To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Turnusy rehabilitacyjne - Pierwsze Słowo - Terapia dzieci

Marzenia - 2010-07-27, 19:53
Temat postu: Pierwsze Słowo - Terapia dzieci
Czy może ktoś słyszał o Ośrodku rehabilitacyjnym w Grodzisku Mazowieckim :arrow: Pierwsze Słowo ?

Główny cel terapii:

•rozwój mowy poprzez kształtowanie umiejętności językowych, komunikacji werbalnej i rozumienia języka,
•rehabilitacja aktywizująca obszary w mózgu odpowiadające za rozwój języka.
Terapia adresowana jest głównie do dzieci z autyzmem i innymi problemami rozwojowymi. Na turnusie maksymalnie będzie przybywać 4 dzieci wraz z opiekunami.

Program terapii układany będzie w zależności od indywidualnych potrzeb dziecka.

Prosimy o przywiezienie pełnej dokumentacji medycznej.

Pierwszy dzień turnusu, przed południem, przeznaczony jest na zapoznanie się z dokumentacją medyczną, zebranie wywiadu i ustalenie wstępnego planu terapii. Po południu zajęcia odbywają się zgodnie z harmonogramem.

Na zakończenie każdego turnusu otrzymają Państwo program edukacyjny i rehabilitacyjny z zaleceniami do pracy z dzieckiem w domu.

Malaga - 2010-07-27, 20:20

Drogo się cenią i ten natłok godzin....Czy jakieś dziecko zdoła to wytrzymać? Kinga chowałaby się pod stołem.
Mewa - 2010-11-02, 20:25

Właśnie do nich zadzwoniłam się zorientować i pani mi powiedziała, że oni się specjalizują w dzieciach z autyzmem. Na pracy z zespołowymi się nie znają, a wiedzą, że zespołowe potrzebują innego, delikatniejszego i bardziej zabawowego podejścia niż te z autyzmem.
beticz - 2010-12-01, 19:54
Temat postu: Turnus Pierwsze SŁowo - Joanna i Szymon Masłowscy
Dziś logopedka powiedziała mi o takich turnusach, ale szczegółów nie zna. Może ktoś był, albo wie od kogoś co nie co.

pierwsze słowo

Mewa - 2010-12-01, 20:25

beticz, rozmawiałam z prowadzącą przez telefon - napisałam o tym :arrow: TU
beticz - 2010-12-01, 20:33

:oops: sorki,proszę admina o naprawę

już :-)
kabatka

Mewa - 2010-12-01, 20:49

Chociaż może warto byłoby się jednak dokładniej dowiedzieć, jakie to metody. Marceli np. bardzo niechętnie produkuje cokolwiek u neurologopedy, a chodzi też do pani pedagog i logopedy, która specjalizuje się w wywoływaniu mowy u dzieci z autyzmem i u niej sprawuje się rewelacyjnie, a przynajmniej lepiej. One mają zupełnie inne podejście, w zupełnie inny sposób namawiają go do powtarzania, ale metoda tej pedagog od autyzmu jakoś lepiej na niego działa.
beticz - 2010-12-01, 21:03

Może któraś się skusi to dowiemy się więcej :roll:
boszka59 - 2010-12-01, 21:24

Już odpowiadam. Pierwsze słowo prowadzi pani Joasia i jest to uczennica pani Eli Wianeckiej. Jest to metoda manualnego torowania głosek. My czekamy na miejsce na tym turnusie ale trudna sprawa.Obecnie staramy się o kolejny wyjazd do Krakowa.Jest to metoda krakowska. Niektóre dzieci jej nie tolerują, Adaś jednak był może nie uszczęśliwiony ale akceptował tę metodę i nadal przychodzi do nas logopedka i kontynuuje. Natomiast wizyty w Krakowie intensyfikuję pracę.
Mewa - 2010-12-01, 21:33

Wiecie co, ta pani z Pierwszego Słowa mówiła mi, że właśnie mogłabym się zgłosić do Wianeckiej albo do Cieszyńskiej (chyba), bo one zajmują się też zespołowymi. Ale zgodnie stwierdziłyśmy, że do obu mam za daleko.
boszka59 - 2010-12-02, 06:03

Bo obie mieszkają w Krakowie. Są zresztą siostrami.
beticz - 2010-12-02, 09:59

No to już co nie co wiemy :-)
Boszka, a na turnus czekasz w Gralu czy jeszcze gdzie indziej, chodzi o ten Kraków?

boszka59 - 2010-12-02, 21:52

W Gralu już chyba nie będzie.
Iwonka2008 - 2012-01-18, 18:03
Temat postu: Pierwsze słowo
Czy ktoś słyszał o tym ośrodku lub uczestniczył w turnusie?
Pierwsze słowo- Terapia dzieci

groszek - 2012-01-18, 18:16

O tym turnusie rozmawiałyśmy TU
Niestety trudno tam zapisać dziecko z zespołem Downa. Głównie specjalizuje się w autystykach.

Moja koleżanka dzwoniła tam , gdyż chciała przyjechać z córeczką z zD, ale jej odmówiono



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group