To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Metody rehabilitacji - Terapia czaszkowo-krzyżowa

nefre - 2012-10-30, 12:26

karolina napisał/a:

Iga, ja mam nadzieję, że to pomoże na zgrzytanie zębami (choć i tak u Maćka już jest lepiej), na jego namiętne, całodniowe machanie rękami przy buzi, a jeśli, by po tym chodził spać o 21 a nie o 23 to byłoby super ;-)
?


Olam, gdzie jesteś??
Ola mówiła, że Kaja przestała zgrzytać zębami po terapii :tak:

miecio - 2013-10-07, 18:50

Ja polecam w 100% tą terapię. Przeszłam sama i synek też ma za sobą cykl. Mi pomogło na kręgosłup, mam wysunięty dysk i straszne bóle z tym związane, często muszę przyjmować nieprawidłowe pozycje w pracy, boli kark, barki, głowa. Ogółem mi pomaga i czuję efekty. Marcinek jeszcze nie opowiadał o swoich przeżyciach ale zawsze spokojnie leży na terapii :brawo: We Wrocławiu znam 2 panie, które prowadzą tą terapię ale korzystamy tylko z pomocy jednej pani, która jest po prostu kochana. Zainteresowanych namiarami proszę o wiadomość na priv :papa:
Alicja - 2013-10-08, 07:49

Mi też ta terapia pomogła na kręgosłup :tak:
plaza - 2014-02-08, 20:49

Odświeżam wątek bo dostałam takie dwa namiary i zamierzam spróbować:

Marek Mularczyk - Wrocław

Marcin Ganowski - Poznań

Mama Ewy - 2014-02-08, 21:25

Czekamy na relację.Jestem bardzo ciekawa.
lapin80 - 2014-10-15, 09:32

Filip jest po 5 zabiegach.
Zabiegi bardzo lubi, wbiega do ośrodka z wielkim entuazjazmem, osteopatę uwielbia i w czasie zabiegu leży jak zahipnotyzowany (no może oprócz ostatniego razu, kiedy trochę go nosiło).

Efekty- faktem jest, że zbiegło się to czasowo z ruszeniem w mowie. Filip zaczął naśladować zwierzaki, próbuje powtarzać samogłoski. Chce się komunikować, choć brak mu nadal narzędzi. Standardowo ciężko ocenić, na ile jest to związane z zabiegami, na ile z prowadzoną terapią, na ile z "rozwojem własnym".

Niestety nie zauważyłam wpływu na zgrzytanie zębami i "kumkanie", a liczyłam na to.

Co mogę na pewno powiedzieć o działaniu osteopatii- to ostatnio Fi poszedł na zabieg z zawalonymi drogami oddechowymi. Bezpośrednio po zabiegu zaczął intensywnie odksztuszać zalegającą wydzielinę, aż do odruchu wymiotnego i w dwa dni było po infekcji :)

Chodzimy do ASGO na Marcelińskiej w P-niu. Do p. Łukasza Ciesielskiego.

boszka59 - 2017-09-06, 21:40

Dzisiaj Adam miał terapię CK. Po zejściu z leżanki powiedział
"Pan umył umysł Adama"
Może da to efekty.

Maria74 - 2017-09-06, 23:12

[quote="\"Pan umył umysł Adama"
.[/quote]

Ale pięknie powiedziane!

baronek - 2017-09-07, 06:52

Złote myśli Adama. :-) Powinnaś zapisywać je wszystkie Boszka. Ma bardzo celne uwagi.
groszek - 2017-09-07, 21:08

:spoko:
mamagugu - 2017-09-09, 21:35

Jeny, cuuudne! Zapisuj te jego teksty, to jak haiku jest.
Olam - 2017-09-12, 13:58

boszka 59 napisała :
Cytat:
Dzisiaj Adam miał terapię CK. Po zejściu z leżanki powiedział
"Pan umył umysł Adama"
Może da to efekty.


Adam super trafne określenie terapii :brawo:

Bożenko a jak często Adam będzie miał terapie ?
Ps serdecznie Cię pozdrawiam



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group