To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Suplementacje i leki - Zymafluor D

martas - 2011-08-18, 12:22
Temat postu: Zymafluor D
Dziewczyny napiszcie, czy podajecie dzieciakom dodatkową dawkę fluoru? W związku z naszymi problemami zębowymi ostatnio zakupiliśmy w Niemczech, bo w Polsce jest nie do dostania. Mam opcję z wit. D. Póki co nie podaję Hani w ogóle, bo jest lato i słońce (?) :lol:
Rozmawiałam też wczoraj ze stomatologiem i powiedział, że jeżeli Hania nie wypluwa pasty a myjemy 2 razy dziennie to zapewne przyjmuje już wystarczającą dawkę fluoru z pasty plus oczywiście z pożywienia, więc póki co nie widzi sensu. Radził suplementację około 4,5 roku życia przez jakieś pół roku i około 9 roku życia tak samo. W czasie kiedy rzeczywiście zeby potrzebują trochę wspomagacza, żeby zdrowo i ładnie się wykształcić.
Z drugiej strony ostrzegł nas przed przedawkowaniem fluoru, który na zębach okazuje się jako przebarwienia ii białe plamki i o tyle o ile dla zębów nie jest to szczególnie niebezpieczne to dla kośca już bardzo.

groszek - 2011-08-18, 13:29

Maks kiedyś brał zymafluor w kroplach. Ale potem już w kroplach nie było w aptekach. Aktualnie jest w programie profilaktycznym na Miodowej. Byłam na początku lipca. Nie ma ubytków i pani pociągnęła mu żelem profilaktycznie zęby. :arrow: odezwałam się tu
affelti - 2011-08-18, 20:08

Dawid od początku myje zęby pastą elmex dla dzieci, dentysta ją poleciła. Dodatkowo raz w tygodniu możemy stosować żel elmex, jednak sama pasta nam wystarcza :tak:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group