To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Turnusy rehabilitacyjne - Neuron-Małe Gacno

boszka59 - 2010-01-26, 10:04
Temat postu: Neuron-Małe Gacno
Mam pytanko czy ktoś korzystał z turnusu w Neuronie. Wybieram się tam z młodym na ferie i nie wiem jak tam jest. :arrow: Ośrodek
mafra - 2010-01-26, 11:53

W Małym Gacnie był Antka kuzyn po porażeniu mózgowym, a my go odwiedziliśmy tam, chyba półtora roku temu. Kuzyn wtedy miał chyba 10 lat. Masa zajęć od rana do wieczora, ośrodek na zewnątrz jest na stronach, ale w środku nie ma zdjęć ;-) Wtedy były łazienki wspólne na korytarzu i nie było windy na piętro. Chyba, że unowocześnili już. Jedzenie podobno dobre. Ośrodek w małej wsi, kościół jest, sklepów nie widziałam, może jakiś malutki i naokoło lasy i pola - przejechaliśmy obok, bo nie wpadliśmy na to, że te kilkanaście domków to już cała wieś jest :-D
W ramach atrakcji wszyscy jeździli kilkanaście km dalej na łódki.
Rodzina wróciła zadowolona z turnusu, ale inne problemy tam są niż przy zespole. Naszych dzieciaków wtedy tam nie widziałam, choć kierowniczka mówiła, że czasem bywają.

ewa s - 2010-01-26, 13:54

My bylismy ostatnio w grudniu w ubiegłym roku. ośrodek jest bardzo ładny, pokoje sa z łazienkami.rehabilitacja ruchowa jest super, maja biofidbek, logopede, pedagoga, hipoterapie i dogoterapie.Polecam. kuchnia dostosowana do diety dziecka.
groszek - 2010-02-02, 20:43

Boszka 59 dzwoniła dziś do mnie z turnusu w Neuronie i jest bardzo zadowolona z terapii, posiłków, tylko żałuje, że oprócz Adasia, nie ma żadnego dziecka z zespołem.
boszka59 - 2010-02-03, 11:45

tu jest super. Życzliwi ludzie, dużo zajęć dostosowanych do potrzeb dziecka. Jeszcze na żadnym turnusie Adaś nie był tak przebadany przez lekarza jak tutaj. To nie było odfajkowanie tylko prawdziwe badanie. Mamy dużo logopedy, pedagoga i terpii ręki . Każde dwa razy dziennie po pól godziny.Poza tym ma pieski, koniki ,si, salę, pająka i masaż.Jest duża sala zabaw gdzie mogą dzieci się bawić a rodzice posiedzieć i pogadać.Posilki podawane w formie szwedzkiego stołu, nawet obiad.Na stołówce czajnik i ały czas wystawiona kawa ,herbata, mleko do dyspozycji.
Co tez ważne terapeuci przekazują sobie dziecko bez udziału rodziców.Więc jest bardzo dużo czasu wolnego, aż nudno.
Szkoda że wierzyłam zaszufladkowaniu tego ośrodka dla dzieci z porażeniem.

Alicja - 2010-02-03, 12:24

Boszko ,czy masz ze sobą aparat fotograficzny?
Jeśli tak,to zrób dużo zdjęć ;-) - napiszemy informacje,relacje o turnusie na portalu.
:prosze:

boszka59 - 2010-02-03, 13:39

Rozmawiałam o turnurnusie w 2012. Wiem że dla niektórych to termin odległy ale takie są zasady. Na 2011 już nie ma miejsc.Na turnusie może być 27 dzieci plus opieka. Zorganizowano by zajęcia pod nasze potrzeby.W tej chwili mamy wybór jeśli chodzi o termin. Mogą to być wakacje, więc bukuję nam drugą połowę sierpnia 20012. Szczegółowe zapisy przeprowadzimy w dużo póxniejszym terminie.
magdalenka - 2010-02-03, 13:43

Brzmi super, ja byłabym chętna na taki turnus w sierpniu 2012 , Boszko bukuj, bukuj :spoko:
Alicja - 2010-02-03, 13:45

tia... my się już ciebie magdalenko słuchać nie będziemy w kwestii doboru terminów :okular:
affelti - 2010-02-03, 13:47

Ja wybieram się z Dawidem latem do właśnie tego ośrodka, jest on najbliżej naszej wioski, ok. 40km. Nie byłam tam jeszcze ani razu, ale moja znajoma jeżdzi tam bardzo często z synkiem autystycznym. Z jej opowiadań wywnioskowałam że jest tam bardzo fajnie, jest dużo różnych ćwiczeń i podobno niedługo mają zrobić też basen. Jednak my będziemy korzystać z rehabilitacji na zasadzie dojazdów, po jakieś 2-3 godz dziennie, może 2 razy w tygodniu, o ile uda mi się jeszcze skubnąć gdzieś jakieś dofinansowanie ;-)
magdalenka - 2010-02-03, 13:51

Alicja napisał/a:
tia... my się już ciebie magdalenko słuchać nie będziemy w kwestii doboru terminów :okular:


No wiesz :-(
przeca miejsc na zlot i tak już nie ma to nawet jakbym chciała to nie moge pojechać

boszka59 - 2010-02-03, 13:52

Basen niestety narazie nie . Wykańczają nową część hotelową.
affelti - 2010-02-03, 13:55

A to szkoda :-( Chciałabym wreszcie aby Dawid zaczął gdzieś naukę pływania, a z naszej wioski niestety wszędzie daleko :cry:
ewa s - 2010-02-03, 18:04

Iza my też będziemy w Neuronie latem 18-31 lipiec moze masz ten sam termin co my? A tak wogóle to ja też jestem chętna na wspólny turnus w 2012 :-)
affelti - 2010-02-03, 18:18

My też mamy właśnie od 18.07-31.07 2010 jest to termin wstępny, bo my raczej będziemy dojeżdzać. Myślę że napewno się spotkamy, jak będę już pewna co do terminu to się odezwię. :tak:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group