To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek medyczny - Odrobaczanie lekiem na różne problemy zdrowotne u dzieci?

stokrota - 2010-01-15, 20:55
Temat postu: Odrobaczanie lekiem na różne problemy zdrowotne u dzieci?
Ponieważ w wątku medycznym dotyczącym problemów dzieci coraz częściej pojawiają się schorzenia alergiczne, pokarmowe, krtaniowe i takie bliżej niezidentyfikowane, chciałam Was zapytać, co myślicie o tym: pasożyty
Dowiedziałam się o tym leczeniu od znajomej i zastanawiam się nad nim. A może ktoś już wie coś więcej na ten temat, albo zna panią doktor :roll:

mamagugu - 2010-01-15, 22:12

Baaardzo ci dziękuję, za ten artykuł. :-) W końcu znalazłam lekarza, który traktuje problemy Nigelli poważnie, podsunę mu taką sugestię. Mimo że miała badania kału w Polsce i nie znaleziono pasożytów to nie oznacza, że ich nie ma. Człowiek jest omylny.
Z tych objawów Nigella ma te dziwne napady astmatyczne i kilka razy w tygodniu krzyczy w nocy.

Iga - 2010-01-16, 11:03

Agata, badanie kału do wykrycia posożytów trzeba zanieść ok 5 razy. Rzadko komu wychodzi za 1 razem. Nic nie chę mówić, ale musiałabyś tą akcje z wożeniem kup powtórzyć parę razy!
Alicja - 2010-01-16, 14:20

O odrobaczaniu dzieci rozmawiałyśmy również ---> tutaj
romaya - 2010-01-16, 20:23

Wiem, z pewnego źródła, że często lepiej zanieść materiał do badania (także np. wymazy z gardła/nosa) do weterynarzy. Syn koleżanki bardzo chorował, niemal non-stop jakieś zapalenia dróg oddechowych, a z wymazów nic nie hodowano. Mój teść (lekarz ludzki ;-) ) doradził właśnie udanie się do lekarzy "nieludzkich" - oczywiście trzeba bardzo ładnie poprosić, bo to jakby nieoficjalne jest :lol: U Huberta wyhodowano gronkowca, wykonano antybiogram i wreszcie "ludzki" doktor wdrożył odpowiednie leczenie.
A z tą koleżanką śmiejemy się, bo do tej pory odpowiadała na pytania o leczenie syna "No chyba dobrze go leczą - przecież do weterynarza go nie prowadzam" :lol:

Marta Witecka - 2010-01-18, 11:38

Potwierdzam, moje koleżanki robiły badania kału u weterynarza. :tak:
Ja zamierzam zrobić odrobaczenie bez badań. Pediatra twierdzi, że powinno się je robić raz do roku całej rodzinie.

romaya - 2010-01-18, 11:46

Marta Witecka napisał/a:
Ja zamierzam zrobić odrobaczenie bez badań. Pediatra twierdzi, że powinno się je robić raz do roku całej rodzinie.

Teraz ja potwierdzam :tak: Wczoraj rozmawiałam z teściową (pediatrą). Mówi, że kiedyś, kiedy jeszcze diagnostyka laboratoryjna dzieci nie była taka powszechna, pierwsze co robiono w przypadku niewyjaśnionych infekcji, to podejrzewano pasożyty. Odrobaczanie nie zaszkodzi, a pomóc może. Warto wybrać lek o dość szerokim spektrum działania, jak np. Zentel.

Marta Witecka - 2010-01-18, 11:50

Dzięki za wskazówki (nie ma jak Zakątek).
Podejrzewam pasożyty u Kuby, bo je jak smok, a chudy jest strasznie. Jak je kolejną kanapkę i mówię, że może już dość, to mój mąż odpowiada, że on dopiero nakarmił swojego tasiemca, a teraz sam będzie jadł. :lol:

romaya - 2010-01-18, 11:57

I jeszcze jedna ciekawostka - przy podejrzeniu pasożytów trzeba odstawić słodkie pokarmy, a podawać jak najwięcej kwaśnych, np. kapusta kiszona, grapefruity itp. Cukier powoduje namnażanie robali, a kwas je zabija (zmienia ph układu pokarmowego) i pomaga wydalać. Biegunki są też jak najbardziej wskazane, oczywiście te o w miarę łagodnym przebiegu.
mamagugu - 2010-01-18, 12:57

Ja wiem że już ci o tym na pricie marudziłam, ale czy Zentel jest na receptę...?
Nadziejka - 2010-01-18, 13:20

Tak, Zentel jest na receptę.
Ja proszę moją pediatrę o Zentel w zawiesinie co pół roku, tak profilaktycznie odrobaczam Michała, jak pieska. ;-)

mamagugu - 2010-01-18, 13:31

Dawka zależy od wagi dziecka, tak? Dużo tego trzeba wypić? Wstrętne jest? Mozna z czymś zmieszac?
Nadziejka - 2010-01-18, 13:57

Zentel w płynie przeznaczony jest dla dzieci, więc na pewno ma jakieś tam dodatki smakowe, osobiście nie próbowałam. :-) Michał pije bez problemu bez rozcieńczania, ale faktem jest, że on pokornie wypije każde lekarstwo.
Dawka na pewno zależy od wagi dziecka. U nas do tej pory wystarczyła cała buteleczka (20 ml). To raczej nie jest dużo, dałoby się wlać do buzi dziecku nawet na siłę. ;-)

mamagugu - 2010-01-18, 14:03

Viola wypije, o Nigellę się boję bo po ostatnim antybiotyku nawet ulubionych witamin nie chce brać. Dawka jest jednorazowa czy przez kilka dni trzeba podawać?
Nadziejka - 2010-01-18, 14:12

Dawka jednorazowa, ponoć najlepiej na czczo.
Na jakieś pół roku powinno wystarczyć, działa także na larwy.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group