To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Usprawnianie mowy - Płytka stymulacyjna

szałwia - 2012-01-20, 22:51

Oj nie Honia - poprawiło się ! ;-)
Pani techniczna dał mi swój nr kom. - mam się zawsze umawiać tak, że będzie ona i pani prof... ;-) Do rejestracji nie muszę już dzwonić ( a to ostatnio było praktycznie niemożliwe... odbierają tylko w wybranych godzinach...) - wystarczy że zgłoszę się tam w dniu wizyty !

klooocuszek - 2012-01-20, 22:59

szałwia napisał/a:
Oj nie Honia - poprawiło się ! ;-)
Pani techniczna dał mi swój nr kom. - mam się zawsze umawiać tak, że będzie ona i pani prof... ;-) Do rejestracji nie muszę już dzwonić ( a to ostatnio było praktycznie niemożliwe... odbierają tylko w wybranych godzinach...) - wystarczy że zgłoszę się tam w dniu wizyty !

No to rewelacja i wielki plus dla Centrum :spoko: Jak my chodziliśmy to owszem przemiłe panie i w ogóle, ale nawet jak mi mówili, żeby na kontrolę przyjść w taki dzień i pani prof. będzie a jak nie to w inny i będzie wtedy taki pan (robił doktorat chyba, pod okiem prof. i nie licząc p.prof. wiedział więcej niż inni), to i tak zastawaliśmy przypadkową osobę ;/
Zatem bardzo się cieszę, że to się zmieniło, że rodzice mogą liczyć na taki luksus, bo przecież tam dużo ludzi nie z Poznania przyjeżdża.
Sylwia, oby nowy aparacik Wam służył :tak:

Edith - 2012-01-20, 23:17

My nie byliśmy, bo Jasiek dawno temu 'olał' aparacik.
MamaWiktorka - 2012-01-22, 11:56

A czy pracowałyście płytką przedsionkową silikonową nr.2 ? Nam logopedka kazała takiej używać. Myślę, że się z czasem przyzwyczai, bo ciężko to idzie..
BeataJ - 2012-01-22, 17:21

Ja nie jestem jednak tak optymistyczna jeśli chodzi o Centrum, jak dla mnie to nadal jest tam jeden wieli bajzel. Pani prof przychodzi i wychodzi kiedy chce wiec nigdy nie wiadomi czy będzie jak się przyjedzie. Kontrola płytki to jakaś parodia i szkoda było naszej drogi, stażystka przeczyściła płytkę i to wszystko. Dlatego na ich zaproszenie nie odpowiedziałam bo mam bardzo złe doświadczenia jeśli chodzi o ich podejście do pacjenta.[/i]
Edith - 2012-01-24, 00:48

MamoWiktora - my kiedyś, jak Jaś był mały używaliśmy płytki przedsionkowej silikonowej. Jak mały daje radę to używajcie ! Jest o niebo lepsza niż ta stymulacyjna. Powodzenia
Joanna - 2012-01-24, 15:45

Edith napisał/a:
MamoWiktora - my kiedyś, jak Jaś był mały używaliśmy płytki przedsionkowej silikonowej. Jak mały daje radę to używajcie ! Jest o niebo lepsza niż ta stymulacyjna. Powodzenia


Hymm bo to są dwie zupełnie rózne rzeczy, jedna ma za zadanie wzmocnic mięsień okrężny ust a druga pionizuje język, raczej nie ma sensu ich porównywać.

MamaWiktorka - 2012-01-27, 20:58

OK. To może napisz jeszcze, która jest lepsza w praktyce. Bo widzę, że temat jest znany Joanno :-)
Joanna - 2012-01-30, 14:06

To zależy z czym masz problem , jeśli twój młody nie potrafi spionizować jęzorka to podniebienna bo ona drażni układ nerwowy (ma taki jakby dołek po środku) i powoduje pionizację języka. Mozna dziecko zchęcić jak nie chce pionizować czymś smakowitym w tym miejscu, na początku młody będzie walczył z płytką to Ci gwarantuję, płytkę wyciągasz gdy widzisz że już przyzwyczaił się i nie reaguje u nas to jakieś 15 min było, jak będzie za długo w buzi to nie bedzie spełniała swej roli.
Jeśli natomiast język bez problemu pracuje w pionie a mięsień okrężny ust jest słaby i dziobek wiecznie otwarty to przedsionkowa (nie polecam plastikowej bo rani dziąsła) i tu też jest kupę sposobów aby zachęcić dziecko bo samo to raczej żadnej nie będzie chciało, niestety nie ma tak łatwo że płytkę w dziub i po sprawie zwłaszcza na początku bez rodzica ani rusz.

Iga - 2012-01-30, 20:08

Joanna napisał/a:

Jeśli natomiast język bez problemu pracuje w pionie a mięsień okrężny ust jest słaby i dziobek wiecznie otwarty to przedsionkowa (nie polecam plastikowej bo rani dziąsła) i tu też jest kupę sposobów aby zachęcić dziecko bo samo to raczej żadnej nie będzie chciało, niestety nie ma tak łatwo że płytkę w dziub i po sprawie zwłaszcza na początku bez rodzica ani rusz.


Ojtam, ojtam. My mamy plastikową i Majowa sobie super z nią siedzi, do tego nawet lubi z płytką ćwiczyć. Co oczywiście nie wpływa u niej na rozwój mowy :-D

Joanna - 2012-01-31, 09:39

Igo bo mięsień okrężny zbytnio nie wpływa na rozwój mowy u naszych dzieci tylko na jej jakość, z tego co się orientuję to ma mocny wpływ na głoski wybuchowe o ile dziecię ma chęć i gotowość mowy bo to jest główny problem, a wyćwiczony mięsień to poprawność wymowy nie jej obecnoć, niestety, bo było by łatwiej.
Co do płytki to u twojej Majki może sprawdziła się plastikowa u mojej nie i dlatego w swoim imieniu nie polecam, natomiast ty możesz polecać a nawet zachwalać co nie wpływa na moją ocenę :-D .

Iga - 2012-01-31, 09:47

Ojtam ojtam Joanno ja tam słyszałam, że silikonowa jest lepsza i nawet ją kupuję od 2 miesięcy, od dwóch miesięcy kupuję w ogóle płytkę większą o rozmiar. Absolutnie nie wpływam na Twoją ocenę i nie chce jej zmieniać, ja tylko chciałam zaznaczyć, że są dzieci którym płytka plastikowa krzywdy nie wyrządza i jak rodzic nie może kupić silikonowej to żeby nie miał wyrzutów sumienia, że krzywdzi dziecko plastikową :-D
Joanna - 2012-01-31, 16:36

Igo ja jestem leniwa i kupuję w ten sposób zwłaszcza, ze płytkę silikonową u nas trudno dostać

http://www.servident.pl/Forms/PList.aspx?id=566

a jak masz za dużo kasy i wyobraźni to masz jeszcze to

http://www.wibratorylogop...edsionkowe.html

Fakt przemawiający za plastikiem to cena i większy stawia opór dla mięśni.

Iga - 2012-02-01, 07:49

Bardzo mi się podoba płytka przedsionkowa sztywna za 51 zł :spoko:

Jak się w końcu wybiorę do sklepu i jak nie będzie silikonowej to kupie zwykłą plastikową.

Asia tam jest taka z kulką podniebienną na samym końcu "Płytka przedsionkowa dr Hinz II z kuleczką podniebienna 127.50 PLN" nie zastąpiłaby tych nieszczęsnych naszych płytek podniebiennych?

Joanna - 2012-02-01, 08:30

Iga moja Maja ma płytkę połączoną z aparatem ortodontycznym bo ma straszne krzywulce więc to inna bajka, ale gdyby nie to z pewnością kupiłabym tę, a odpusiła sobie podniebienną, miom zdaniem jak rodzic ma zaciecia troche to ta jest lepsza bo działa i na jęzor i na mięsień okrężny, ja od jakiegoś czasu tak sobie o niej myślę jak będę miała za dużo kasy to pewnie kupię dodatkowo bo Majka z tym napięciem kiepsko.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group