To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Usprawnianie mowy - Płytka stymulacyjna

dorotka8s - 2007-05-13, 20:44

mija napisał/a:
Ja dzwoniłam 3 krotnie i zawsze mówili to samo.
Że dr Radwanska już nie przyjmuje.
Ale że bywa w poradni w środy i konsultuje trudne przypadki.
Więc doradzono mi się zapisać na środę.I tak zrobiłam.

Właśnie tak myślę, że nas przyjęła dr Radwańska razem z dr Szklarską. Na grafiku w przychodni jest, że dr Radwańska ma konsultacje w środy i wszystkie dzieci z zD zapisują na środy.
Magdalenko, co szkodzi ci zadzwonić. W tej przychodni przyjmowane są dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności z całej Polski w ramach NFZ, ale każda przychodnia w Polsce przyjmuje również osoby nieubezpieczone za odpłatnością.

hanka - 2007-05-13, 21:44

W tej poradni przyjmuje też bardzo dobra ortodonta dr Żmuda-Stawowiak w poniedziałki,środy,czwartki. Ona też współpracuje z dr Radwańską. Polecam dr Żmudę-Stawowiak jeśli będą problemy z konsultacją u dr Radwańskiej. To właśnie ona nadzorowała noszenie płytki stymulacyjnej przez Małgosię.Z każdym problemem mogłam do niej dzwonić a było ich trochę. Dr Szklarską też poznałam ale polecałabym drŻmudę-Stawowiak.
Wszystkie lekarki są bardzo oddane dzieciom z ZD. Przyjeżdżają 3 razy w roku na zaproszenie stowarzyszenia do Tymbarku (mieszkamy w tamtych stronach) gdzie przyjmują dzieci z ZD w ramach funduszu. Jeśli potrzebny jest aparat ,płytka itp umawiają wizytę w Krakowie w poradni.Tak że my jeździmy na zmianę raz do Tymbarku ,a raz do Krakowa.

Joanna - 2007-05-14, 17:31

Miju a i owszem dr Radwańska nie przyjmuje ale nowych pacjentów i przez jakiś czas bo ma ich za dużo, nas zapisali do dr Żmudy a później jak będą wolne miejsca to możemy się przenieść bo ponoć pracuja razem, tak bynajmniej wytłumaczono mi to przez telefon jedziemy 24 maja to będę wiedziała więcej, muszę tylko zadzwonić bo jeszcze nie mam orzeczenia i nie wiem jak to będzie, a co do kolejki to ja zapisywałam małą początkiem marca czyli jednak trzeba czekać
Alicja - 2007-05-16, 13:51

Maciejka napisał/a:
Masaże oczywiście też wykonujemy, a jeśli chodzi o płytkę to już się umówiliśmy do ortodonty, co prawda dopiero w październiku

:arrow: z tego wątku>>>

Wiem,że z Poznania do Krakowa to trochę daleko ale u dr Radwańskeij dzieci z zD są przyjmowane poza kolejnością tzn czas oczekiwania jest znaacznie krótszy.

buka - 2007-05-17, 08:47

maciejko,
z Poznania do Warszawy też daleko, ale może bywasz, można się umówić do dr Młynarskiej do Kliniki Ortodoncji Akademii Medycznej na ul. Nowogrodzką 59 (mieści się tam też szpital kliniczny Dzieciątka Jezus). Tam przyjmują dosłownie z dnia na dzień. Ja byłam z Karolinką wczoraj, czekałam na wizytę około tygodnia. Karolinka dotanie płytkę, od razu zrobili jej pomiar i za tydzień do odebrania. Jeżdziliśmy wcześniej do Krakowa, ale przeniesiemy się tu, bo bliżej. Moi znajomi, gdy byli w Krakowie i zostali zakwalifikowani do płyki, zrobiono im z dnia na dzień, żeby nie musieli drugi raz jechać. Gdyby nie to, że tak cholernie daleko zostałabym tam, bo bardzo mi się tam podobało.
Acha, w Warszawie jest taki plus, że wszystkie dzieci z jakimiś poważnymi dysfunkcjami (nasze też) są włączane do programu leczenie, który daje dwie rzeczy:
- leczenie bezpłatne dopóki jest to konieczne (inne dzieci do 13lat, w Krakowie z tego co słyszałam do 18)
- jeżeli jest konieczne przeprowadzenie jakichś zabiegów korekcyjnych, są one przeprowadzane najlepszą z możliwych metod i mają być zachowane najwyższe standardy leczenia. To ważne, gdyby była taka potrzeba.
Acha, jeszcze jedno. NFZ wymaga wybrania jednego miejsca korzystania z usług, które refundują, dotyczy to również ortodoncji, więc wszędzie trzeba się teraz określić, gdzie się leczy. Jeżeli chce się w kilku miejscach, to niestety NFZ nie pokryje kosztów leczenia w pozostałych placówkach. Bezsensowny ten przepis niestety, ale obowiązuje póki co.
Pozdrawiam
buka

Joanna - 2007-05-24, 22:29

byliśmy dzisiaj w Krakowie i faktycznie dr Radwańska przyjmuje tylko raz w tygodniu w środy na tzw konsultację, a tak przyjmuje Dr Żmuda bardzo miła kubitka a na nas zrobiła jak najlepsze wrażenie, myślę że warto się tam udać my jedziemy ponownie końcem lipca sprawdzić jak skutkują zalecone masaże
Zawał - 2007-06-07, 18:20

Witek napisał/a:
W Gdańsku w Akademii Medycznej ortodonta wykonał dla Agatki taką płytkę zakładaną na górne podniebienie:
1) płytka od strony podniebienia
Obrazek

2) płytka od strony języka zawiera "guziczek" stymulujący język do pionizacji
Obrazek

Ciekawy jestem czym różni się nasza płytka od płytki wykonanej wg szkoły wrocławskiej?


Witam mogę prosić o namiary w Gdańsku? Mamy tu najbliżej.
Z góry dziękuję.
Pozdro
ZAWAŁ

Witek - 2007-06-07, 22:23

Akademia Medyczna Specjalistyczne Centrum Stomatologiczne Przychodnia Ortodoncji NZOZ Gdańsk Al. Zwycięstwa 42C tel. 349-21-45 (46).
My chodzimy do dr Wojdy - bardzo sympatyczna.

Zawał - 2007-07-04, 21:23

Witek napisał/a:
Akademia Medyczna Specjalistyczne Centrum Stomatologiczne Przychodnia Ortodoncji NZOZ Gdańsk Al. Zwycięstwa 42C tel. 349-21-45 (46).
My chodzimy do dr Wojdy - bardzo sympatyczna.

Dzięki za info. Chyba będziemy się "dobijać" do Warszawki Adaś jest teraz w CZD jak będą go wypisywać to wpadniemy na Nowogrodzką.
Pozdro
ZAWAŁ

groszek - 2007-07-04, 22:54

My też byliśmy u dr Młynarskiej na Nowogrodzkiej i po wakacjach może Maksowi zrobi płytkę stymulacyjną. Oprócz tego mam poprawić tzw.procę, czyli czapkę pilotkę , żeby cofać Maksowi dolną szczękę.
Zawał - 2007-07-04, 23:37

W Warszawce jest jeszcze inne miejsce w które "można uderzyć" po płytkę.
www.ortofan.pl - namiary podała "Ania as".
Czy ktoś korzystał już z usług tej firmy? Nie wiem czy ruszyć na Nowogrodzką czy do Orto-Fanu.
Pozdro
ZAWAŁ

groszek - 2007-07-05, 10:04

Orto fanu nie znam, a o dr Młynarskiej mogę powiedzieć, że 1 specjalizuje się w ortodoncji dzieci z ZD i jest przemiła, ale w lipcu przyjmuje tylko do 20!!!
jpiekar - 2007-07-21, 16:23

My byliśmy z Zosią u ortodonty w Szpitalu Dzieciątka Jezus na Nowogrodzkiej w W-wie (u dr Młynarskiej). Na pierwszą wizytę czekaliśmy około jednego tygodnia, a na wykonanie płytki też tydzień (w sumie dwa tygodnie od czasu rejestracji). Przy odbiorze płytki Zosia spała - nie obudziło jej nawet przymierzenie płytki - dlatego też czeka nas kolejna wizyta we wtorek 24 lipca br, w celu sprawdzenia, czy płytka prawidłowo przylega do podniebienia.
Płytka Zosi, w odróżnieniu od płytki Agatki (post Witka) nie posiada "guziczka" stymulującego język do pionizacji.
My też musieliśmy złożyc deklarację, że będziemy korzystac z leczenia ortodontycznego w Szpitalu Dzieciątka Jezus.

dawid legnica - 2007-10-13, 09:59

byliśmy wczoraj u ortodonty, Dawidkowi zrobili odcisk szczęki co nie za bardzo mu się podobało :cry: i za tydzień w piątek jedziemy po odbiór płytki akrylowej z "guziczkiem" i naukę jej zakładania pani ortodonta powiedziała że efektem powinno być: poprawa napięcia mięśni mimicznych, ogólna poprawa wyglądu twarzy i przede wszystkim domknięcie buzi, płytkę Dawid będzie nosił kilka miesięcy a potem zobaczymy czy nadal jest konieczność.
kabatka - 2007-10-13, 10:27

Basiu nie dziwię się, że mu się nie podobało, też miałam kiedyś robiony odcisk i to nie było przyjemne - jak już zaschło i trzeba było go zdjąć, miałam wrażenie, że ten odcisk mi wyjmie wraz z zębami ;/ Rozumiem Cię Dawidku :*


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group