To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Turnusy rehabilitacyjne - turnus logopedyczny - Fonem Limanowa

babciajanina - 2010-10-20, 19:22

Dotarłam do tej wiadomości: wiesz, że dla Piotrusia zrobię wszystko :-) , na turnus też mogę pojechać.Nie za bardzo mam rozeznanie w sprawie cen, ale ta kwota za tydzień to chyba dosyć wysoka, no zajęć sporo i ciekawych, może rzeczywiście warto się zastanowić - to już sprawa dla Rodziców :-D .Jedynie mam obawy co do tych Chyszówek zimą,wszak to teren dosyć górzysty, oby nie było kłópotów z dojazdem / a może wszyscy kraczą o cieżkiej zimie a wcale jej nie będzie?/Przerabiałam to w ubiegłym roku- święta gwiazdkowe spędzaliśmy w Zakopanem , w Boże Narodzenie było 14 stopni , oczywiście plus :okular: .Była by okazja poznać w realu nowe zakatkowiczki :tak: /Grażynkę i Tomka już znam/ :brawo: .
joa - 2010-10-20, 19:51

No cóż, mąż jest zdania, że lepszy termin byłby latem, gdzieś nad morzem najlepiej...Poza tym luty to u nas z zasady okres chorobowy-ostatnie 2 lata to rotawirusowy u Piotrka, więc...jeszcze pomyślimy. Nie mam doświadczenia w turnusach-dziewczyny-naprawdę uważacie, że warto?Ta cena rzeczywiście...żeby to były 2 tygodnie albo choć 10 dni, hm.
babciajanina - 2010-10-21, 10:10

No patrz, właśnie wczoraj wieczorową porą rozmawialiśmy sobie o tym wyjeżdzie i właśnie zasugerowałam, że bardziej odpowiedni dla Piotrusia był by termin letni, może czerwiec, no -i okolice raczej nadmorskie) ;-) .Jodowy klimat jest bardzo dla dziecka wskazany, zwłaszcza przy kłopotach z tarczycą.Teraz już zaczynam się bać : nie tylko czytam w Twoich myślach, ale również znam myśli zięcia :okular: . Oczywiście taki żarcik :-D .Za Twoje czarnowidztwo pomimo ciąży powinnaś dostać w pupsko: jakie choroby, jakie rotawirusy przewidujesz u PIotrusia, hę? :nie: Zapomiałaś chyba o naszej niedawnej rozmowie: nie martwimy się na zapas, tylko dopiero wtedy, kiedy rzeczywiście coś złego sie przytrafi :-) .To mowie ja, oAptymistka , ale równocześnie realistka az do bólu :tak: A co myślisz o turnusie Optima ?Rzuciłam sie do szukania jakiegoś słownika /zrobiłam byka w pisowni/, niestety znalazłamtylko słownik ilustrowany dla klas I-III :lol: , reszta książek to tylko matematyka ,fizyka , angielski :okular:
hanka - 2010-10-21, 22:43

Turnus trwa tylko tydzień, cena jak za tydzień kosmiczna. Zakwaterowanie w gospodarstwie agroturystycznym, nie sądzę aby było dostosowane do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Jazda konna to nie hipoterapia, na limanowszczyźnie jest duży problem ze znalezieniem hipoterapii. Jazda konna w zimie i nasze chorowite dzieci? Na tym terenie nie ma chętnych logopedów do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Ja tam jutro zadzwonię i spróbuję to sprawdzić. Zastanawiam się , za te pieniądze może byłoby lepiej zapewnic dziecku logopedę raz lub dwa razy w tygodniu systematycznie a nie tylko przez tydzień.
Megi - 2011-01-05, 13:08

Dziewczyny są jeszcze 2 miejsca na turnus zimowy .
P. Mikosza przyjmuje tylko 5 dzieci i zapewnia dodatkowego specjalistę do pomocy. Do 15-tego stycznia przyjmuje jeszcze zapisy.

eelusiaa - 2011-01-05, 13:48

Ciekawy, tygodniowy, ale Adaś za mały...
mamagugu - 2011-01-05, 16:23

Vi0la też za mł0da, ale turnus fajny, a jaki k0szt?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group