To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Sprawy techniczno-komputerowe - Robale komputerowe i inne zagrożenia - uwaga!

grażyna - 2014-09-23, 09:14

Koleżanka przeglądała internet w telefonie. Nagle wyskoczył jej komunikat, że jej android jest zagrożony wirusem i ma kliknąć ok, bo za kilka sekund zostanie całkowicie zablokowany. W panice kliknęła ;/ . W ciągu kilku dni, zanim udało jej się skontaktować z operatorem i wszystko poblokować, jakieś "bezpłatne" usługi zeżarły jej z konta 100zł :] .
emka205 - 2014-09-26, 21:02

jak dobrze, że nie mam stu złotych na koncie ;-)
grażyna - 2014-09-26, 22:19

He, he ;-) Ona też nie miała, niestety ma telefon na abonament. Zapłaci w rachunku ;/ .
DawidK - 2014-09-29, 00:18

Obecne telefony to nie są już zwykłe telefony jak kiedyś. Obecny sprzęt jest minikomputerem, którym łatwo jest manipulować. Zainstalowany trzeba mieć koniecznie program antywirusowy, nie instalować programów niewiadomego pochodzenia.
grażyna - 2014-10-07, 23:06

Zmiana frontu w fałszywych fakturach ;-) . Teraz już nie my mamy zapłacić tylko nam będą płacić. Właśnie dostałam załącznik i mail tej treści:
"Witaj,

ZAŁĄCZNIK DO FAKTURY za wykonaną pracę

Dzięki"
:roll:

grażyna - 2015-05-02, 15:27

Siedzi mi w komputerze jakiś wirus. Co i raz, średnio raz na tydzień włącza mi się dodatek, rozszerzenie które uaktywnia mi mase wyskaujących okienek i przekierowuje na różne strony. Ostatnio był to Blocklt Ad remower, dziś jakiś Supreme Ad Blocker.
Co ciekawe uaktywnia mi się zawsze na Zakątku, jak kliknę: zobacz nieprzeczytane posty. Przerzuca mnie wtedy na stronę: "Uwaga uczestniku Zakątek21 wygrałeś", coś w tym stylu.
Nie wiem, co mam zrobić aby się go pozbyć na zawsze :] . A może to z forum jest coś nie tak?

kabatka - 2015-05-03, 16:06

Z forum nie, bo wtedy mieliby wszyscy taki problem. Ja nie mam.
Ale miałam po zainfekowaniu sobie kompa... ;/ Masz wiesz Graża niestety wiruska, niezbyt groźnego, ale upierdliwego. Albo znajdziesz kogoś, kto Ci poczyści rejestr (aczkolwiek mało informatyków chce się w to bawić, jak zauważyłam... :roll: albo reinstalacja systemu...).

aagatuss - 2015-05-03, 17:01

też miałam kilka dni temu problem z tymi adblokerami. Po zainstalowaniu malawarebytes udało mi się tego pozbyć (oby trwale). polecam też rozszerzenie do przeglądarki adblock plus-to już prawdziwy bloker reklam. sprawdzone o tyle, że od dawien dawna nie pojawia mi się, że cokolwiek wygrałam :-D
neo - 2015-05-04, 12:20

grażyna napisał/a:
Siedzi mi w komputerze jakiś wirus. Co i raz, średnio raz na tydzień włącza mi się dodatek, rozszerzenie które uaktywnia mi mase wyskaujących okienek i przekierowuje na różne strony. Ostatnio był to Blocklt Ad remower, dziś jakiś Supreme Ad Blocker.
Co ciekawe uaktywnia mi się zawsze na Zakątku, jak kliknę: zobacz nieprzeczytane posty. Przerzuca mnie wtedy na stronę: "Uwaga uczestniku Zakątek21 wygrałeś", coś w tym stylu.
Nie wiem, co mam zrobić aby się go pozbyć na zawsze :] . A może to z forum jest coś nie tak?


Jeśli nie masz znajomego informatyka, który podejmie się czyszczenia rejestru lub reinstalacji systemu, to spróbuj narzędzia AdwCleaner. Niezależnie od tego, zabezpiecz komputer jakimś darmowym antywirusowym programem, aktualizowanym na bieżąco.

iwi - 2015-05-04, 12:50

Mnie się kiedyś coś podobnego uruchomiło. Na każdej odwiedzanej stronce, z każdej strony po bokach, i na dole, i na górze reklamy typu "wygrałeś".
Zwalczyłam po uruchomieniu: "czyszczenie przeglądarki" z Avasta (darmowy).
Okazało się, że miałam tam jakieś podejrzane wtyczki.

aniak - 2015-07-05, 22:13

takie coś mi się pojawia.
Czyja wina ? Moja czy Wasza ? (znaczy Zakątka)

kabatka - 2015-07-06, 15:12

Ściągnęłaś Aniu wirusa sobie, który generuje takie info :tak: Ktoś już kiedyś miał taką sytuację tutaj.
grażyna - 2015-07-06, 16:43

Ja ;-)
aniak - 2015-07-06, 17:06

Już mi dzieci coś naprawiły. Ciekawe jak to się dzieje, bo generalnie nie otwieramy żadnych "niepewnych" stron....


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group