To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Dofinansowania i zasiłki - Dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych

aniak - 2016-04-07, 23:04

Ania, ale to wiadomo od dawna, że trzeba składać na samym początku roku, bo przyznają według kolejności zgłoszeń.
My zawsze robiliśmy to 2 stycznia. A decyzje o przyznaniu przychodziły w marcu. Teraz składaliśmy 14 stycznia, a decyzja była już 26. Sama byłam zdziwiona, że w takim błyskawicznym tempie.

mija - 2016-04-08, 09:22

Ja złożyłam na początku stycznia i nadal czekam....
groszek - 2016-04-08, 17:43

aniak napisał/a:
Ania, ale to wiadomo od dawna, że trzeba składać na samym początku roku, bo przyznają według kolejności zgłoszeń.

Ja składałam najczęściej w marcu, żeby nie stać w kolejce i z pięc lat dostawała, potem trzy lata przerwy , w zeszły dostałam, chociaż nie składała w styczniu, a w ty pewno nie dostanę...

aniak - 2016-04-08, 17:50

Pani powiedziała mi, że dzieci dostają co roku.... Ciekawe na jakiej zasadzie przyznają te pieniądze....
kasia551210 - 2016-04-08, 18:36

u nas były dofinansowania w sumie dostaliśmy 1,5 tys. zł ale nie wiem sama czy pojedziemy może we wrześniu - i tak są drogie mimo dołożenia przez PCPR.
Grażyna O. - 2016-04-08, 18:44

U nas zeszłego roku nie było funduszy na dofinansowanie turnusów, nikt nie dostał.

W tym roku PFRON zastrzegł sobie, że nabór wniosków zostanie ogłoszony po przydzieleniu środków przez Radę Powiatu. I tak wnioski przyjmowane są od 04 - 22 kwietnia. i tylko w tym czasie ;/ jak na razie nie mam żadnych zaświadczeń, ani opinii - ale może zdążę :roll:

Daga - 2016-04-14, 17:00

A my już drugi rok z rzędu dostaliśmy odmowę. Podobno jest mało kasy i dostaną tylko dzieci z niepełnosprawnością ruchową-na wózkach. Mam zamiar się odwoływać ale nie wiem czy jest sens...
martas - 2016-04-14, 18:03

Daga napisał/a:
Mam zamiar się odwoływać ale nie wiem czy jest sens...

Jest sens. Chociaż odwołanie to za duże słowo, bo to nie jest decyzja tylko informacja dla nas, czy dziecko dostało, czy nie.
Napisałam w zeszłym roku po decyzji negatywnej do starosty i dostałam odpowiedź, że w przyszłym roku dostanie na pewno. W ramkę i na ścianę ;-) w razie odpowiedzi negatywnej w tym roku dołączę do swojego "odwołania".
Mimo tego, że w zeszłym roku jednak udało się wyszarpać, bo ktoś zrezygnował ;-)

gudinek09 - 2016-04-15, 10:40

My dostaliśmy tylko czy zdążą nam przelać na turnus bo jedziemy 07-05 16
szałwia - 2016-04-15, 22:26

Ja myślę,ze jest sens pisać odwołanie jeśli mamy zaplanowany turnus po wakacjach. Wtedy można załapać się na dofinanoanie osób,które otrzymały,a nie skorzystały. A najwięcej osób korzysta właśnie z tych pseudoturnusow wakacyjnych. My tak skorzystaliśmy w zeszłym roku. Teraz również bez dofinanowania, w tym roku nie łudzę się odwołaniem.
mija - 2016-04-16, 16:20

Daga trzeba się odwoływać.
My raz nie otrzymaliśmy i jakiś chłopz PCPR zadzwonił, żeby napisać odwołanie to dostaniemy ? :wow:
I tak było !
Napisz że od paru lat nic nie dostałaś a syn potrzebuje rehabilitacji ze względu na >>>>
Nic nie tracisz a możesz tylko zyskać.

jolka - 2016-04-18, 21:43

Witam.
Dokumenty w PCPR złożyłam 12 stycznia, a 24 marca otrzymałam decyzję o dofinansowaniu do turnusu około 2 000 zł. U nas dzieci dostają jak na razie co roku dof.

groszek - 2016-04-19, 19:54

U nas nie ma odwołań, jak sķłada się wniosek później niż w styczniu, podpisuje się kartkę, że przyjmuję do wiadomości, że z powodu braku środków mogę nie dostać.
aniak - 2016-04-19, 20:17

Ania, a wy składacie na Andersa ?
groszek - 2016-04-20, 16:16

A myślisz, że ci z prawobrzeżnej to mają inny punkt ? Jest jeden na Andersa na całe miasto.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group