To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Teoretycznie o zespole Downa - Wykrycie zespołu Downa u dziecka w późniejszym okresie życia

agulka136 - 2010-11-30, 14:33

My też pozdrawiamy :papa:
Obawy rozwiane :spoko: i opuszczasz nas?

Mewa - 2010-11-30, 21:13

To świetnie, że rozwiał :tak: Jednak fajniej nie mieć zespołu.
agulek - 2011-01-15, 20:13
Temat postu: czy możliwe jest wykrycie zD dopiero w 6 mż?
Witam wszystkich zakątkowych rodziców:)
Mam pytanie które być może dla kogoś bedzie błahe albo głupie... niemniej jednak czy możliwe jest wykrycie zD w 6 mż?czy możliwe że nie wykryto tego zaraz po urodzeniu? :oops:

julina - 2011-01-15, 20:31

Niestety wszystko jest możliwe. Zdaje się, że taki przypadek mamy na Zakątku :tak: :tak:
dariaisara - 2011-01-15, 20:34

Tak jest możliwe
agulek - 2011-01-15, 20:47

a czy ktoś moze ze mna na ten temat porozmawiać na prive lub tutaj dać link do historii?Mam w rodzinie taki przypadek że jedna ze znajomych gdy zobaczyła dziecko stwierdziła ze kojarzy się jej w z zD.zszokowało nas to bo dziecko rozwija się bardzo dobrze. teraz jak patrzę na nie to wydaje mi sie że może rzeczywiście ... już sama nie wiem ... dziecko chodzi do pediatry, leżało nawet w szpitalu, i nikt by nie zauważył czym mogłoby się objawić w 6,7 mż????
dariaisara - 2011-01-15, 21:09

Ale to są tylko wasze przypuszczenia,czy lekarz również coś zasugerował?Jeżeli macie jakieś wątpliwości to niech dziecko obejrzy jakiś specjalista,przy z ZD jest bardzo wiele charakterystycznych cech,choć nie zawsze one występuja,a np.skośne oczka niczego nie sugerują wiele ludzi zdrowych je ma :lol: Może napisz dlaczego tak myślicie
agulek - 2011-01-15, 21:28

małe uszka, buzinek wydaje się taki spłaszczony, pyzaty nochalek... ja dopiero zaczęłam sie zastanawiać po sugestii "dobrej duszy".
czy pediatra mógł to przeoczyć?

magdalenka - 2011-01-15, 22:08

U mojego Kaika zauważono zD jak miał 4,5 miesiąca , więc jest możliwe przeoczenie przez lekarzy , ale to ze dziecko ma jakieś tam minimalne cechy wcale nie musi znaczyć że ma zD może mieć taką urodę :-)
dariaisara - 2011-01-15, 22:19

Tak może mieć taki typ urody i tyle!! :-D A ku pewności to najlepiej poradzić się lekarza :-)
stasioleczek - 2011-01-16, 13:10

O mojej Marysi również dowiedzieliśmy się dopiero po trzech miesiącach,gdy byliśmy na wizycie u Kardiologa.
Myślę jednak ,że nie ma co martwić się za wczasu ,gdyż niektóre dzieciaczki mają taką urodę :tak: najlepiej porozmawiać o swoich wątpliwościach z pediatrą.

mija - 2011-01-16, 19:59

A co tam będą latać po lekarzach ?
My tu ze zdjęć wyczytujemy czy ma zespół czy nie .
Dawaj fotę a my postawimy diagnozę :lol:

anna30 - 2011-01-16, 20:13

Ja poznałam kiedyś w szpitalu dziewczynkę, byłam święcie przekonana, że ma zespół. Skośne oczka, specyficzna budowa ciała (krótkie kończyny), szyja trochę płetwiasta, krótkie paluszki u rąk, nawet bruzda sandałowa, i jeszcze kilka stygmatów... Jeju, w szoku byłam bo rozwój genialny! W końcu odważyłam się i zapytałam wprost Jej mamę... Ta się zaczęła śmiać i wyjaśniła, że nie ja pierwsza o to pytam, tyle, że jestem drugą mamą pytającą, do tej pory pytali głównie lekarze... Dodatkowo mała miała wspólny kanał p-k, urodziła się z obniżonym napięciem mięśniowym :wow: Byłam niemal pewna, że to ZD! Ale mi wyjasniono, że "ten typ tak ma" po prostu :lol: , bo mała miała robione w wieku niespełna 2 miesięcy badania genetyczne, powtarzane 2 razy w różnych ośrodkach i kariotyp ma prawidłowy :spoko:
Może maluszek po prostu ma taką trochę nietypową urodę :spoko:

julina - 2011-01-16, 20:18

Mija :lol: :lol: :lol: twoja szczerość i bezpośredniość mnie rozłożyła :nrechot: .
Marta Witecka - 2011-01-16, 20:32

Ale Mija to już nie pierwszy raz. Z drugiej strony, my doświadczone matki znamy się, nie? ;-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group