To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek edukacyjny - Wypoczynek dzieci i młodzieży - terminy

groszek - 2018-04-03, 20:57
Temat postu: Kolonie dla dzieci z zespołem Downa
:arrow: Fundacja Wielkie Serce organizuje kolonie dla dzieci od 9-15lat

"Drogi rodzicu, jeśli Twoje dziecko jest w wieku 9 lat (i więcej), a nigdy samodzielnie nie wyjeżdżało na kolonię, SPRÓBUJ!!! Nie bój się, Twoje dziecko jest wspaniałe i na pewno sobie poradzi. To miejsce jest dla niego 🙂 Czasami rodzice uważają, że dziecko jest jeszcze za małe, albo, że do wyjazdu trzeba jeszcze dorosnąć – nic bardziej mylnego.

Twoja pociecha wróci pełna radości i miłych wspomnień

Dziecko bardzo skorzysta z tego wyjazdu. Nauczy się przede wszystkim samodzielności i odwagi. Taki wyjazd szkoli umiejętności interpersonalne, kształtuje charakter: dziecko sprawdza siebie, doświadcza poczucia sprawczości – musi samo sobie radzić w nowym otoczeniu, w nieznanej sobie grupie, musi zaadaptować się do nowej sytuacji. Oswaja się z innymi ludźmi i z nową rzeczywistością, w której jest jednym z wielu.

Bardzo ważne jest, abyś Ty jako Rodzic, wspierał go w tym. Rodzice powinni mieć dobry humor, być radośni i dumni ze swojego dziecka, zachęcać. Wspierać! To doda Twojemu dziecku wiary w siebie."

aniak - 2018-04-04, 18:03

Czy któreś z naszych dzieciaków wyjeżdżało z nimi ? Macie jakieś doświadczenie ?
groszek - 2018-04-05, 10:51

Każdy wyjazd jest inny, nawet organizowany przez tę samą organizacje, są odważni, jeśli biorą dzieci, których nie znają.
Marsjanka7 jest z Jasła,

KasiaJastrząb - 2018-05-02, 16:37

Ja nie jestem obiektywna bo działam w tej fundacji 😉 Kolonia dla dzieci z niepełnosprawnością jest organizowana po raz pierwszy. Pomysl z zrodził się w głowie jednej mamy którą pomaga w fundacji, na co dzień pracuje w szkole specjalnej, jest terapeutą ręki i ma córeczkę z ZD, 12-letnia Jagodę. Pytajcie - odpowiem ;) Kadra z doświadczeniem - nauczyciele ze szkoly specjalnej w Krośnie
aniak - 2018-05-02, 20:52

Ja bym chętnie Piotrka wysłała - 1. miejsce znam - byłam na zielonej szkole 2. W tym roku szkoła Piotrka nie organizuje letniego obozu, więc super alternatywa.
Ale.... nie udało mi się wśród znajomych z zespołem i bez ;-) nikogo chętnego w tym terminie,. a samego Piotrka (bez znajomej dziecięcej duszy) nie wyślę. Co innego jechać z dzieciakami, które się zna "z podwórka" a co innego z obcymi. Jeszcze trochę za wcześnie. Poza tym, o ile pamiętam, jedzenie tam nie było jakieś super, a Piotrek jest bezwzględnie bezglutenowy i miałabym wątpliwości, co do "czystości" posiłków.
Żałuję.

KasiaJastrząb - 2018-05-03, 08:34

W tym miejscu kolonie organizujemy po raz pierwszy, jeżeli coś z posiłkami lub z czystością będzie nie tak, na pewno będziemy reagować od razu. Cała kadra kolonia jest "nasza" więc będziemy czuwać.
Bataga - 2018-05-03, 09:38

Mam nadzieję że wszystko pójdzie dobrze i za rok też będziecie organizować taką kolonię. Wtedy posłałabym Julię. W tym roku w tym terminie jedziemy na turnus.
aniak - 2018-05-03, 11:38

Kasia, podaj jeśli możesz swój telefon na priv, zadzwoniłabym i pogadała. Mąż mnie namawia, żeby jednak Piotrka puścić.....
Rafał - 2018-05-03, 14:05

Można jakieś info odnośnie terminów, opłat, czasu trwania i tak dalej poprosić. Marcin strasznie marudzi o takie kolonie więc może by pojechał
KasiaJastrząb - 2018-05-03, 15:14

KOLONIA 2018 Przysietnica k/ Brzozowa

Koszt dla dzieci z niepełnosprawnością 1700 zł
dzieci zdrowe 1250 zł

Termin 05.08 -15.08

KasiaJastrząb - 2018-05-03, 15:35

KOLONIA 2018 Przysietnica k/ Brzozowa

Koszt dla dzieci z niepełnosprawnością 1700 zł
dzieci zdrowe 1250 zł

Termin 05.08 -15.08

KasiaJastrząb - 2018-05-03, 15:36

Koszt dla dzieci z niepełnosprawnością 1700 zł
dzieci zdrowe 1250 zł


Termin 05.08 -15.08
Miejsce: Przysietnica koło Brzozowa, woj. podkarpackie.

KOLONIA



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group