To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek medyczny - Ten sam lek- inna nazwa.

grażyna - 2010-02-26, 22:27
Temat postu: Ten sam lek- inna nazwa.
Ostatnio lekarz przy wypisywaniu kolejnych recept zmienił mi trochę leki. To znaczy zmienił to za dużo powiedziane, wypisał te same ale pod inna nazwą. Czy to tylko ludzkie przyzwyczajenie do nazwy? Jak to jest, skład ten sam, dawka ta sama, producent i cena inne. Czy to rzeczywiście bez różnicy jakiego producenta lek wybierzemy?
Manu - 2010-02-26, 22:33

Mi sie tak zdazyło wiem że np.eurespal zmienił nazwę a zastosowanie takie samo. :-) :-) :-)
edyta.editt - 2010-02-27, 08:52

Manu dobrze ,że piszesz przynajmniej się nie zdziwię w aptece.Ja znam także przypadki zmiany lekarstwa na inny,nie wiem czy to zależy od tego,że lekarz akurat poleca tego producenta,bo może ma jakieś z tego tytuły "korzyści" :?:
Manu - 2010-02-27, 09:33

Edytko czasem ten sam lek pod inna nazwą a ciut tańszy ;-) nasza lakarka nam zawsze takie przepisuje :* :*
edyta.editt - 2010-02-27, 09:38

Zgadzam się,bo też dwa razy tak mi przepisał lekarz,ale raz nawet mój lekarz stwierdził,że poprzedni niepotrzebnie przepisywał mi taki,skoro jest dostępny tańszy i dał do zrozumienia,że pewnie nachodzili ;-) go jacyś przedstawiciele z firmy właśnie tego droższego leku,no nie wiem jak to jest.
Agnes - 2010-02-27, 09:53

substancja czynna jest ta sama, dawka ta sama, ale sposób technologiczny wytwarzania leku i substancje pomocnicze mogą być inne. Dlatego niektórzy pacjenci upierają się że wolą ten konkretny lek i żadnego tańszego nie bo czują różnice.
A ja jestem zdania ze jak faktycznie nie widać różnicy to po co przepłacać.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group