To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Dofinansowania i zasiłki - Dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych

Aśka - 2007-10-31, 22:56

Ilona, przeczytaj pierwszy post w tym temacie :-)
karolina1 - 2007-10-31, 23:57

Dziewczyny a czy ktoś z was załatwiał już płatność za turnus np z pieniędzy z subkonta.Jak to właściwie się załatwia.
Wronek - 2007-11-01, 08:38

Dzięki Asiu już wszystko wiem. :-D A czy te turnusy są organizowane przez cały rok czy raczej tylko w okresie wakacji i ferii. Moze sie załapę jeszcze na coś w przyszłym roku. A i ma jeszcze jedno pytanie do tych któży już byli kiedyś na turnusie ile one trwają i czy duzo sie do nich dopłaca. :oops: Dzięki wielkie za info. :] i przepraszam że tak wypytuje ale jeśli chodzi o te sprawy nie jestm zbyt kumata. ;/ :papa:
Aśka - 2007-11-01, 22:14

Terminy obejmują cały rok, a konkretne daty można przeczytać na stronach internetowych danego ośrodka albo zadzwonić.
Ja byłam tylko w Jadownikach - turnus tam trwa 2 tygodnie i kosztował ok 1.800zł.
Dofinansowanie w ubiegłym roku wynosiło ok 1.100zł (oczywiście w zależności od dochodów), to chyba najwyższe.
Dziewczynki poprawcie mnie, jeśli coś przekręciłam - nie mam pamięci do liczb :oops:

Bataga - 2008-01-06, 14:38

Powiedzcie mi czy już trzeba składać wniosek o dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego, wg zasady kto pierwszy ten lepszy?
stokrota - 2008-01-06, 15:38

U nas tak jest - najlepiej złożyć jak najwcześniej - (do marca)...
Janusz - 2008-01-07, 21:33

My składamy już, na początku stycznia.
Zrezygnować zawsze można, umowy podpisuje się najwcześniej wiosną.
A grupa "mrzeżyńska" to wogóle składa zbiorowo (dotyczy m. Jelenia Góra).

Aśka - 2008-02-02, 00:00

Dziś już dostałam pismo o dofinansowaniu do turnusu w Jadownikach :spoko:
W tym roku tyle ;-)
Martynka - 730,00 zł.
opiekun - 487,00 zł.

Troszkę więcej niż w ubiegłym roku ale pewnie i turnus droższy będzie w tym roku :-)

djulia - 2008-02-13, 13:20

Dzisiaj miła pani powiedziała żeby wstrzymać się ze składanie wniosków do marca ponieaż znacząco wzrasta kwota dofinansowania
Alicja - 2008-02-13, 13:25

Wzrośnie od marca??
czy już wzrosła?

§ 8

Wysokość dofinansowania ze środków PFRON do turnusu rehabilitacyjnego może wynosić:
dla uczestnika od 50% do 100% najniższego wynagrodzenia,
dla niezbędnego opiekuna od 40% do 80% najniższego wynagrodzenia, przy czym nie może ono przekraczać wysokości dofinansowania podopiecznego uczestnika.

Decyzję o wysokości dofinansowania, w granicach określonych w ust. 1, podejmuje każdorazowo PCPR, biorąc pod uwagę sytuację materialną Wnioskodawcy

djulio dofinansowanie do turnusów jest uzależnione od funduszy w danej gminie (mieście)jak i zarobków rodziców.
...W Twoim mieście kwota może wzrosnąć a u innych w marcu może już jej brakować :roll:
U nas w mieście w okolicach maja nie przyjmują już wniosków,bo zasoby finansowe PFRONu są wyczerpane

Krzysiek - 2008-02-13, 13:28

Dziwne. Mi powiedzieli żeby składać w miarę szybko bo w marcu podzielą środki i nie wiadomo czy wszystkim wystarczy. Widać że róznie bywa w tych PCPR.
djulia - 2008-02-13, 16:19

Dzisiaj powiedzieli mojemu M żeby składać w ostatnim dniu lutego ponieważ od 1.03 dziecko dostanie o około 160zł więcej zaś opiekun około 100 zł
Muszę jeszce dopytać żeby nie okazało się że nie mają środków

Aśka - 2008-02-14, 13:46

No to się pospieszyłam, 260zł w plecy, jak i u nas tak jest :-?
aneta - 2008-02-14, 22:51

my złożyliśmy w styczniu ,ale poinformowano nas że wnioski będą rozpatrywane na przełomie marzec-kwiecień jak dostaną fundusze.Ciekawe czy u nas też będzie jakaś "podwyżka"?
GRADKA12 - 2008-02-15, 10:57

Aśka napisał/a:
Dziś już dostałam pismo o dofinansowaniu do turnusu w Jadownikach :spoko:
W tym roku tyle ;-)
Martynka - 730,00 zł.
opiekun - 487,00 zł.


W Legnicy takie same kwoty.
Pani w PCPR powiedziała jeszcze, że mogą ulec zmianie, jeśli zmieni się najniższe wynagrodzenie w kraju.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group