To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Turnusy rehabilitacyjne - "12 Dębów" w Zaździerzu - pytania i odpowiedzi

djulia - 2011-02-21, 22:30

Boszka jak minął Wam pierwszy dzień na turnusie?
boszka59 - 2011-02-22, 15:41

Minąl drugi dzień. Ogólnie jest ok, bardzo się wszyscy starają i mimo że osrodek jest nastawiony na porażenie dla nas też ma sporo do zaoferowania.Oferta jest porównywalna z Gacnem. Tu jest lepsza baza hotelow, jest basen i położenie nad samym jeziorem w lesie. Kierownictwo stara się spełnic prośby rodziców i w miarę możliwości pokombinować z grafikiem żeby było ok.
Gabinety: logopedy, pedagoga, dwa do terapii ręki, fajna sala doswiadczania swiata,sala SI, sala do kinezy fajnie wyposażona ale albo dla porażenia albo dla naszych mniej ruchliwych. Kinezy jest dwie godziny dziennie ale ja sobie jednązmieniłam na terapię ręki a drugą mam innego rehabilitanta. Ponieważ moje dziecie energią może troje obdzielić delikatne kobitki sobie nie radziły. Teraz ma pana który pracuje u Adama w szkole i po jednej godzinie obaj byli czerwoni na buziach i niezle zmachani.
Codziennie oprócz kinezy mamy pedagoga, basen z instruktorem naprawde świetnym. Po dwa-trzy razy logopeda, SI, ręka , sala swiata.Jesli bedzie nasz turnus to jest możliwość organizacji zajęc grupowych z muzykoterapii, Weroniki lub innych.
Możemy w 2012 roku zabukowac sobie kilka turnusów organizowanych pod kątem naszych dzieci.Trzebaby do początku marca określićjakie terminy nas interesują.
W osrodku jest kawiarenka ze sklepikiem z podstawowym zaopatrzeniem, jest kilka miejsc z kanapami do posiedzenia i pogadania.
Basen dla rodziców bezpłatnie natomiast sauna i łaźnia odpłatnie.
W środkową sobote dziecmi kilka godzin zajmują się terapeuci i wolontariusze a mamy mają wolne. Jada w miasto Płock.
Jesli macie jakies pytania to zadawajcie dopóki tu jestem
Acha. Jest pralka i suszarki, na korzytarzach lodówki a w pokoju czajnik i kubki. Jedzenie może nie jest szczególnie wyszukane ale smaczne i jest wystarczająco.

grażyna - 2011-02-22, 15:55

Ciekawie brzmi.
Mam propozycje co do ewentualnego terminu w 2012, żeby coś cieplejszego niż koniec listopada czy lutego. Niekoniecznie środek lata, po prostu żeby można było wyjść na spacer nie ryzykując odmrożenia.

Boszka, mam jeszcze pytanie. Jest tam może ktoś starszy, młodzież czy same maluchy?

boszka59 - 2011-02-22, 16:02

Teraz sa starsi bo jest grupa na wózkach i oni zawsze jeżdżą razem. Są sprawni intelektualnie . Znają sie i poruszaja całymi grupami.Ale to jest tak mniej więcej gimnazjum.
Acha i jest jeszcze kuchenka jak trzeba coś maluchwi ugotować. Są tez dwa jacuzzi gdzie mamy moga przeczekac lekcję pływania dziecka.
Grażynko wyczytałam gdzies że w lato przyjażdża tu młodzież z warsztatów ale dowiem sie cos więcej.
Dodatkowa os. w pokoju dorosła to950 z wyżywieniem, dziecko do 4 lat -300zł,
5-7 lat 400, 7-12 lat 500zł, powyżej 12 -750.

kacha_wawa - 2011-02-22, 18:47

Boszko a możesz się dopytać, czy za dwumiesięczne niemowlę karmione piersią też jest ta opłata 300 złotych? Byłabym Ci bardzo wdzięczna :*
Bataga - 2011-02-22, 20:31

A jak zajęcia logopedyczne, prowadzi ktoś fajny? Czy można zamienić np. 1 godzine dzienie rehabilitacji ruchowej na logopedę?
boszka59 - 2011-02-22, 20:38

Logopedka jest fajna. Nam szczególnie spodobała się pedagog, Adam ma z nia świetny kontakt. Kierownictwo chce na turnusy dla dzieci z upośledzeniem zatrudnić psychologa. Być może i dodtkowego logopedę ale to wszystko zależy od możliwości znalezienia specjalisty
Bataga - 2011-02-22, 20:40

A zajęcia z pedagogiem macie codziennie?
boszka59 - 2011-02-22, 21:01

tak codziennie
kacha_wawa - 2011-02-22, 21:22

Boszko, a czy w tą wolną sobotę dla rodziców wolontariusze zajmą się też dziećmi towarzyszącymi, a nie tylko turnusowymi? ;-) Nie ukrywam, że chętnie bym się choć na jeden wieczór ze smyczy zerwała :-D
Iga - 2011-02-22, 21:23

Kacha, Ty się lepiej nie zrywaj ze smyczy, żebyś po tych bliźniakach teraźniejszych piątego nie bawiła :lol:
mama kubusia - 2011-02-22, 21:27

Boszko, a jak tam jest ze standardem pokoi i łazienek :?:
Podobnie jak w Jadownikach :?:

kacha_wawa - 2011-02-22, 21:43

Igusiu nie ma takiej opcji, zaszywam się na cacy :]
djulia - 2011-02-23, 07:36

Boszka może pierwsza połowa czerwca 2012 lub druga połowa sierpnia?
romaya - 2011-02-23, 09:17

Zlitujcie się nad nauczycielami - ani czerwiec, ani koniec sierpnia-wrzesień nie wchodzą w rachubę :nie:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group