czyścić uszy?

Manu - 2009-08-26, 16:18

A ja tez patyczkami chyba czas zmienic metodę bo inaczej :nlanie:

Poprawię sie natychmiast :lol:

kabatka - 2009-08-26, 16:19

Manu zaraz będzie :nlanie: za pisanie post pod postem. Pół godziny na edycję posta jest - korzystamy z tego, korzystamy :tak:
stokrota - 2009-08-26, 17:21

natan napisał/a:
Manu jest tu gdzieś wątek o uszach i tam dziewczyny piszą o tym.
Ja też wspomniałam,że lekarka w Ligocie kazała mi czyścić uszy zwyłą parafiną( zakrapiać) ,bądź zwyczajnie myć wodą z mydłem.
Ja stosuje parafinę bo Nitek ma sporo woskowiny i rzeczywiście jest lepiej.


A nasz "ostatni" laryngolog (jak i każdy, u którego wcześniej była Ania), nie pozwalał myć uszu wodą, wyraźnie zakazał - powiedział, żeby nawet przy myciu głowy uważać, by woda nie dostała się do uszu. Używać tylko A-cerumen albo wodę utlenioną.

Ilona Dahnke - 2009-08-28, 22:15
Temat postu: Re: Woskowina w uszach
Manu napisał/a:
Mamy wieczny problem z woskowinką u Hanusi,co jej wyczyszcze za pare dni nawrót.Kolor jest taki pomarańczowy czy u was tez dzieciaki maja taki sam problem :-)

a jaka jest ta wydzielina? gesta?

Kasik - 2009-08-29, 10:33

My czyścimy zewnętrzną część patyczkiem, a do środka zapuszczamy VAXOL. To oliwka z oliwek w specjalnej buteleczce z atomizerem. Warto go używać też przed basenem albo myciem główki. Wcześniej używaliśmy wody morskiej do uszek, ale oliwka sprawdza się o wiele lepiej.

Julki wydzielina z uszek też jest pomarańczowa, czasem miodowa, gęsta i kleista. Dawniej zasychała w przewodach i usuwać mógł ją tylko laryngolog, bo inaczej sie nie dało . Teraz przy natłuszczaniu Vaxolem wydzielina regularnie "wychodzi" na zewnątrz.

natan - 2009-08-29, 18:59

stokrota napisał/a:


A nasz "ostatni" laryngolog (jak i każdy, u którego wcześniej była Ania), nie pozwalał myć uszu wodą, wyraźnie zakazał - powiedział, żeby nawet przy myciu głowy uważać, by woda nie dostała się do uszu. Używać tylko A-cerumen albo wodę utlenioną.


Właśnie ja nie miałam przekonania do mycia wodą,więc zakrapiam parafiną.
Myslałam o zakupie jakiegoś olejku lub innego preparatu do czyszczenia uszu,ale nie wiem czy są one odpowiednie dla rocznych dzieci.

Ilona Dahnke - 2009-08-29, 20:12

Kasik napisał/a:
My czyścimy zewnętrzną część patyczkiem, a do środka zapuszczamy VAXOL. To oliwka z oliwek w specjalnej buteleczce z atomizerem. Warto go używać też przed basenem albo myciem główki. Wcześniej używaliśmy wody morskiej do uszek, ale oliwka sprawdza się o wiele lepiej.

Julki wydzielina z uszek też jest pomarańczowa, czasem miodowa, gęsta i kleista. Dawniej zasychała w przewodach i usuwać mógł ją tylko laryngolog, bo inaczej sie nie dało . Teraz przy natłuszczaniu Vaxolem wydzielina regularnie "wychodzi" na zewnątrz.

To tak jak my robimy :spoko: , taka sama metode stosujemy ;-)

Kasik - 2009-08-30, 14:35

natan napisał/a:
Myslałam o zakupie jakiegoś olejku lub innego preparatu do czyszczenia uszu,ale nie wiem czy są one odpowiednie dla rocznych dzieci.


Moniko, poczytaj sobie o tym Vaxolu. Jego reklamę znalazłam w piśmie dla młodych mam. Polecali go, jako ochronę uszek dla 4-miesięcznych maluchów przed wyjściem na basen. U nas sprawdza się rewelacyjnie.

natan - 2009-08-30, 20:44

Dziękuję Kasiu poczytam .
Ilona Dahnke - 2009-09-17, 22:44

U nas zapalenia c.d. dostalismy teraz kolejny antybiotyk, Pati nie dala sobie odessac tej ropy, co to ciagle siedzi w uchu... :cry: Jutro telefonuje z lekarka i chyba musimy do szpitala, totalnie sie zalamalam. Najgorsze jest to, ze z tym uchem nie jest lepiej, a wypila Pati juz trzy butelki antybiotyku i 2 butelki antybiotyku w kroplach do ucha...
Ilona Dahnke - 2009-09-18, 21:49

Wkraplam teraz Pati Panotile Cipro (Ciprofloxacin), jak nie bedzie lepiej skierowanie do szpitala... :cry:
skarbeczek82 - 2009-10-26, 17:05

Ja czyszcze tak jak monia nathanowi czyli parafiną i jest oki :tak:
agajagoda - 2010-12-14, 13:22

Byłam ostatnio ze swoją Olunią na badaniu słuchu i nic z tego nie wyszło, okazało się że ma bardzo wąziutkie przewody słuchowe i w dodatku pozatykane - lekarz je w miarę możliwości przeczyścił, ale tak bardzo płakała, że z badania nici ( miała być cichutko ). Kazali mi przyjechać za miesiąc, a do tej pory przy kąpaniu trochę wody jej wlewać do uszu, tak też robię ale nie widzę żeby jakaś wydzielina się wydostawała ( pewnie znów się zatkały uszka). Malutka ma 6 miesięcy, czy ten Vaxol albo parafinę stosował ktoś u takich maluszków i czy to codziennie trzeba, czy raz na parę dni?
Iga - 2010-12-14, 13:24

Raz na parę dni. Dzisiaj będę u Łukasika to spytam o Vaxol w odniesieniu do małych dzieci.
agajagoda - 2010-12-14, 13:32

Dzięki Iga :-) to czekam na wiadomość i trzymam kciuki za Majeczkę :spoko:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group