To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek edukacyjny - Orzeczenia wystawiane w PPP

zula - 2010-03-12, 19:03

Z tego co wiem to pani Cieszyńska raczej nie popiera terapii Tomtisa u dziecka z mocno zaburzonym rozwojem mowy.
Grażyna O. - 2010-03-12, 19:08

anmar napisał/a:
ganna- Terapia metodą Tomatisa to sposób łagodzenia zaburzeń i niedokształceń uwagi słuchowej wewnętrznej i zewnętrznej.

http://www.wibratorylogop...gopedyczne.html

Tutaj można poczytać na temat tej metody


Jak również na forum mamy temat :arrow: Trening uwagi słuchowej - metoda Tomatisa

ganna - 2010-03-12, 19:13

Tak Moralesa- masaż Moralesa. Thomatisa to jest metoda ćwiczenia słuchu/percepcji słuchowej. Wiedziałam, ze dzisiaj nie mogę na siebie liczyć- mózg wyprany- piątek :-)
ganna - 2010-03-12, 19:15

zula napisał/a:
Z tego co wiem to pani Cieszyńska raczej nie popiera terapii Tomtisa u dziecka z mocno zaburzonym rozwojem mowy.

Tego niestety nie wiem

Grażyna O. - 2010-03-12, 19:17

ganna masz 30 min. na edycję swojego posta (aby nie pisać jednego pod drugim) - to ten guziczek po prawej stronie.
Alicja - 2010-03-12, 23:36

A o Castillo Moralesie piszemy ----> tutaj :-)
Grażyna O. - 2011-06-28, 12:50

Siedzę i zaraz zacznę kąsać :-x

Na początku czerwca mieliśmy testy w PPP bo Tomek rozpoczyna 1 klasę.
Wszystkie dokumenty doniesione (od logopedy, psychologa, rehabilitanta, neurologa) . Test trwał 2,5 godz. po którym pani psycholog stwierdziła, że wychodzi upośledzenie umiarkowane + niepełnosprawność ruchowa to mamy pewne OERW.

I co?
Dzisiaj dostaję polecony z PPP. Stwierdzili (to co ja sama wiem bez testów i komisji) że ma niepełnosprawność sprzężoną (upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym i niepełnosprawność ruchową) i kwalifikuje się do kształcenia specjalnego w szkole podstawowej specjalnej lub ogólnodostępnej, z możliwością wydłużenia etapu edukacji.

Oprócz tego: przyznanie dodatkowych godzin na zajęcia rewalidacji indywidualnej, terapię logopedyczną....., psychologiczną....., stymulowanie rozwoju słowno - pojęciowego..... i tak wypisane cała strona.

Do specjalnej teraz już się nie dostanie, do masówki go nie dam - zostało mi odwołanie. Muszę to jeszcze z dyrektorką OERW obgadać.

magda - 2011-06-28, 13:50

A czemu do specjalnej się nie dostanie? Z tego co wiem Grażka, każde dziecko, które ma wskazanie - szkoła specjalna - musi zostać przyjęte. W szkole specjalnej nawet w trakcie trwania roku szkolnego przyjmują :tak:
Megi1981 - 2011-06-28, 14:21

Jasne, że tak jest!!!
mija - 2011-06-28, 14:30

I to chętnie !
Ze sprzężeniem biorą jak w dym bo kasa na takie dziecko idzie za nim wieksza dla szkoły !

mammamika - 2011-06-28, 16:08

Na przedszkolaka - 3000 zł, koleżanka na syna w SP - 3600 zł
Grażyna O. - 2011-06-28, 21:52

Dziękuję dziewczyny za rady, myślałam, że to trzeba wcześnie załatwiać - Magda ty już dawno załatwiałaś Kubusiowi.
Ale szkoła specjalna odpada i tak, bo I grupę prowadzi siostrzenica i ona to co najwyżej mogłaby go zacałować i zagłaskać a nie uczyć.

Dzwoniłam do PPP i powiedziano mi, że chociaż OERW nie jest wypisany to i tak może tam iść bo ma niepełnosprawność sprzężoną. Jeżeli będą potrzebować na piśmie, to zmienią orzeczenie.
Bez sensu, wystarczyło aby PPP wpisało jeden skrót i byłoby bez problemu, a tak dzwonienia, jeżdżenia i denerwowania się. I przypuszczam, że ośrodek będzie wymagał tego wpisu.

Mewa - 2012-03-04, 14:14

Dosyć krótko cieszyłam się tym, że Marceli dostanie orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z powodu upośledzenia lekkiego. Orzeczenie będzie oczywiście zawierało zalecenia dotyczące terapii pedagogicznej i logopedycznej oraz rehabilitacji. Będę sobie je mogła w ramkę oprawić i na ścianie powiesić, bo żadna dyrektorka przedszkola Marcelka na podstawie takiego orzeczenia nie przyjmie, bo miasto nie liczy takich dzieci jako potrzebujących kształcenia specjalnego. Radzą mi zgłoszenie się do najbliższego masowego przedszkola, bo orzeczenie ze względu na lekkie to "szeroka norma." Masowe na pewno go nie przyjmie, bo ma mnóstwo zdrowych kandydatów, z którymi nie będzie problemów. A poza tym do masowego go nie oddam, bo sobie nie poradzi. Wydawanie dokumentów, które są bezużyteczne, a nawet powodują dyskryminację dziecka - a to Polska właśnie.
vagabunda8 - 2012-03-04, 14:23

Ania, nie poddawaj się tak łatwo. Wystąp o orzeczenie, co Ci szkodzi, a może w oczach tego, kto wystawia takie orzeczenie w PPP , Marcel nie będzie miał upośledzenia lekkiego? U małych dzieci trudno jest ocenić jak to jest naprawdę. Możesz ni mówić do końca prawdy o możliwościach Marcela, a nie pytana nie chwal się. Trzymam kciuki.
Mewa - 2012-03-04, 14:51

Basiu, Marceli miał właśnie badania i będzie teraz wydawane orzeczenie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group