To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Metody rehabilitacji - Delfinoterapia

iwi - 2012-03-23, 15:31

Karolina - zadowoleni bardzo jesteśmy szczególnie, że Igor też był przeszczęśliwy :)
Manu - Marzenia się spełniają, jeśli się tego bardzo mocno pragnie :tak:

aniak - 2012-03-23, 21:14

iwi, jeszcze do niedawna myślałam, że delfinoterapia to nie dla nas, ale jak patrzę na to Wasze zdjęcie, to już widzę oczyma wyobraźni jakiego szałeksu Piotrek dostanie na widok delfina i .... ten delikatny dotyk.... Coś pięknego :roll:
Chyba zaczniemy powoli zbierać fundusze ....

gosiulkat - 2012-03-23, 22:33

Piękne zdjęcie
iwi - 2012-03-23, 22:37

Dotyk jest niesamowity - takie bardzo delikatne futerko.

Wstawiłam więcej u siebie :arrow: tu

aniak - 2012-03-23, 22:51

Niesamowite :wow: Igor świetnie sobie radzi w wodzie :spoko:
linka_ns - 2012-03-24, 10:04

Ile funduszy trzeba zebrać, jeśli mogę spytać?
ewelin27 - 2012-03-24, 11:27

Igor szczęśliwy i super do tego pływa :spoko: Jestem pod wielkim wrażeniem :*
karolina - 2012-03-24, 11:31

Iwi, naszą terapeutką też była Era
Fundusze: jeśli chodzi o Sewastopol to sama delfinoterapia to 1000euro, do tego dojazd lub przelot samolotem - samolot około 1300, plus mieszkanie i wyżywienie - to zależy gdzie.

iwi - 2012-03-25, 10:26

U nas Era to był ten delfin "środkowy".
Igor na delfinoterapii nauczył się radzić sobie w wodzie.
Mieli tam do tego zupełnie inne podejście niż my - kazali trzymać Go pionowo we wodzie i "chodzić" w niej. Igor dzięki temu i codziennym wędrówkom do delfinarium wzmocnił sobie też nogi (choć pod koniec terapii był już mocno zmęczony). Woda morska ułatwia też naukę, bo bardziej wypiera niż ta na basenie.

Tak jak pisze Karolina, sama terapia to 1000 euro. Reszta zależy - ceny i możliwości są różne.

Karolina, te 1300 za samolot, to od jednej osoby w obie strony?

mama kubusia - 2012-03-25, 10:32

Iwi, ile dni trwa terapia ta za 1000 euro? Ile czasu w ciągu dnia dziecko jest w wodzie z delfinem?

Czy jest taka możliwość, że delfinoterapia pomaga w rozwinięciu mowy :?: :roll:

iwi - 2012-03-25, 10:53

W tej cenie jest 10 seansów z delfinem po jakieś 20-25 minut każdy.
Każdego dnia z tych 10 jest też masaż. Jest też wizyta u lekarza i psychologa jedna-dwie na cały pobyt. Choć często bywa tak, że zagadują i poza gabinetem.
(w sobotę i niedzielę jest przerwa, choć ponoć nie zawsze).
Obok "boksów" z delfinami jest zrobiona plaża. Proponuje się, by rodzice pluskali się w pozostałym czasie właśnie tam, bo można jeszcze "złapać" trochę tych dobrych fal od delfinów.

Myślę, że delfinoterapia logopedy nie zastąpi.
Ale na pewno pozytywny wpływ na rozwój mowy ma.

Tak od siebie dodam, że jeżeli masz możliwość skorzystania z terapii czaszkowo-krzyżowej, to proponowałabym Ci tam "zainwestować", ta terapia między innymi "rozwiązuje" język, plus w jakiegoś dobrego logopedę, a delfinki zastosować potem... Ale to moje prywatne zdanie.

vincent - 2012-03-25, 14:48

mama kubusia napisał/a:
Iwi, ile dni trwa terapia ta za 1000 euro? Ile czasu w ciągu dnia dziecko jest w wodzie z delfinem?

Czy jest taka możliwość, że delfinoterapia pomaga w rozwinięciu mowy :?: :roll:



Nie wiem na czym to polega, ale moja córcia tak się po turnusie rozgadała, ze do teraz jej się język nie zamyka:P jak tylko będzie taka opcja i wygrana w totka wiem, że jeszcze pojedziemy. Każdemu, kto ma możliwości, naprawdę polecam. Patrząc z relacji nie ma chyba nikogo, kto nie byłby z takiego turnusu niezadowolony.

aniak - 2012-03-25, 15:11

mama kubusia napisał/a:
Iwi, ile dni trwa terapia ta za 1000 euro? Ile czasu w ciągu dnia dziecko jest w wodzie z delfinem?

Czy jest taka możliwość, że delfinoterapia pomaga w rozwinięciu mowy :?: :roll:


Ania, Piotrek ma zajęcia basenowe z panią Joasią Heretą, która działa w ramach stowarzyszenia "To ma sens" i organizuje wyjazdy na Krym.
Zapytałam ją wczoraj wprost czy można liczyć na poprawę mowy po takim turnusie i usłyszałam, że ona żadnemu z rodziców (niezależnie od schorzenia dziecka) nie daje żadnych gwarancji. Nie znaczy to absolutnie, że nie warto korzystać z delfinoterapii. Ale jej działań nie da się przewidzieć i zaplanować. U jednych coś się będzie działo, u innych - nic.

boszka59 - 2012-03-25, 15:28

Aniu to tak jak każda inna terapia. Na jednych działa a na innych nie
aniak - 2012-03-25, 15:34

No ale np. terapia czaszkowo-krzyżowa jest polecana dla naszych dzieci, bo doświadczenie tych, którzy z niej korzystali pokazuje, że w wielu przypadkach daje efekty. Jest jakiś wskaźnik. A z delfinoterapią tak nie jest.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group