To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Dofinansowania i zasiłki - Zasiłek wychowawczy

Manu - 2010-09-14, 21:06

Mi panie w mopsie mówiły że będę miała płacony przez następne dodatkowe 3 lata ale tu też o dochody chodzi niestety. Nie wiem jak u was zapytaj w Mopsie . Ja się z pracy zwolniłam i nie wykorzystałam tego dodatkowego urlopu wychowawczego.
aga.d - 2010-12-17, 17:44

Ja byłam na urlopie wychowawczym(400 zł),ale od listopada przekroczyły zarobki. :oops: Mogę się zwolnić i pobierać wtedy świadczenie pielęgnacyjne(520 zł),ale ciężko podjąć taką decyzje,myśle jednak o powrocie do pracy,ale jeszcze nie teraz,gdybym miała jeszcze rok.Czy ktoś miał taki przypadek że oddał do urzędu skarbowego pieniądze które możemy odliczyć sobie na dziecko(ok 1000 zł),,wtedy urząd skarbowy wystawi mniejsze dochody i można ponownie składać o zasiłek rodzinny i urlop wychowawczy.
klooocuszek - 2010-12-17, 17:52

Hej Aga, my tak nie mieliśmy, ale rzeczywiście trudna decyzja przed Wami, a w ogóle można tak zrobić jak napisałaś? My teraz dosłownie chyba fuksem dostaliśmy zasiłek, ale gdyby nie to, to bym szła na świadczenie...
sambaaa - 2011-04-27, 10:02

maj1820 napisał/a:
Nadziejka ja nz Jędrusia mam 80zł rehabilitacyjnego a ma 2 latka.było 60zł a od listopada jak podniesli rodzinne to rehabilitacyjnego mam 80zł.


W MOPS otrzymałam informację, że nie zasiłków rehabilitacyjnych.
To są, czy ich nie ma?

vagabunda8 - 2011-04-27, 10:07

Zasiłki rehabilitacyjne są, tylko może w waszym MOPSIE rządzą się jakimiś innymi rozporządzeniami, dowiedz się, jakie musisz spełniać kryteria.
sambaaa - 2011-04-27, 10:12

Dziękuję
W moim mieście rzeczywiście rządzą się jakimiś innymi rozporządzeniami, bo nawet SUO dla dzieci nie ma, a o WWR musiałam walczyć 3 miesiące.

Irenka - 2011-04-27, 10:13

Może pani w MOPS-ie chodziło o nazwę, bo przepisowo to świadczenie nazywa się - dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu rehabilitacji niepełnosprawnego dziecka. Myślę, że ta odpowiedź to złośliwość ze strony tej pani, pewnie dobrze wiedziałą o co pytasz.
Żeby ten dodatek otrzymywac trzeba kwalifikować się do zasiłku rodzinnego i przedłożyć orzeczenie oniepełnosprawności dziecka.

sambaaa - 2011-04-27, 10:30

Dziękuję za odpowiedź
dagi - 2011-08-21, 22:54

Jeżeli chciałabym iść np. od 1 września na zasiłek wychowawczy to za jaki okres będą mi liczyć tą kwotę 583 zł/os. Zależy mi na płatnym wychowawczym.
Teraz nie mam szans na płatny wychowawczy bo oboje z mężem pracujemy ale może po jakimś czasie można znowu składać wniosek? Napiszcie mi co ile składa się takie wnioski?

Edit: to 583 zł/os to jest brutto czy netto?

Błagam niech mi to ktoś wytłumaczy łopatologicznie i doradzi co mam robić :prosze:

mad - 2011-08-23, 17:20

Dagi na wychowawczy możesz iść w każdej chwili, i twój dochód nie jest do zasiłku wliczany, ponieważ, go utracisz, tylko dochód męża biorą i dodatki rodzinne :*

A 583 zł/ os to jest netto

dagi - 2011-08-23, 21:23

mad wielkie dzięki :prosze:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group