To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek edukacyjny - Informator dla rodziców- ksztalcenie specjalne

grażyna - 2011-08-08, 18:36
Temat postu: Informator dla rodziców- ksztalcenie specjalne
Dr Agnieszka Dudzińska, Rzecznik uczniów niepełnosprawnych opracowała informator, zawierający odpowiedzi na najczęściej zadawane przez rodziców uczniów niepełnosprawnych pytania, dotyczące edukacji i kształcenia specjalnego.
źródło

annag - 2011-08-08, 18:46

Świetna sprawa, wszystko jasno i w jednym miejscu.
Iga - 2011-08-08, 18:53

Grażyna dopisz do tytułu "Informator dla rodziców - kształcenie specjalne"
Malaga - 2011-08-08, 19:42

Dzięki Graża :spoko: , tego mi było trzeba :tak:
jolcia - 2011-08-09, 16:51

witam czy można zrefundować : w fundacj koszty poniesione na wyprawke do szkoły chodzi mi o książki odzież plecak itp prosze o odpowiedż ...pozdrawiam :-)
kabatka - 2011-08-10, 09:35

Witaj jolcia, najpierw proszę, przedstaw się w odpowiedniej części forum. Potem rozejrzyj się po forum - dostrzeżesz, że wątki tu ułożone są tematycznie. Np. o refundacji zakupów z subkonta możesz poczytać :arrow: tutaj.
stokrota - 2012-03-09, 21:44

Czy ja dobrze zrozumiałam (bo już mi się wszystko pomieszało :oops: ) - że skoro Anka zaczęła obecną szkołę 01.09.2011, to kontynuuje ją na starych zasadach, czyli do 24 r.ż. ?

Czy może szkoły przysposabiające do pracy to nie dotyczy?

grażyna - 2012-04-24, 13:54

Znalazłam nowe forum ABCD edukacji włączającej. .
link
Cytat z pierwszej strony:
Jeżeli chcesz porozmawiać o edukacji osób niepełnosprawnych (na każdym etapie), podzielić się swoimi doświadczeniami, jeżeli szukasz pomocy - trafiłeś/ trafiłaś w dobre miejsce. Zapraszamy osoby niepełnosprawne, rodziców i opiekunów a także nauczycieli i dyrektorów placówek oświatowych.

Na pytania dotyczące prawnego aspektu edukacji osób niepełnosprawnych odpowiada dr Paweł Kubicki, rzecznik uczniów niepełnosprawnych ze Stowarzyszenia Nie-Grzeczne Dzieci.

Alicja - 2012-04-26, 22:16

"Poradnik dla rodziców uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Moje dziecko w przedszkolu i szkole", wydany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej
>>> czytaj dalej

gosiulkat - 2012-07-13, 20:50

Jasio ma opinię z PPP o przyznaniu mu WWR i kształcenia specjalnego , ale w jego przedszkolu pani dyrektor nie może mu zapewnić fachowej opieki, a w przedszkolach integracyjnych niema miejsc dla niego, to znaczy, że zajęcia musi mieć w szkole specjalnej ?
Alicja - 2012-07-13, 21:02

Oczywiście Gosiu, że nie musi.
Ale zapewniam Cię, że zajęcia przy szkole specjalnej są prowadzone na wysokim poziomie.
Idź, zobacz, porozmawiaj z dyrektorką.

gosiulkat - 2012-07-13, 21:15

Ok Dzięki Ala wolałabym w przedszkolu integracyjnym, bo jedno jest niedaleko mnie, ale jak będzie trzeba to będę z nim jeździła do szkoły specjalnej Alusia ma tam mieć WWR.
Manu - 2012-09-08, 13:06

A w zwykłym przedszkolu może dziecko mieć kształcenie specjalne. Bo Hanka do takiego należy :-)
gosiulkat - 2012-09-08, 20:21

W zwykłym przedszkolu też dziecko może mieć kształcenie specjalne pani dyrektor obiecała się postarać o kogoś dla Jasia.
Anielka - 2012-09-18, 11:18
Temat postu: Dostępność i jakość edukacji dla uczniów niepełnosprawnych
Informator dla rodziców i przydatne przepisy prawne.
Widziałam w telewizji materiał, w którym polecano tę stronę rodzicom dzieci niepełnosprawnych.

P.S Za późno zauważyłam,że wątek już istnieje :oops:
Przepraszam za zdublowanie tematu :-( , który jest tu->klik



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group