To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Suplementacje i leki - Leczenie aminokwasami

vagabunda8 - 2012-10-27, 19:35

Stokrotka199 napisał/a:
Dla mnie to też jest przydatna informacja, dziękuję :)

Chcę, żebyście pamiętały o dwóch rzeczach. Po pierwsze, mojemu dziecku jest bliżej do porażenia mózgowego, niż do ZD (nad wypracowaniem każdego ruchu pracujemy tygodniami, nie mówiąc o kwestii rozumienia), dlatego postępy są duże. Wasze dzieci być może nie mają takich problemów ruchowych i rozumieją więcej, niż mój synek na początku.

Po drugie, nie jestem sprzedawcą aminokwasów, tylko matką, która dzieli się z Wami pozytywną reakcją suplementu na niepełnosprawny organizm (o czym pisze Pan Doktor, niewiele osób dzieli się opiniami).
Zrobicie z tym, co będziecie chciały, a ja będę miała czyste sumienie, że opowiedziałam o tym, co w naszym przypadku przyniosło efekty :)


Cenne uwagi, a o jakiego Pana Doktora chodzi?

Alicja - 2012-10-27, 19:51

Może stokrotka miała na myśli Jarka :roll:
Jeśli tak, to do wiadomości: Jarek Pieniak nie jest lekarzem.

vagabunda8 - 2012-10-27, 19:52

Ani Doktorem
Stokrotka199 - 2012-10-27, 21:29

W takim razie nie wiedziałam :) Kim zatem jest pan Jarek Pieniak, że posiłkujecię się jego opinią? Jeszcze nie znam dokładnie Waszego zakątkowego świata, a chciałabym poznać najwięcej, jak się da :)
Będzie mniej wpadek podczas rozmowy.

karolina napisał/a:
Przypominam, że pytałam o moje dziecko, które oprócz zD ma też padaczkę.


Tak, wiem, pamiętam :)

Wprawdzie czescy lekarze twierdzą, że aminokwasy dobrze oddziałują na dzieci z epilepsją, ale w związku z tym, iż Sebastian padaczki nie ma - nie mogę powiedzieć nic na ten temat.

Stokrotka199 - 2012-10-27, 21:31

Znowu gafa :/
Napisałam post pod postem i nie umiem - a zdaje się, że nawet nie mogę - go usunąć.
Zaraz będzie na mnie admin krzyczał.
No trudno, z góry przepraszam :)

Joanna - 2012-10-28, 08:45

Generalnie nasz organizm to aminokwasy(wystarczy choć troche zagłębić się w genetykę i kodowanie białek), przy zaburzeniach genetycznych to właśnie tu jest bałagan i w chwili gdy ktoś dojdzie jak to naprawic będzie super. Super że ktoś kto spróbował przedstawia swoją opinię, bo są osoby które być może z tej opinii skorzystają.
kabatka - 2012-10-28, 09:47

Stokrotka199 napisał/a:
W takim razie nie wiedziałam :) Kim zatem jest pan Jarek Pieniak, że posiłkujecię się jego opinią? Jeszcze nie znam dokładnie Waszego zakątkowego świata, a chciałabym poznać najwięcej, jak się da :)
Będzie mniej wpadek podczas rozmowy.

[...]


Stokrotko Pan Jarek Pieniak prowadzi bloga zespoldowna.info, na którym można znaleźć wiele cennych informacji, a przy tym jest jedną z niewielu osób w Polsce (o ile nie jedyną), która zgłębiła temat suplementacji w przypadku dzieci z zespołem Downa. Pośredniczy też w zamawianiu suplementów za granicą dla innych zainteresowanych rodziców. Ostatnio był prelegentem podczas konferencji organizowanej przez Stowarzyszenie Bardziej Kochanych (to tak dla zobrazowania, że w środowisku jest znany wielu osobom). U nas na Zakątku także był gościem dwa razy jako ekspert prowadzący wątki eksperckie o suplementacji.

karolina - 2012-10-28, 10:11

Pan Jarek drąży dalej temat, pyta różnych mądrych ludzi w Europie o tą kurację. Jak będę miała jakieś informacje, to przekażę.
Stokrotka199 - 2012-10-28, 16:26

Bardzo dziękuję za wyjaśnienie, od razu inaczej wygląda opinia człowieka, o którym cokolwiek wiem.
To cudownie, że rodzice dzieciaków z ZD maja takiego człowieka, który interesuje się, wie, dzieli opinią, pomaga, drąży.

Szkoda, że dla genetycznych dzieci nie ma takiego kogoś, choć myślę, że to w większości są tak niepowtarzalne przypadki, że ciężko znaleźć jednego konkretnego specjalistę w tym temacie.

Jednym słowem: zazdraszczam :)))))

mon.szwe - 2012-10-28, 18:50

A czy stosowałyście te aminki dla dzieci z ZD? i jakie są efekty?
Stokrotka199 - 2012-11-29, 10:38

Drogie Mamy,

jestem ciekawa Waszego osobistego spotkania w temacie aminokwasów. Napiszcie, jak było, jak wrażenia? Dowiedziałyście się czegoś ciekawego?

gosik2 - 2012-11-30, 13:04

Witam,
zamówiliśmy aminokwasy i czekamy. Pani doktor obiecała, że spodziewa się pozytywnych efektów. Oby miała rację :-) . Zobaczymy, czy Małgosia będzie chciała je przyjmować, bo ostatnio wszystkim pluje.

Stokrotka199 - 2012-12-04, 23:43

Trzymam kciuki! Oczywiście najbardziej za spodziewane efekty, ale również za bezproblemowe przyjmowanie :)

Przyznam, że nasz Sebcio przyzwyczaił się dopiero po około 3 tygodniach, bo to cholerstwo jednak gorzkie... :/
Ale teraz bardzo lubi :) Chyba więc do wszystkiego da się przyzwyczaić.

joe42 - 2013-03-20, 10:35
Temat postu: był ktoś w marcu w Poznaniu
czy byłyście drogie Mamy na konsultacjach w dniach 5-9 marca 2013 w POznaniu. Czy ktoś zaczął stosować aminokwasy?
Zarezerwowałam synkowi wizytę w Łodzi na 20 maja ale wczeniej chciałabym poznać Wasze opinie i doświadczenia.
wiecej na www.padaczka-epilepsja.pl

gosik2 - 2013-03-20, 12:15

My stosujemy aminokwasy 3-ci miesiąc i jesteśmy bardzo zadowoleni. Pozytywne efekty zauważyli wszyscy, nawet ci którzy nic nie wiedzą, że Małgosia przyjmuje aminokwasy. Jednak 100% pewności nie mamy czy to zasługa aminków, czy tylko skok rozwojowy, który bez aminków też by się pojawił. Małgosia jakby odżyła i pozbyła się czegoś co ją tłumiło, jest z nią świetny kontakt wzrokowy. Oczywiście od zdrowych dzieci nadal odstaje, ale uważam, że nie ma już takiej przepaści jak wcześniej. Bardzo jestem ciekawa opinii innych mam.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group