To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Dofinansowania i zasiłki - Świadczenie pielęgnacyjne

Anielka - 2015-06-17, 21:42

Kryterium dochodowe ma nie dotyczyć osób, które wcześniej miały orzeczenie i je tylko przedłużają. Mam podobną sytuację.
Anielka - 2015-06-18, 09:33

Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości :) Informacj o konsultacjach publicznych , ze strony Rządowego Centrum Legislacji.

Edit: Poza tym status "naszej" ustawy wciąż "otwarty" na etapie opiniowania projekt ustawy i wszystko się jeszcze może zdarzyć ;-)

gosik2 - 2015-06-30, 10:27

Wiadomo coś w sprawie "Ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych" , czy zmienia się coś od 1 lipca?
miecio - 2015-06-30, 20:09

Jak pisałam, orzeczenie mamy tylko potrzebnego punktu w nim nie mieliśmy stąd ponowna komisja.. O świadczenie staram się po raz pierwszy. Też pisałam... dlatego mam pytanie, czy obejmie nas kryterium?? o ile w ogóle dostaniemy ten potrzebny punkt w orzeczeniu ...
Anielka - 2015-06-30, 23:36

Nie ma jeszcze ustawy. Nadal jest tylko projekt na etapie " opiniowania ". Przed wyborami tego nie ruszą.
gosik2 - 2015-07-01, 08:38

Anielka napisał/a:
Nie ma jeszcze ustawy. Nadal jest tylko projekt na etapie " opiniowania ". Przed wyborami tego nie ruszą.


Tak też myślałam, że dopiero po wyborach się odważą ;/

miecio - 2015-07-01, 14:41

A która to partia proponuje kryterium wprowadzić??
kabatka - 2015-07-01, 20:19

gosik2 napisał/a:
Wiadomo coś w sprawie "Ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych" , czy zmienia się coś od 1 lipca?


Gosia, jako Koalicja 21 zwracaliśmy się do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej o informację, jaki jest status tego projektu :arrow: tutaj odpowiedź. Póki co trwa oficjalnie stan jest taki: trwa analizowanie uwag, które napłynęły w trakcie konsultacji społecznych.

plaza - 2015-07-08, 22:24

Nic z tego pisma nie wynika. Może przed wyborami znów przydałaby się pikiety tylko wtedy jesteśmy w stani coś ugrać.
Iga - 2015-07-09, 10:24

Monika, mozesz wrzucic linka nie do FB. Nie mam dostepu.
kabatka - 2015-07-10, 22:13

Plaza no wynikało dużo, bo jak prześledzicie stronę Koalicji na FB, zainicjowaliśmy przed wyborami prezydenckimi akcję Pytanie do Kandydata. Ktoś chyba obszaru ludzi z Jednego Frontu (o ile pamiętam), zarzucił nam, że akcja bez sensu, bo ów projekt został wycofany. Miałam wtedy gorącą linie z Agnieszką Dudzińską, z którą sprawdzałyśmy status tego projektu. Okazało się, że rzeczywiście istnieją dla laika dwa projekty, o dwóch różnych numerach - i w zasadzie nie wiadomo, czy w końcu ta ustawa jest procedowana czy nie. Stąd w końcu, aby potwierdzić bądź zaprzeczyć plotkom, powstało zapytanie w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej - i to odp. na nie.


Iga, nie możesz wejść na publiczny profil Koalicji?

Proszę:

Iga - 2015-07-11, 08:30

Nie na tym kompie ;/

Ale jakbym wiedziala, ze to jest do przeczytania 5 zdan, to bym odpalila na tym moim mini telefonie :-)

kabatka - 2015-07-11, 22:35

No MPIPS odpowiedział krótko i na temat ;-)
miecio - 2015-07-12, 21:05

Wniosek złożyłam o ponowną komisję w celu przyznania punktu potrzebnego do świadczenia pielęgnacyjnego w czerwcu i do momentu komisji (prawdopodobnie sierpień ) nie mogę podjąć pracy i zarabiać ??
Grutom - 2015-12-29, 23:05
Temat postu: Wchodzi nowe
http://www.niepelnosprawn...058BCA6ACE7FA48


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group