To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Dofinansowania i zasiłki - Świadczenie pielęgnacyjne

Alicja - 2008-09-30, 19:27

hmm...
Na mój chłopski rozum to tylko sąd może rozstrzygnąć czy zasiłek był pobierany nieprawnie i ew.nakazać jego zwrot wraz z odsetkami.
Przy MOPSach dyżurują bezpłatnie prawnicy-może tam zastukaj?

sylpa - 2008-09-30, 19:42

Jasmino,
a obecnie kto pobiera zasiłek pielęgnacyjny?

aqua - 2008-09-30, 22:44

Januszu moze corka miala nowe orzeczenie i nie zaznaczono potrzebnych punktow.
Bo na podstawie orzeczenia moga tylko wyplacac Swiadczenie...wiem ze urzedniczki maja swoj punkt widzenia mi kiedys zawiesili na 3 miesiace bo przy pani na wywiadie w domu Ro sam ubral rajstopki -nie bylo wtedy orzeczen..wiec mielismy slalom po specjalistach iz wymaga calodobowej pomocy z czynnosciach dnia codziennego, plus rehabilitacji, nadzoru diety i podawania lekow itp.
Jak cos to napisz.

Jasmina myslisz swiadczenie z zasilkiem.
Napisz do MOPS o zaistnialej sytuacji, i dolacz kopie, spis kwot jakie przekazywal Ci maz.
Na dyrekcyjnej wystap o zmiane opiekuna prawnego widniejacego na orzeczeniu.
MOPS bedzie ustalal czy bral prawnie czy nie, do niego napisz pismo o zwrot do twoich rak.

wiesiu9999 - 2008-11-10, 08:13
Temat postu: a co ze skladkami krus?
Witam moja zona opiekuje sie naszym synkiem ja jestem ubezpieczony w krus jako rolnik czy w takim przypadku wojt lub gmina oplaca skladki krus czy to dotyczy tylko zusu?.Pytam bo przed slubem skladki gmina oplacala za zone ale po slubie stwierdzili ze musze zone ubezbieczyc w krusie i teraz zostala bez ubezpieczenia.


Pozdrawiam i czekam na odp :-)

wiesiu9999 - 2008-11-10, 08:20

A jeszcze male pytanko o jakie zasilki mozemy sie ubiegac z tytulu opieki nad niepelnosprawnym dzieckiem?
Norelka - 2008-11-10, 08:25

Proponuję najpierw przedstawić się w tym wątku
:-)

wiesiu9999 - 2008-11-10, 08:49

heh jak?
wiesiu9999 - 2008-11-10, 09:05

no zrobione teraz czekam na informacje w sprawie krus bo cos mi tu nie gra chyba p oslowie znowu zapomieli o rolnikach czuje sie dyskryminowany :-D w naszym kraju rolnicy sa traktowani jako ostatnie ogniwo lancucha pokarmowego :-D
Alicja - 2008-11-10, 09:24

wiesiu9999 napisał/a:
A jeszcze male pytanko o jakie zasilki mozemy sie ubiegac z tytulu opieki nad niepelnosprawnym dzieckiem?


Jesteś w wątku o świadczeniu pielęgnacyjnym-poczytaj od początku a zobaczysz czy takowe Wam przysługuje.
Możecie starać sie również o zasiłek pielęgnacyjny ,na rehabilitację,rodzinny ale one wszystkie uzależnione są od wysokości zarobków.
Nie znam się na krusie,zusie i prawach rolników,ale jestem pewna że znajdą się dziewczyny,które na ten temat coś wiedzą :-)

wiesiu9999 - 2008-11-10, 09:40

swiadczenia otzrzymujemy i zasilek rechabilitacyjny interesuje mnie sprawa ubezpieczenia żony jako osoby opiekujacej sie dzieckiem niepelno sprawnym
Alicja - 2008-11-10, 09:49

Mnie razem z dziećmi ubezpiecza urząd wypłacający zasiłki-czyli MOPS(podlega pod Urząd Miasta).Była to moja pisemna prośba gdyż mąż jest zatrudniany czasowo.
Ale dlaczego żona i dzieci nie mogą mieć ubezpieczenia tam gdzie Ty?

wiesiu9999 - 2008-11-10, 11:08

moge zone ubezpieczyc w krus tylko kwestja oplacania skladek bo jesli ja oplacalbym zus to skladki placi wojt lub burmistrz a jesli jestem rolnikiem to skladki za zone mam oplacac ja? cos nie tak chyba?
Norelka - 2008-11-10, 11:29

W Zusie jest tak: niepracujący małżonek/ka jest "na ubezpieczeniu" pracującego (opłacającego składki) małżonka/i.
Nie wiem jak jest w Krusie. Najlepiej jak zadzwonisz do Krusu i wypytasz.

wiesiu9999 - 2008-11-10, 17:30

no ale jesli sie opiekuje dzieckiem i rezygnuje z zatrudnienia to jakis fundusz oplaca skladki
daagii - 2008-11-10, 18:00
Temat postu: odwolanie od decyzji
witam
nie przyznano mi swiadczenia na dziecko. nie pracuje tylko sie zajmuja Julka. dzisiaj jak poszlam do opieki dowiedziec sie dlaczego uslyszalam, ze w katowicach komisja tez musi cos robic. nie bardzo wiem jak napisac odwolanie zeby bylo dobrze i na moja kozysc. moze macie jakies gotowce, sciagi??



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group