To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wspomagacze edukacji - Numicon-uczymy matematyki

groszek - 2021-04-24, 21:56
Temat postu: Nunicon Monster czyli liczyrzepa
Wreszcie zrobiłam takiego potwora, nie jest chyba zbyt straszny. Będzie zadawał Maksowi zagadki i zadania no i będzie liczył.
:arrow: Liczyrzepa

szałwia - 2021-04-24, 22:11

Intryguje mnie ten zegar ... Co można mówić na ten temat przez 2 h??? Ciekawa jestem jak numiki mogą ułatwić i oswoić ten temat... Poza zastapieniem cyfr numikami nie mam innych pomysłów... :?:
Mupet cudny !!! :-D

groszek - 2021-04-25, 09:03

Tak też mnie to intryguje. Sama nic innego niż zastąpienie cyfr numikami nie wymyśliłam. Choć teraz oczywiście wiem ,że można zapytać ile czasu mija od 12 do 14 itp, która godzina będzie za 30 minut..
No i zegar to jednak opcja z liczeniem do 60. Przynajmniej minut...

Iga - 2021-05-16, 14:11

Jak Wam idzie? Czy zapal minął? Ja sie zabieram za sklep ... na razie kupila mi Zuzia w tajgerze koszyk 😂
groszek - 2021-05-16, 16:23

Maks nie rozumie dodawania, więc mój zapał maleje :oops:
Koszyk mam nawet jakieś plastikowe owoce do kupowania. Nie ma problemu z zakupem jednej sztuki i daniem właściwego numica. Gorzej jak trzeba dać kilka numiców żeby uzyskać właściwą wartość.

gr0szek - 2021-05-16, 18:26

groszek napisał/a:
Gorzej jak trzeba dać kilka numiców żeby uzyskać właściwą wartość.


Przypominam zakup butów "Ósmego dnia"...

groszek - 2021-05-16, 18:32

Ku pokrzepieniu żołądka. Numicon u muffiny.
numicon i muffiny

szałwia - 2021-05-16, 21:21

My bawimy się w sklep niskobudżetowo ;-) i o dziwo Igorowi bardzo się to podoba i sam się o tą zabawę upomina :-)
Wydrukowaliśmy i pocięliśmy produkty spożywcze/warzywa/owoce z bloga p. Dagmary Kubiak ,
wybieram 2 produkty, które chcę kupić, Igor sprawdza ceny, układa na tablicy te 2 numiki na sobie (dodaje) i mówi mi ile mam zapłacić. A ja wkładam zakupy do papierowego wózka/ koszyka.

groszek - 2021-05-17, 10:17

Super :spoko:
Iga - 2021-05-17, 16:50

U mnie nic niskobudzetowego nie przejdzie. Probowalam wiele razy ...
groszek - 2021-05-17, 20:34

To dla Ciebie mam inny pomysł.
Kupowanie groszami
z jednej strony numik 10 z drugiej zdjęcie monety 10 gr i całość zafoliowana. Potem 20 i 50 gr.
I zakupy kilo bananów za 4 zł 50 gr z tych monet.
Będzie się działo :spoko:

groszek - 2021-05-18, 11:02

szałwia napisał/a:
My bawimy się w sklep niskobudżetowo ;-) i o dziwo Igorowi bardzo się to podoba i sam się o tą zabawę upomina :-)
Wydrukowaliśmy i pocięliśmy produkty spożywcze/warzywa/owoce z bloga p. Dagmary Kubiak ,
wybieram 2 produkty, które chcę kupić, Igor sprawdza ceny, układa na tablicy te 2 numiki na sobie (dodaje) i mówi mi ile mam zapłacić. A ja wkładam zakupy do papierowego wózka/ koszyka.


Też tak spróbowaliśmy . Maksowi też się podoba. Świetny pomysł
nasza sesja zakupowa

szałwia - 2021-05-19, 19:22

groszek napisał/a:

Też tak spróbowaliśmy . Maksowi też się podoba. Świetny pomysł
nasza sesja zakupowa

Super :spoko:
Widać, ze to sklep ze zdrową żywnością... wyluzowany pan ekspedient kwiat lotosu mimochodem sobie robi... ;-)

baronek - 2021-05-20, 07:43

A mnie ostatnio starcza sił tylko na utrzymanie jako-takiej (podkreślam jako-takiej) systmatyczności w nauce czytania :oops: Przy zadaniach domowych z elementami matematyki wspieram się numikami. Ale klasa Julka została wyposażona w numiki, więc mam nadzieję, że niebawem i pani Edyta ruszy z ich wykorzystaniem. W ogóle ten czas wiosenny, gdy dzień długi, powoduje, że mniej siedzimy przy biurku. Podwórko, piłka, rower, hulajnoga.
groszek - 2021-05-21, 16:58

Tak duże podwórko i chęć aktywności ruchowej to jest super.
Maks natomiast ma ciągoty do siedzenia przy kompie, bez względu na porę roku.
Dziś wyjęłam klasyczną kasę czyli kalkulator i sprawdziliśmy czy to co policzyliśmy numicami da nam taki sam wynik na tej kasie z cyframi, plusem i znakiem równości.
mamy dwie kasy



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group