To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek medyczny - Świńska grypa...

kacha_wawa - 2009-11-19, 20:50

No i właśnie je odchorowuję, ale jak jest się głupim to tak się później ma :-(
biata5 - 2009-11-19, 21:10

Ja też nie szczepię, te skutki uboczne są przerażające ;-) :lol:
renia3000 - 2009-11-19, 22:42

ŚWIŃSKA GRYPA * *Czy deszcz pada, czy to rosa? Nie! To żonce kapie z nosa! W uszach szumi, w głowie dudni, jakby wpadła gdzieś do studni. Oczy mętne,w gardle chrypa, dopadła ją ptasia grypa! Ja też się już gorzej czuję wiec kurację zastosuję. By wirusa zlikwidować, trzeba zacząć się kurować. Już mikstury namieszane, w barku są przygotowane. Jest Martini z oliwkami i spirytus jest z wiśniami, a do tego czysta z miodem, ochłodzona lekko lodem. No i jeszcze Brendy z colą, dobra jest gdy żebra bolą. By się wzmocnić witaminą to Tequila jest z cytryną. A do tego jeszcze rum by wyleczyć w głowie szum. A na katar prosta sprawa, w Żubrówce się moczy trawa. Wirus ostrzy na mnie zęby, a ja lejek robię z gęby. Kiedy wszystko to wypije, to bakcyla wnet zabije. A na koniec zrobię grzańca i załatwię tym skubańca. No a teraz maż biadoli, bym nie wpadła w alkoholizm......´¯)


Taki wierszyk dostałam dziś od swojej koleżanki :lol: :lol:

renatapardo - 2009-11-19, 22:50

Nie chcę się wam tu wtrącać ale zanim ktoś z was podejmię decyzje o szczepieniu na grypę AH1N1 to pomyslcie o tym, że skutkiem ubocznym tej szczepionki jest uszkodzenie układu nerwowego w przypadku dzieci neurologicznych może być to tragiczne w skutkach.
Śledzę ten temat od poczatku i rozumiem wsze obawy bo ja tez takie miewam, ale według wielu publikacji, które sie pojawiły w ostatnich dniach wynika że ta grypa to propaganda medialna!
Pozdrawiam i prosze nie podejmujcie pochopnie decyzji :*

romaya - 2009-11-20, 00:19

My też się nie szczepimy. W rodzinie mamy sporo lekarzy - oni też o szczepieniu nie chcą słyszeć. A zgony po zachorowaniach na świńską - no cóż, po sezonowej też są niestety powikłania i kilka lat temu media grzmiały o zapaleniu mięśnia sercowego itp. Nie dajmy się zwariować. Ale na miejscu "ciężarówek" unikałabym dużych skupisk ludzi, tak na wszelki wypadek.
martas - 2009-11-20, 10:20

Wiecie co, przecież tak na prawdę nikt na grypę nie umiera, tylko na powikłania po niej ;/
Przecież jak się człowiek nie doleczy, później zapalenie płuc i takie inne przygody :roll:
A co roku ktoś umiera, tylko w tym roku jest to bardziej nagłośnione, ludzie się boją i napędzają biznes farmaceutów. Niektórzy już ze strachu w paranoję wpadają, bo lecą do lekarza jak tylko im z nosa leci, albo gardełko rozboli :roll:
Trochę dystansu musimy mieć do tego :tak:
A ciężarówkom życzę nie oglądać wiadomości, bo straszą ;/

kacha_wawa - 2009-11-20, 13:01

No właśnie Marta ja nie oglądam wiadomości (ba, ostatnio w ogóle telewizji nie oglądam, tylko kątem oka rzucam na Teletubisie) i się zaszczepiłam, a teraz takie dziwne rewelacje wychodzą. No, ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem i trzeba iść do przodu.
Nie mogę się tylko nadziwić swojej głupocie, sama tutaj pisałam, że świńska nie taka straszna jak ją malują, że Oliś wyszedł z niej obronną ręką, a mimo to poszłam i się zaszepiłam. W tej ciąży baaardzo mi się mózg skurczył chyba i niestety często wyłączam opcję myślenia :nglupek:

magdalenka - 2009-11-20, 13:28

http://www.youtube.com/watch?v=KrMOjtvzjaU tutaj była Naczelny Urzednik Medyczny Finlandii opowiada o tym jak to szczepionka przeciwko świnskiej grypie jest celowa po to żeby zredukować populację na świecie.Mówi że pierwszi do szczepienia to dzieci i kobiety w ciąży i że jest to celowe, że specjalnie jest nagłaśniane że będzie pandemia wirusu żeby jak najwięcej ludzi się zaszczepiło i umarło.Mówi ze w 1976 w Ameryce ludzie którzy ciężko zachorowali po szczepionce dostali ogromne odszkodowania, teraz zmieniono prawo i kampanie farmaceutyczne nie ponoszą odpowiedzialności , mówi że jest to oczywiście zrobone celowo.

Hmmm nie wiem ile w tym prawdy.

kruffka - 2009-11-20, 13:41

No więc nie pamiętam zbyt dobrze, więc mogę namącić, ale słuchałam audycji w radiu (przynajmniej miesiąc temu), w której pan profesor tłumaczył, że ta świńska grypa po prostu lepiej się wiąże niż ta normalna z zapaleniem płuc, które jest w tej grypie właśnie trudno wyleczyć (nie darmo dużo ludzi włąśnie na niewydolność oddechową umiera a nie na serce, jak przy zwykłej) i z innymi chorobami.

Dlatego też ludzie z astmą szczególnie łatwo na te powikłania umierają

hm szkoda że nie pamiętam dokładnie tej audycji....

marta07 - 2009-11-20, 13:46

Magda, nie strasz, ja dostalam zaproszenie do szczepienia pewnie juz tydzien temu i nie moge sie zdecydowac ale tutaj to brzmi naprawde niewesolo, co robic?

Czytalam pare dni temu ale nie pamietam gdzie, gdzies w sieci,ze kobiety we wczesnej ciazy ronia dzieci, czy to taki zbieg okolicznosci czy jednak potwierdzenie??

reni - 2009-11-20, 13:57

A ja się bardzo boję grypy ,już nie włączam wcale telewizora bo się nakręcam całkiem jak posłucham ile to ludzi ma powikłania.

Ale opowiem Wam co wczoraj usłyszałam od pewnej swojej znajomej ,która pracuje w recepcji w jednym z warszawskich szpitali.Tu cyt.''Słuchaj ty uważaj na Michała,chroń go.Bo wiesz ,że jak on zachoruje na tę grypę ,to on już z tego nie wyjdzie''. :shock: .
Zamurowało mnie.Skąd ona to może wiedzieć .Dodam jeszcze ,że powiedziała to z takim przekonaniem,że aż mnie zmroziło.

natan - 2009-11-20, 15:08

Reni nie zamartwiaj się na zapas,Oliś od Kasi miał świńską grypę i z tego wyszedł.
Ludzie jak się boją dostają bujną wyobraźnię.
Ja też się nie zamierzam szczepić.

reni - 2009-11-20, 15:17

Masz rację Monika :*

Ja niestety jestem z tych ludzi co zamartwiają się na zapas i z byle powodu.Strasznie to jest uciążliwe w życiu codzinnym.

Alicja - 2009-11-20, 15:55

kruffka napisał/a:
w której pan profesor tłumaczył, że ta świńska grypa po prostu lepiej się wiąże niż ta normalna z zapaleniem płuc, które jest w tej grypie właśnie trudno wyleczyć


Przerabiała to Jaga 2 tyg temu.Po podaniu 8 zastrzyków dożylnie (dawka dla dorosłej osoby) efekt był marny.Zmiany nawet się "nie ruszyły". Dodatkowo dostała dożylnie sterydy,które przyśpieszyły leczenie.
A od wczoraj znowu ma katar,mówi że boli ja gardło ;/

Manu - 2009-11-20, 21:29

U nas po grypsku było mineło dzieciaki śmigają jak przed choróbskiem. Naszczęście obyło się bez antybiotyków :-) Ale gorączka była u Maksa 39,9 a Hanka luzik 38 z groszami buziaki grunt to nie wpadać w panikę


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group