To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wspomagacze edukacji - Numicon-uczymy matematyki

baronek - 2021-04-14, 08:38

Ja to nawet przed świętami zakupiłam kasę sklepową. :roll: Do dzisiaj nie ogarnęłam z Julkiem tematu. Ale jak wiosna za oknem, to ogród woła i otoczenie. Porządki, nasadzenia, pielęgnacja nasadzeń, wiata, którą przed złożeniem trzeba pomalować.... Dni uciekają, a wraz z nimi systematyczność w pracy z numikami. :oops:
groszek - 2021-04-14, 16:32

Mamy kasę ale w nią nie wejdą duże mimiki.
Dzisiaj sklepu CD, tym razem przerobiłam grę o zdrowym jedzeniu.
Potem dla relaksu strzelnica numikonowa.
:arrow: zdjęcia

Mama Kamila - 2021-04-14, 22:41

groszek napisał/a:
Mamy kasę ale w nią nie wejdą duże mimiki.
Dzisiaj sklepu CD, tym razem przerobiłam grę o zdrowym jedzeniu.
Potem dla relaksu strzelnica numikonowa.
:arrow: zdjęcia


Jesteście niesamowite. Tu strzela delfin, a u Baronka na blogu Psi patrol :lol:
Podziwiam! Ale musze przyznać, ze budowania z numikami na mapie Julka nie pojęłam ani w ząb :nie:

baronek - 2021-04-15, 07:58

Mama Kamila napisał/a:
(...) Ale musze przyznać, ze budowania z numikami na mapie Julka nie pojęłam ani w ząb :nie:


Zadanie ma pomóc Julkowi w zrozumieniu zasady stałego porządku. Ma numik 5. I jego zadaniem jest wziąć tyle liczmanów (w tym zadaniu małych sześcianów), ile jest dziurek w numiku. A potem ułożyć z nich budowlę. Julek identyfikuje zbiór wg ułożenia dziurek w numiku. I to w obie strony. Czyli jeśli ma np. dwa zbiory liczmanów, w których pierwsze ułożenie odwzorowuje układ dziurek w numiku, a drugie ułożone jest w szeregu, to Julek wskaże tylko zbiór pierwszy jako ten odpowiadający numikowi. Nie rozumie jeszcze, że nie ma znaczenie układ liczmanów, ale ich wartość liczbowa. W odwrotną stronę też tak działa (zabawa z mapą). Sam ma stworzyć zbiór, odpowiadający liczbom dziurek w numiku. Z hasłem "tyle samo" Julek nie ma problemu. Weźmie tyle liczmanów, ile dziurek w numiku. Zawsze jednak ułoży je w sposób odpowiadający układowi dziurek w numiku. W zadaniu z mapą zafiksował się i brał podwójną liczbę klocków. Wtedy też zrozumiałam, że zasadę stałego porządku, to powinnam wyćwiczyć na prostszych zadaniach. Ale sama uczę się uczyć Julka. I robię to na własnych błędach. :-)

groszek - 2021-04-15, 09:54

Mama Kamila napisał/a:


Jesteście niesamowite. Tu strzela delfin, a u Baronka na blogu Psi patrol :lol:
Podziwiam! :

Większość pomysłów u mnie jest odtworzona i są przetworzone bądź skopiowane pomysły innych :oops:

baronek - 2021-04-15, 10:52

Ja to w ogóle garściami czerpię z pomysłów Dagmary Kubiak, u której byłam na szkoleniu on-line. :roll: Może tylko dostosowuję je ciut do Julka.
Iga - 2021-04-15, 19:29

Ania, no super! Zuzia mi własnie zakupila koszyk w tajgerze na zakupy.
groszek - 2021-04-15, 21:56

Musimy się zastanowić jak zorganizujemy sklepik w Murzasichle. Czy mam zafoliować kształty klocków itp
groszek - 2021-04-19, 10:14

W szkole widziałam w siatce drugoklasisty klocki numicon zestaw podstawowy.
Brawo Marto. Udało Ci się :spoko: to co mi nie...

baronek - 2021-04-19, 10:39

Aniu, pani Edyta dopiero dopytywała o namiary do pani Dagmary Kubiak. Numiconem pracuje kolega Julka, który umie już dodawać. Może to jego klocki widziałaś... Ale światełko w tunelu jest. :spoko:
groszek - 2021-04-22, 17:10

Widziałam nowe szkolenie on linę ze wszystkich działań na Numiconie w maju. Ktoś się zapisze?
Iga - 2021-04-22, 18:30

Pewnie ja ... Ogólnodostępne? Czy jak?
groszek - 2021-04-22, 20:04

10 miejsc po 340 zl za 4 godziny on line

:arrow: oferta webinarów i szkoleń on line

Iga - 2021-04-23, 20:48

340 od osoby?
groszek - 2021-04-24, 01:21

Tylko ten jeden najbardziej zaawansowany.
Myślę o zegarze. U Maksa wisi zegar z numicami już 10 rok. Trzeba by to jakoś uczcić :super: :wino:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group