To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek edukacyjny - Komputer w edukacji dziecka.

groszek - 2017-11-05, 19:59

Obejrzałam. Świetna muzyka!
Katarzyna Wełna - 2017-11-06, 15:23

Ciekawe czy i jaki efekt byłby u dziecka z nadwrażliwością słuchową?
groszek - 2021-08-04, 11:53
Temat postu: Komputerowe układanie sylab
Mój Maks lubi komputer. Bez ściemniania powiem, że to jego okno na świat i główna rozrywka.
Pisałam kiedyś że w szkole próbowali go uczyć sylab, ale kiedy po roku nadal było mu obojętne czy to sylaby na P czy na M. Pani zamieniła mu na lekcje przygotowanie do czytania i Maks w ogóle nie chciał nic odrabiać w domu.
Tomek zrobił program na komputer, który nadal jest na Portalu i Maks układa ze słuchu dwusylabowe słowa prawie bez błędu.
To pokazuje że ważne jest indywidualne podejście .
:arrow: układanie ze słuchu

Będziemy tę aplikację rozwijać.
Ktoś ma jakieś sugestie w tym temacie?

renia33 - 2021-08-04, 21:12

Komputer to chyba każde dziecko lubi. 😏
Weronika narazie korzysta z tabletu, bo jej komputer popsuty, a swego nie dam na zmarnowanie.

Z aplikacji korzystała, ale chyba tam jest jeszcze układanie wyrazów na zasadzie dopasowywania sylab? Dla Weroniki akurat wyrazy dwusylabowe okazały się bardzo proste, więc teraz może spróbować trzysylabowe. 🤔

groszek - 2021-08-04, 21:30

Będą trzysylabowe, ale też myślę o sylabach zamkniętych Bok, Sok itp
Iga - 2021-08-06, 06:04

Ja już na temat sylab się nie wypowiem. Ja poprosze zadania z ortografii … dla siebie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group