To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Metody rehabilitacji - Metoda Johansena

groszek - 2009-12-01, 21:56
Temat postu: Metoda Johansena
Postanowiłam zapisać Maksa na diagnozę i terapię Johansena od stycznia. Ośrodek znajduje się na Żoliborzu, rzut beretem od Maksa OREW-u
matoda Johansena

boszka59 - 2009-12-01, 21:58

Aniu ja też bardzo o niej myślę. Łatwiejsza do zrealizowania niż Tomatis.
Grażyna O. - 2009-12-01, 22:05

O tej metodzie można przeczytać na portalu :arrow: tutaj [/center]
groszek - 2009-12-02, 21:23

Dowiedziałam się, ze do tej metody polecaja słuchawki AKG 77

słuchawki

kabatka - 2009-12-03, 10:10

A czemu akurat te groszku - ktoś podawał powody, dla których te są lepsze od innych?
groszek - 2009-12-04, 10:25

Napisałam maila do Instytutu i zapytałam, czy trzeba słuchać koniecznie w słuchawkach. I uzyskałam odpowiedź, że koniecznie w słuchawkach i podano mi najtańszy model.
gosiafx - 2012-07-18, 20:53

mój Alanek od kilku dni słucha tej płyty przed snem podoba mu się :tak: ale ceny kosmiczne badanie do płyty to koszt ok 200zł.a sama płyta ponad 120.dodam ze płyta jest robiona indywidualnie dla każdego no ale jakie będa tego efekty to zobaczymy za jakiś czas :*
nefre - 2012-07-21, 16:39

Pamiętajcie tylko, że płyta powinna być przygotowana w kierunku stymulacji lewej półkuli mózgu, ponieważ i Tomatis, i Johansen to stymulacja prawej półkuli, a to wręcz zabronione przy słabej lewej..

Co do słuchawek, to one są świetne, ponieważ na małej główce doskonale przylegają do uszu i nie przedostaje się żaden zewnętrzny głos.

anuszkaa - 2012-08-05, 01:09

Ala właśnie słucha trzeciej płyty.
Ogólnie bardzo się rozwija , ale nie wiem czy jest to zasługa Johansena, czy suplementów.
A może jeszcze czegoś innego?

Na pewno zaczęła lepiej mówić.
Wydaje mi się, że teraz słyszy, jak mówi. Potrafi poprawić błędy.
Chodzi zwłaszcza o ubezdźwięcznianie i o płynność mowy.

groszek - 2012-08-05, 11:06

anuszkaa napisał/a:
Ala właśnie słucha trzeciej płyty.
Ogólnie bardzo się rozwija , ale nie wiem czy jest to zasługa Johansena, czy suplementów.
A może jeszcze czegoś innego?

Na pewno zaczęła lepiej mówić.
Wydaje mi się, że teraz słyszy, jak mówi. Potrafi poprawić błędy.
Chodzi zwłaszcza o ubezdźwięcznianie i o płynność mowy.


Stawiam na to zdanie A może jeszcze czegoś innego :papa: :spoko:

MaSo74 - 2012-12-08, 22:30

Witam
Filip uczęszcza do przedszkola integracyjnego w którym opiekunka poleciła nam metodę Johansena jako sposób który "popchnie" mowę ALE mam mu zroi najpierw EEG....Robiliście też dzieciom EEG przed pierwszym zabiegiem Johansena?? Podono po kilku dniach stosowania tej metody dziecu wyostrzają się inne zmysły, mogą być rozdrażnione itd - potwierdzacie??

Nie chcę czytać poradników na ten temat chcę opinię doświadczonych tą metodą rodziców

anuszkaa - 2012-12-09, 09:11

O EEG nic nie słyszałam. Ala miała na początku robiony audiogram. Po każdej płycie taż. Terapeutka porównywała te audiogramy i załozenie było takie, ze po kazdej płycie wykres miał zbliżać się do normy.
MaSo74 - 2013-01-08, 10:17
Temat postu: Pytanie do metodę johansena i rozwój mowy
Mój Filip chodzi do przedszkola integracyjnego od września 2012r, ma teraz 4 lata. Ma tam szereg zajęć w tym logopedę codziennie ale jego mowa nie postępuje. Mieliśmy nawet z mężem spotkanie w tym przedszkolu z wychowawcą, która powiedziała – „nie ma postępu”. No i wymyśliła, że trzeba wprowadzić metodę stumulacji słuchu Johansena. Słyszeliśmy że aby zacząć tą metodę stosować trzeba dziecko przygotować, przebadać na jakim jest poziomie i potem zastosować metodę po jakimś czasie znów robi się badania aby sprawdzić czy jest postęp i dalej kontynuuje się zajęcia już na innych płytach. Tyle co słyszałam jak to jest GDZIES TAM, nie wiem jeszcze jak Panie w przedszkolu chcą to zrobić ale kazały nam przynieść zaświadczenie od naurloga że nie ma on przeciwskazań do tego rodzaju terapii. Neurolog nas wyśmiał i powiedział, że to nie jest żadna medyczna metoda, że jest to metoda polegająca na słuchaniu muzyki i ona na słuchanie muzyki nam skierowań wypisywać nie musi, no ale w końcu dała …..dodając, że gratuluje wiedzy przedszkolankom.
Co o tym sądzicie? Robicie dzieciom taką stymulację słuchu? Czy musieliście wcześniej tez zrobić EEG??

Chciałbym bardzo żeby Filip zaczął wreszcie mówić, on nas rozumie wie czego oczekujemy ale nie potrafi powiedzieć nic poza mama, tata, mimi- na siostrę, nie, tak, to, papa…

Alicja - 2013-01-08, 11:53

Tutaj wątek, ale niewiele w nim informacji.
jedynie do scalenia

Joanna - 2013-01-08, 18:25

Napisz bo Bety jaj młody miał tę metodę.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group