To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek prawny - Karta parkingowa, korzystanie z koperty

magda77 - 2008-06-24, 12:54

To komisja wprowadziła nas w błąd? :wow: a następną mamy w 2010, więc nie prędko będziemy mogli to zmienić. Też przydałoby nam się takie udogodnienie, zwłaszcza przed przychodniami.
kabatka - 2008-06-24, 13:10
Temat postu: Re: ZBULWERSOWANA MAMA
dorota_t napisał/a:
Wczoraj na innym forum na Zakątku pytałam się czy należy nam karta parkingowa.
[...]


Doroto, scaliłam jednak te wypowiedzi z wątkiem o karcie - lepiej nich wszystko o karcie będzie w jednym miejscu :tak:

sylpa - 2008-06-24, 14:35

My bez problemu otrzymaliśmy kartę.
W naszym mieście wydaje ją Urząd Miasta.
Jest ważna w całej Unii Europejskiej.

Dodam, że Patrycja jest bardzo sprawna ruchowo :tak:

Z tego co piszecie wynika, że wszystko zależy od komisji - co zostanie wpisane w orzeczeniu.
Sama jestem ciekawa, czy przy następnej (w przyszłym roku), nie będzie problemu z tym zapisem. :roll:

aqua - 2008-06-24, 16:18

Dzieki Alu
My mamy wpisane -wymaga..podstawa byly odowdnienia i podroze do szpitala..niemialam w tym czasie samochodu wiec mi to wisialo.
Mamo Tobika jesli koszystalam z tekich miejsc-z koperta to zawsze wrzucalam za szybe legitymacje Ro i jesli byly niejasnosci mialam orzeczenie , ze sie nalezy. Zadne sluzby mundurowe o orzeczenie niepoprosily wystarczyla im legika.
Trafilas na buca!!! Bez serca i wyrozumialosc...urzedas jeden!!!

Czy komisja da czy nie zalezy od ich widzimisie.

dorotka8s - 2008-06-24, 16:44

My też bez problemu dostaliśmy kartę parkingową. U nas wydaje ją Starostwo. Przydaje się szczególnie przy Klinice Dziecięcej, parking jest tam płatny (3 zł za godzinę) , a jesteśmy tam często i za każdym razem to był wydatek 9 -15 zł. Dzięki karcie nie płacimy.
grażyna - 2008-06-24, 17:10

Tylko karta uprawnia do parkowania na miejscach dla niepełnosprawnych( i do paru innych rzeczy), żadne inne dokumenty jak legitymacje czy orzeczenia wlożone za szyby nie.
Wydaje się w wydziale komunikacji na podstawie odpowiedniego punktu "wymaga" w orzeczeniu o niepełnosprawności.

dorota_t - 2008-06-24, 22:49
Temat postu: Dzięki dziewczyny
No to teraz po urzędach i liczyć na litość urzędników . Tobika za ręke i może się uda coś załatwić . Jak się uda albo nie to zdam relacje


DOROTA I TOBIK 10 ZD

Iga - 2008-06-25, 21:37

O co chodzi z tym "wymaga" i "nie wymaga" w orzeczeniu?

(Przeczytałam cały wątek, i nie zauważyłam)

Alicja - 2008-06-25, 21:42

W orzeczeniu o niepełnosprawności, poza ustaleniem stopnia niepełnosprawności, powinny być zawarte - z uwzględnieniem indywidualnej sytuacji danej osoby - wskazania dotyczące:

(...)

9.spełniania przez osobę niepełnosprawną przesłanek określonych w ustawie prawo o ruchu drogowym (i niestosowania się do niektórych znaków drogowych - zobacz: Transport)

I właśnie punkt 9 powinien być na "wymaga",aby móc starać się o kartę parkingową.

Iga - 2008-06-25, 22:49

a ha...ja szukałam tego wymaga, nie wymaga a mi napisali: spełnia

Ja to nie jestem jak wino. Im jestem starsza tym jestem gorsza pod wzgledem rozumowania.

mija - 2008-06-26, 10:49

A w Bianki orzeczeniu jesy wszędzie nie wymaga , nawet wyposażenia w sprzęt ortopedyczny i terapii zajęciowej.....
Wymaga tylko mojej opieki....( cwaniaki, to to sama wiem! )
I co mam teraz zrobić ? Beznadziejne mam to orzeczenie a wydali do ukończenia 16 rż.

Iga - 2008-06-26, 10:56

Bo ty Mija jesteś w ich nowym programie pilotażowym: sprawdzają czy rodzice poradzą sobie bez orzeczenia. I jak przyjdą za 13 lat i zobaczą, że Bianka jest super, ty masz plomby w zębach (czyli pomimo wydatków stać Cie na dentystę), to stwierdzą, że orzeczenie dla ZDzieci jest niepotrzebne.
Więc proszę Cię - nie zawal tego dla dobra nasz wszystkich, Bianki nie zaniedbuj, ale pracuj nad swoim odpowiednim wyglądem ;-)

Krzysiek - 2008-06-26, 12:09

My mamy "spełnia" i to w dwóch orzeczeniach. Korzystamy sporadycznie. Inna sprawa że na wyznaczonych miejscach można ewentualnie rower zaparkować.
aqua - 2008-06-28, 02:59

Mija napisz odwolanie od danych punktow motywujac je odpowiednio.
Odwolasz sie od punktow a nie terminu waznosci..wiec tego nierusza.

Wiola2006 - 2008-06-30, 08:01

My równeż mamy kartę parkingową choć ostatnio rzadko z niej korzystamy bo zawsze miejsa parkingowe dla osób niepełnosprawnych są zajęte. U nas w mieście osobiście znam osoby które również posiadają te karty mimo że są zdrowi i nie mają nikogo bliskiego niepełnosprawnego. Otrzymali je podobno legalnie. Jak widzę gdzie parkuja to aż kipi ze mnie złość :-x


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group