To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Turnusy rehabilitacyjne - Ośrodek Wiktoria Król w Radzyniu.

klooocuszek - 2010-03-08, 23:02

Oby tam nie było wstrętnych robali, mam nadzieję, że komary do tego czasu wyzdychają i kleszcze też bo się boję :cry:
nefre - 2010-03-08, 23:11

widzisz, będzie trzeba zabrać ze sobą jakieś psikadła na robactwo... nie sądzę, by komary wymarły do tego czasu ;-)
one lubią nawet jesienią się odgryźć :lol:

klooocuszek - 2010-03-08, 23:23

Nefre, ale może po tych mrozach jest jakaś nadzieja??? ;-)
klooocuszek - 2010-03-08, 23:57

Na stronie Wiktorii Król piszą:
Rozległe suche bory sosnowe, napełniając powietrze bakteriobójczymi olejkami eterycznymi, tworzą wraz z jeziorami korzystny dla ludzi specyficzny mikroklimat. Pobyt w tych okolicach zalecany jest szczególnie ludziom ze schorzeniami serca i układu krążenia.
:-D
Szkoda, że nie ma na stronie galerii, bym obzerkała jak cały ośrodek się prezentuje i gdzie będą zajęcia dla naszych pociech :-)

nefre - 2010-03-09, 12:21

mam nowe info,

w pokojach jest czajnik bezprzewodowy i dwie szklaneczki oraz telewizor ;-)
ponoć jest zasięg telefoniczny w każdej sieci (co okaże się w praniu, bo ten mój telefon to nie wszędzie łapie.. )
Co do zapłaty, to pani preferuje pieniążki w dniu rozpoczęcia turnusu, więc trzeba by prosić o wysłanie faktury do Fundacji (subkonto) przed rozpoczęciem turnusu (ok 2 tygodnie).
Pani wysyła do rodziców zaświadczenie o turnusie, w jakim terminie i gdzie się będzie odbywał oraz jaka kwota, a my to zaświadczenie wysyłamy do Fundacji. A przed rozpoczęciem turnusu Ośrodek wysyła do Fundacji fakturę przelewową.

nefre - 2010-03-09, 18:34

a propos zaliczki, należy ją wpłacić do końca marca (300 zł)
w momencie przyjazdu na turnus, będzie ona zwrócona, jeżeli całość za turnus płacić będzie Fundacja :-)

mafra - 2010-03-09, 19:45

Nefre, a nie może Fundacja zapłacić również tej zaliczki od razu? Ja tak robiłam w Mrzeżynie - zadzwoniłam do fundacji, dostałam fakturę z Mrzeżyna z zaliczką, fundacja zapłaciła, a potem z Mrzeżyna wysłali fakturę z resztą kwoty do Fundacji - już bez mojego pośrednictwa. Po co czekać na zwrot zaliczki... ;-)
klooocuszek - 2010-03-09, 21:14

Nefre, napisałaś, że ośrodek wysyła fakturę od razu do fundacji, ale ja tą fakturę muszę z tyłu opisać, takie wymogi ma moja fundacja, no więc chyba będę musiała sama zabrać tą fakturę w dniu przyjazdu i wysłać do fundacji. A tak w ogóle to ja chyba nie uzbieram takiej kwoty, żeby fundacja mi pokryła cały koszt pobytu. Nie wiecie jak to jest, czy na fakturze może być wpisany całościowy koszt turnusu, a jeśli ja na subkoncie będę miała mniej to oni mi oddadzą taką kwotę jaką uzbieram czy oni muszą mieć na fakturze dokładnie tyle ile mi zwrócą?
nefre - 2010-03-09, 22:02

Mafra, dzięki za informację i podpowiedź, jutro przedzwonię i zapytam, czy tak mogą zrobić :-)

klooocuszku, fakturę Ośrodek wypisuje prędzej, by pieniądze były już w dniu rozpoczęcia turnusu, więc musiałabyś poprosić panią z Ośrodka, by wysłała Tobie tą fakturę, Ty ją opiszesz i odeślesz do Fundacji.

Chociaż, Fundacja Zdążyć z Pomocą także chce podpisane z tyłu faktury, ale przy turnusach chyba nie jest to wymagane, bo przyjmują bezpośrednie faktury przelewowe z Ośrodków rehabilitacyjnych.

co do zebranych środków na subkoncie, najlepiej skontaktuj się ze swoją Fundacją i zapytaj jak to jest, jeżeli nie będziesz miała odpowiedniej kwoty uzbieranej.
Kiedy założyłaś subkonto?

klooocuszek - 2010-03-09, 23:13

Też mamy subkonto w 'Zdążyć z Pomocą', założyliśmy je pod koniec tamtego roku...
Znalazłam numer do fundacji ws.faktur, więc zadzwonię sobie.

helena - 2010-03-10, 08:07

Widzę że z niektorymi mamami spotkam się w Radzyniu. Rok temu byłam w Radzyniu. Dzięki intesywnej rehabilitacji mój Mateusz zaczął chodzić. Pokoje są fajne, jedzenie dobre.Obsługa bardzo miła. Piękna okolica, las sosnowy, w pobliżu jezioro. Odpoczeliśmy super. Polecam.
klooocuszek - 2010-03-10, 08:40

Miło słyszeć, że polecasz ten ośrodek, to znaczy, że dokonałyśmy dobrego wyboru :tak:
Miło będzie się spotkać razem zakątkowo ;-)

nefre - 2010-03-10, 11:28

klooocuszek i wiesz już coś na temat faktury za turnus?

helena, bardzo się cieszę, że takie superlatywy na temat Radzynia słyszę :-) ja już się cieszę na samą myśl o tym turnusie ;-)
i spotkania w realu :-)

magdowka - 2010-03-10, 18:32

Dziewczyny od wielu lat jeżdżę w tamte okolice na wczasy. To piękne miejsce, ciche, super miejsce na spacery i kąpiel. Aaa i wędkarstwo ;-) jeśli któraś lubi.
Komary bywają, ale nie ma problemów, są środki do wykańczania robactwa.

edyta.editt - 2010-03-11, 10:02

Honoratko lub Sylwio czy wy wybrałyście rehabilitację ruchową na tym turnusie czy też logopedyczną?

Zapisałam się,więc do zobaczenia w sierpniu :jupi: :jupi: :jupi: :jupi:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group