To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Usprawnianie mowy - Płytka stymulacyjna

MamaWiktorka - 2012-02-01, 12:04

Dzięki za info. Ja kupiłam płytkę dr Hinz nr 2. Powoli przyzwyczajam małego. Wiktor czasami ma delikatnie otwartego buziaka i logopedka stwierdziła, że ta płytka będzie wystarczająca. Chciałam jechać do Poznania na Bukowską, ale stwierdziła, że nie potrzebuje takiej płytki. Jak był mały (miał z 4 miesiące) pojechałam tam i pani dr nie zastałam, a miała być. Mam mieszane odczucia po tamtej wizycie.
mammamika - 2012-03-15, 12:26

Dziewczyny, stosowałyście płytkę Hinz II u starszych dzieci (4 lata)? Nada się?
mamagugu - 2012-03-15, 12:47

Zapytaj Kajtokwego ortodontę ;-) Polazłam sprawdzić co to za cudo i piszą, że sprawa bardzo indywidualna. :roll: tutaj
Iga - 2012-03-15, 13:25

A co chcesz z tą płytką robić?
mammamika - 2012-03-15, 20:32

Agata, termin do ortodonty mamy za 100 lat:(

Iga, nie chcę już płytki podniebiennej (to wycie przy pobieraniu wycisku :-? ) i zastanawiam się, czy ta mogłaby ją zastąpić ?

Artur21 - 2012-03-15, 20:57

mamagugu napisał/a:
Zapytaj Kajtokwego ortodontę ;-) Polazłam sprawdzić co to za cudo i piszą, że sprawa bardzo indywidualna. :roll: tutaj


Dzięki Agata za linka :spoko:
Tam są wibratory logopedyczne których szukałem.

Już chciałem w sexshopie coś nabyć drogą kupna :roll:

mamagugu - 2012-03-15, 21:02

Ha, odwdzięczyłam się za "kamień" ;-)
anna30 - 2012-03-15, 22:04

mamagugu napisał/a:
Zapytaj Kajtokwego ortodontę ;-) Polazłam sprawdzić co to za cudo i piszą, że sprawa bardzo indywidualna. :roll: tutaj

Hm.... Moja siostra podobną płytkę swego czasu nosiła. Zapisał Jej ortodonta na tzw. tyłozgryz. Ciekawe jak ta płytka się ma do stymulacji języka? Widziałam to u logopedy, który ma zajęcia z Paulą, ale mi do głowy nie przyszło, żeby zapytać o co w tym chodzi. W środę zapytam :spoko:

Iga - 2012-03-16, 07:16

Ta płytka ma się nijak do stymulacji języka, ponadto stale noszona powoduje przodozgryz. Tak jak pisała Joanna Majkowa, używa się jej do stymulacji mięśni okrężnych ust, poprzez różnego rodzaju ćwiczenia.
mammamika - 2012-03-16, 13:39

Czyli zostaje wycisk :] Dzięki dziewczyny :*
Iga - 2012-03-16, 13:48

Karola poczekaj, poczekaj a ty pisałaś o płytce zwykłej, czy z kuleczką podniebienną? Bo nad kuleczką też się zastanawiam. A zwykłą mam i nie ćwiczę :oops: znaczy Majki nią nie ćwiczę.
Joanna - 2012-03-19, 10:04

Artur21 napisał/a:
mamagugu napisał/a:
Zapytaj Kajtokwego ortodontę ;-) Polazłam sprawdzić co to za cudo i piszą, że sprawa bardzo indywidualna. :roll: tutaj


Dzięki Agata za linka :spoko:
Tam są wibratory logopedyczne których szukałem.

Już chciałem w sexshopie coś nabyć drogą kupna :roll:



Polecam szczoteczkę elektryczną braun (dobrze wibruje), ma więcej zastosowań niż wibrator logopedyczny ( w inne wibratory nie wnikam)

mammamika - 2012-03-28, 16:23

Mówiłam o płytce z kuleczką - warto?
sylek868 - 2012-04-03, 11:14

Słuchajcie nie wiem jak to się nazywa dokładnie,ale na razie użyje słowa płytka.Więc mieliśmy wizytę u dentysty z Nadią i miała robiony odlew podniebienia dostanie taką wkładkę,a ma ona na celu zapobiec wypychania języka i zamykania buźki.Lekarz poinformował mnie,że na pewno nie będzie jej chciała nosić bo jest mała,ale samo wkładanie jej i wypychanie poprzez Nadię już stymuluje język i buzie.Więc pytajcie o to lekarzy na prawdę polecam
Iga - 2012-04-03, 11:48

sylek868 napisał/a:
Więc pytajcie o to lekarzy na prawdę polecam


Ale polecasz bo widzisz efekty, czy polecasz bo lekarz poleca ;-)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group