To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Dofinansowania i zasiłki - jakie są przywileje rodzica pracujacego..

MaSo74 - 2010-11-18, 10:54
Temat postu: jakie są przywileje rodzica pracujacego..
słuchajcie
moja praca pochłania mnie coraz bardzej i to nie dlatego, że zarabiam miliony i chcę tak pracować tylko dlatego że muszę pracować żeby mieć jakiekolwiek pieniądze, szef daje coraz więcej obowiązków, ja zostaję coraz dłużej w pracy a na Filipa po woli zaczyna brakować mi czasu i sił. Sił na rehabilitację, na zabawę na wszystko.
Moje pytanie jest zatem takie czy my rodzice dzieci niepełnosprawnych mamy w parcy jakieś przywileje??
co zrobić żeby jakoś łatwiej się żyło ,żeby pogodzić i pracę i dom i rehabilitację???

eelusiaa - 2010-11-18, 11:18

Tylko 2 dni opieki nad dzieckiem wynikające z art. 188 KP - również dla zdrowych dzieci, obniżenie wymiary zatrudnienia zamiast urlopu wychowawczego, zasiłek opiekuńczy w przypadku choroby dziecka lub nieprzewidzianego zamknięcia żłobka czy przedszkola...
Nie wiem jaki charakter ma Twoja praca, ale może mogłabyś część obowiązków wykonywać zdalnie z domu.
Chyba pozostaje tylko szczera rozmowa z szefostwem, że nowe obowiązki przekraczają Twoje możliwości.
Niestety nasze Państwo prorodzinne nie proponuje nic rodzicom pracującym i jednocześnie wychowującym dzieci niepełnosprawne. No oprócz rezygnacji z pracy i przejścia na świadczenie pielęgnacyjne.

nefre - 2010-11-18, 11:41

właśnie... szkoda tylko, że to nie jest przynajmniej najniższa krajowa ;-)

i mógłby być dodatkowy urlop na np turnus rehabilitacyjny :-) , wizyty u lekarzy itp :-) tak ze 20 dni :lol: :okular: (taką opiekę, którą bierzemy, kiedyś będzie trzeba przecież odpracować :-? )

eelusiaa - 2010-11-18, 11:44

nefre napisał/a:
(taką opiekę, którą bierzemy, kiedyś będzie trzeba przecież odpracować :-? )


Jak odpracować? Na pewno wpływa to na niższą wysokość emerytury, jest to na chwile obecna zaliczane do okresów nieskładkowych, ale nie ma obowiązku odpracowywania tego zwolnienia.
A jak będzie z emeryturami z OFE (naszymi) to nawet najstarsi Indianie nie wiedzą ;-)

nefre - 2010-11-18, 16:01

racja :prosze:
w innym wymiarze to odchorujemy.. ;/

a do Ofe to już składki za samo "chorowanie" (powyżej 33 dni) nie idą... nic w tym momencie nie wpływa..

emka205 - 2010-11-18, 18:32

no i wyjściem może być to, że przysługuje nam 6 lat wychowawczego i w tym czasie można byłoby pracować np na pół lub 3/4 etatu, a resztę czasu poświęcić dziecku, inna rzecz który z pracodawców na to przystanie.ja tak miałam przez 3 lata, było to bardzo fajne.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group