To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Szkoła - Konsultacje MEN dot. kształcenia specjalnego

Iga - 2016-04-21, 19:52

Ale to tylko lis i wybiorcza tak to negatywnie przedstawila. Uwazam, ze tam padlo duzo madrych slow, tylko jak zwykle odwracaja kota ogonem, bo to pomysl pis. Dla mnie powinno zostac tak jak jest, bo na 5 dzieci u majki-4 nie nadaje sie do specjalnej, ani nawet do oddzielnej klasy. Plus to co tam zostalo powiedziane. Duzo dzieci upycha sie w masowkach, bo to tansze. Rodzic nie ma pola manewru. A nauczyciel nie potrafi ogarnac tak zabrzonych dzieci. Reasumujac, w niektorych miejscowosciach szkola specjalna jest niedostepna dla dzieci w pierwszym etapie edukacji. Jak tylko chodzi i cos tam mowi i jest w stanie wskazac kotka i pieska.
Maria74 - 2016-04-21, 19:55

No ja wiem tylko tyle co z tego artykułu i cos potem wyczytałam, że się wycofują. Szkoły specjalne są bardzo potrzebne i to dobre szkoły. Integracyjne też potrzebne.
Ania-wiosna08 - 2016-04-22, 09:17

tyle że w PL integracja nadal jest przez małe i a powinna przez duże...
lenas01 - 2016-04-23, 16:26

Jak nie wiadomo o co chodzi, to zwykle chodzi o pieniądze!Pomysł uwłacza godności i cofa nas do czasów dawno już minionych i do tego słusznie minionych. Skoro mówimy o równości, o likwidacji barier, o tolerancji, to dlaczego izolujemy inne dzieci, tworząc getta? Skoro są one częścią tego społeczeństwa, to włączajmy je do wspólnego życia, uczmy pozostałych empatii, tolerancji i współżycia. W przeciwnym razie grozi nam powtórka z historii...
Dzieci z klas specjalnych miałyby się kontaktować podczas przerw z dziećmi zdrowymi, mam pytanie-w jakim celu, żeby zdrowe dzieci miały z kogo szydzić, kpić, wyzywać, czy, żeby wspólnie się uczyć? Jako pedagog powiem, że znam odpowiedź i wcale nie jest ona pozytywna dla dzieci innych. Nasze-niepełnosprawne dzieci są gotowe do życia w tym świecie, ale , czy ten świat chce, aby one żyły na równi z innymi, by miały te same prawa?! Mierzi mnie ten dziwny pomysł! A swoją drogą, jak ma się on do praw dziecka, obywatela, do równości i wolności, wreszcie, co na to Konstytucja gwarantująca wszystkim prawo do nauki?!

Iga - 2016-04-23, 19:14

Lenas, ale to nie o to chodzi o co się boisz.
groszek - 2018-03-01, 21:06
Temat postu: MEN dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną
:arrow: Materiały do ćwiczeń dla uczniów z Niepełnosprawnością intelektualną


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group