To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Dofinansowania i zasiłki - Dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych

LidkaN - 2008-04-10, 20:29

7) złoży oświadczenie o wysokości dochodu obliczonego zgodnie z art. 10e ust. 1 ustawy wraz z informacją o liczbie osób we wspólnym gospodarstwie domowym;
dorotka8s - 2008-04-10, 20:57

U nas też zażyczyli sobie zaświadczenia o dochodach za kwartał poprzedzający miesiąc składania. I pluję sobie w brodę, że wcześniej nie złożyłam, bo akurat wypłacili nam podwyżkę (he he...). A jeszcze miła pani w kadrach chciała mi doliczyć do dochodu trzynastkę :evil: . Ciekawe ile dostanę tego dofinansowania.
Alicja - 2008-04-10, 22:55

LidkaN napisał/a:
7) złoży oświadczenie o wysokości dochodu obliczonego zgodnie z art. 10e ust. 1 ustawy wraz z informacją o liczbie osób we wspólnym gospodarstwie domowym;


?
;/

czy to właśnie w przetłumaczeniu na polski znaczy --> dochód kwartalny?
ot zagadka..

Ela - 2008-04-10, 23:06

Ja wypełniłam tylko wniosek i dostałyśmy ok 1300 zł :-)
Grażyna O. - 2008-04-10, 23:16

W zeszłym roku (jak składałam wniosek) to również musiałam złożyć oświadczenie o dochodzie za poprzedni kwartał i jeszcze obliczone przez Urząd Skarbowy.
No, ale Cieszyn żądzi się innymi prawami.

reni - 2008-04-11, 07:59

Ja do wniosku o dofinansowanie też musiałam dołączyć zaświadczenie o dochodach za ostatni kwartał.
Joanna - 2008-04-11, 09:21

U nas też przysłali mi takie pismo że powinnam donieść dochód za kwartał bo wniosek składałm wczśniej ale z zaznaczeniem, że jak nie złoże kwartalnego to uznają że jest tak jak było przyskładaniu wniosku i przeliczą sami więc nic nie donosiłam, ale dofinansowania nadal nie mam bo ponoć dopiero w tym miesiącu dostają fundusze ...
Irenka - 2008-04-11, 09:53

Dwa dni temu dostałam pismo z PCPR-u o przyznaniu dofianansowania do turnusu.
783 - Agatka, 522 - ja.
U nas trzeba było złożyć do wniosku oswiadczenie o dochodach netto (w rozumieniu przepisow o świadczeniach rodzinnych) za kwartał poprzedzający złożenie wniosku - tzn średnią miesięczną obliczoną z kwartału.
W moim przypadku to ja chciałam być nadgorliwa :lol: i wzięłam ze sobą zaświadczenia z naszych zakładów pracy o zarobkach ale ta pani w PCPR nawet nie chciała ich oglądać, mówiła że nie potrzeba, oświadczenie wystarczy.
A jeżeli chodzi o "trzynastkę", to prawidłowo w ten kwartał na który wystawiają zaświadczenie nie powinni doliczać całej, tylko rozliczyć kwotę "trzynastki" na dwanaście m-cy i na każdy m-c liczy sie 1/12. Tak mi mówiła nasza księgowa zajmująca się płacami, bo też bałam się że mi ta "trzynastka" zaważy na dochodzie.

Tuśka - 2008-05-26, 12:51

Słuchajcie a mojemu mężowi pani zisiaj odmówiła wydaniawniosku a właściwie to druku bo powiedziała że nie ma pieniędzy na dofinansowanie.
Czy to zgodne z prawem?
Moim zdaniem powinna wydać a reszta to już na decyzji powinna być napisana.
Mam rację czy się mylę?

Alicja - 2008-05-26, 12:59

Masz rację!
Pani urzędniczka nie ma prawa odmówić wydania wniosku!
to nie ona decyduje o przyznaniu dofinansowania tylko komisja

Tuśka - 2008-05-26, 13:22

Dzięki Alicjo muszę iść tam sama bo pan organista to zagrzeczny jest.
Nie wiem czy to odpowiednie miejsce żeby o tym pisać ale myślę że to straszne że o wszystko w tym kraju trzebawalczyć i wszystko wyrywać jakby panie urzędniczki dawały nam pieniądze z własnej kieszeni.
Pewnie tym stwierdzeniem Ameryki nie odkryłam ale mnie to złości strasznie zwłaszcza że dla mnie każde takie wyjście to wyprawa i stres niepotrzebny.

Grażyna O. - 2008-05-26, 19:07

Tuśka ja również dzisiaj dzwoniłam do PCPR w sprawie dofinansowania do turnusu (chyba jednak jesienią się gdzieś wybiorę). Pieniędzy faktycznie na dzień dzisiejszy nie ma, ale we wrześniu dostaną dodatkowe pieniążki (zawsze tak jest). Poradziła mi, abym teraz złożyła wniosek i na turnus jechała jesienią.
Nawet już wybrałam ośrodek w Wiśle (godzinę drogi od domu). Może i lepiej, bo po sezonie taniej :lol:

Tuśka - 2008-05-26, 19:42

Wiesz Grażynko ja byłam w ubiegłym roku na turnusie esienią i drugi raz uż nie popełnię tego błędu.
Dziecko mi się rozchorowało bo pogoda była okropna.
A może można zapłacić a potem z fakturami ubiegać się o zwrot? czy ktoś wie?

Kalinka - 2008-05-26, 20:15

Tak nie można, to jest pewne. Ale możesz złozyc wniosek, dzieci maja pierwszeństwo w turnusach, zawsze znajdzie sie ktoś kto rezygnuje i wtedy możecie wykorzystać te środki. Ja w tamtym roku załatwiłam wyjazd na turnus w dwa tygodnie.
Grażyna O. - 2009-02-18, 13:00

Pochwalcie się ile dostaliście dofinansowania z PFRONu.

Nam dzisiaj przyszła informacja o przyznaniu dofinansowaniu:
Tomek : 802,00 zł
Opiekun: 534,00 zł

Łącznie dostaliśmy 1.336,00 zł



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group