To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek medyczny - Nadżerka szyjki macicy

kabatka - 2010-11-19, 09:14

Manu napisał/a:
[...] Więc leczono mnie innym sposobem do dzisiaj mam spokój.


Jakim?

affelti - 2010-11-19, 19:22

U mnie lek też wykrył nadżerkę, ale mówi że nie trzeba na razie nic z tym robić bo jest niewielka. Poszłam jednak do innego gin. i powiedział że najlepiej ją wyleczyć bo zawsze będzie powstawał jakiś stan zapalny, zasugerował wymrażanie- podobno bezbolesne :?:
Ja jednak boję się jak ognia i póki co to zwlekam :cry: :cry:

eelusiaa - 2010-11-19, 20:40

Uwierz, nic nieprzyjemnego nie czuć - zero bólu. Dłużej trwa przygotowanie narzędzia niż sam zabieg.
Joanna - 2010-11-19, 22:42

Przeszłam obie metody i zdecydowanie polecam mrożenie.
Manu - 2010-11-19, 23:15

kabatka napisał/a:
Manu napisał/a:
[...] Więc leczono mnie innym sposobem do dzisiaj mam spokój.


Jakim?


kabatko łykałam jakieś leki i z tego co pamiętam to jakiś tampon miałam czy coś ,ale to już tak dawno było :-)

Marzenia - 2010-11-19, 23:45

Ja też najpierw miałam wypalanie (przed pierwszą ciążą) potem (przed drugą ciążą)
wymrażenie ciekłym azotem.
Druga metoda zdecydowanie lepsza, szybszy powrót do zdrowia.

Alicja - 2010-11-20, 00:14

Manu napisał/a:
kabatka napisał/a:
Manu napisał/a:
[...] Więc leczono mnie innym sposobem do dzisiaj mam spokój.


Jakim?


kabatko łykałam jakieś leki i z tego co pamiętam to jakiś tampon miałam czy coś ,ale to już tak dawno było :-)


jakieś,jakiś???
Manuelo!
to poważy wątek ,zdrowotny
Nie można tak olewacko :nnunu:

Manu - 2010-11-20, 08:25

Alicja napisał/a:
Manu napisał/a:
kabatka napisał/a:
Manu napisał/a:
[...] Więc leczono mnie innym sposobem do dzisiaj mam spokój.


Jakim?


kabatko łykałam jakieś leki i z tego co pamiętam to jakiś tampon miałam czy coś ,ale to już tak dawno było :-)


jakieś,jakiś???
Manuelo!
to poważy wątek ,zdrowotny
Nie można tak olewacko :nnunu:


Kochana ja nie traktuje tego olewająco :-(

Alicja - 2010-11-20, 08:45

No to dobrze ;-)
angelika kuspa - 2010-11-20, 19:54

I mnie niestety czekam ten zabieg. Właśnie jestem po zrobieniu cytologii i po odebraniu wyniku pani doktor wyznaczy termin na wypalanie. Już dawno wiedziałam, że mam nadżerkę ale po ostatniej ciąży nie miałam żadnych stanów zapalnych i myślałam, że się sama wyleczyła. Ale niestety nie :-?
agulka136 - 2010-11-20, 21:00

Angelika, też nie zwlekaj bo w tym wypadku czas działa na niekorzyść :nie:
wera25 - 2011-01-13, 22:21

Widzę, że sporo nas tu jest! Ja robiłam cytologię i wyszła wątpliwa, dostałam leki potem znowu cytologia i czekam na wyniki? Nie wiem co wyszło, za tydzień się okarze?! Wysłali moje wyniki na konsultacje do Lublina, nie wiem czemu tak?????
mamagugu - 2011-01-13, 22:39

Ja mam może dziwne pytanie. Czy pobieranie materiału do cytologii boli?
Zanim przyjechałam do Anglii miałam robioną tylko raz i nie pamiętałam żadnego bólu, w Anglii myślałam że zejdę :cry: , potem długo krwawilam, rozmawiałam z kilkioma Polkami (bo żadna Angielka którą pytałam nigdy nie miała badania, są co 3 lata ale laski na nie chodzą, tu nie ma takiej tradycji chodzenia do ginekologa i nie wiem... wstydzą się....zresztą cytologię też wykonuje pielęgniarka w zwykłej przychodni) i też miały takie okropne odczucia. We wrześniu byłam w Polsce i zrobiłam sobie cytologię i znów nic mnie nie bolałao mimo, że pani doktor uprzedzała, że badanie może być nieprzyjemne. Właśnie dostałam zaproszenie na kolejną cytologię i nie wiem czy iść.

wera25 - 2011-01-13, 22:43

Mnie ani razu nie bolało jedynie jak pobierali wycinki z szyjki to czasami mnie bolało, ale sama cytologia jak dla mnie jest bezbolesna.
dariaisara - 2011-01-13, 22:45

mamagu ja dzisiaj miałam robioną i nic nie bolało,a nie była to zwykła tylko jakaś bardziej szegółowa bo sie zaliczam do jakiegoś tam programu :lol: Nie bój nic :lol: A jak będzie nie delikatny to go kopnij :lol:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group