To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Metody rehabilitacji - Gdzie na rehabilitację w Warszawie

kabatka - 2008-11-10, 12:30

Na mapie rehabilitacyjnej Warszawy powstało nowe miejsce: Pracownia Radosnego Rozwoju Kuferek. Przykłady zajęć:

Terapia Integracji Sensorycznej
Prowadzi:
Elżbieta Szmigielska
Pedagog specjalny, terapeuta SI

Terapia logopedyczna
Prowadzi:
Krzysztof Walicki
Logopeda, fizjoterapeuta

Wspomagana Komunikacja (AAC, Język Migowy, Makaton)
Prowadzą:
Elżbieta Szmigielska, Krzysztof Walicki

Terapia pedagogiczna (reedukacja)
Prowadzi:
Katarzyna Chylak
Pedagog specjalny, reedukator

Wczesne wspomaganie pedagogiczne
Prowadzą:
Elżbieta Szmigielska, Katarzyna Chylak

:arrow: Zobacz więcej

MamaKuby - 2008-11-11, 21:27

O! Elżbieta Szmigielska z BK?
Już doczytałam - tak. Przepraszam.

djulia - 2008-11-13, 13:39

Muszę się zdecydować na rehabilitantkę na Pilickiej nie wiem kogo wybrać Pani Agnieszka Mazur czy Pani Magdalena Bąk, z jedną z tych pań miałam już kontakt i nie jestem jakoś szczególnie zadowolona zastanawiam się czy zmiana będzie dobrym wyborem :-? :-?
bartusiowamama - 2008-11-13, 23:18

Wybrałabym p. Agnieszkę Mazur, ma wieksze doswiadczenie i jest zdecydowanie skuteczniejsza. Choc przyznam sie, ze żadna z nich specjalnie nie przypadła do gustu mojemu Bartusiowi i mnie zresztą tez szczegolnie nie zachwyciły, ale jezeli mialabym cos sugerować to postwiłabym na pania Agnieszkę.
djulia - 2008-11-14, 11:59

Bardzo bardzo dziękuję mój wybór też skłaniał się w stronę Pani Agnieszki (której jeszcze nie znam) jeszcze raz wielkie dzięki :*
paulinaj - 2010-08-26, 11:57

Mój Jaś ma już ponad 2,5 miesiąca i jeszcze nie rozpoczęliśmy rehabilitacji :-( . Już nie wiem co mam robić. Dzwonię codziennie na Balkonową i na Kopernika z nadzieją, że zwolni się jakieś miejsce. W CZD też dalekie terminy. Na Pilicką jesteśmy umówieni dopiero na październik...

Gdzie w Warszawie jest jeszcze dobra poradnia rehabilitacji - może być prywatna???
Zależy mi na dobrym specjaliście bardzo, gdyż Jan oprócz zespołu Downa ma jeszcze poważną wrodzoną wadę rączek.

Iga - 2010-08-26, 12:01

Prywatnie możesz zadzwonić i podpytać w ACENTRUM lub ELF-ie

Ktoś z Warszawy może jeszcze Ci coś podpowie.

Założyłaś sobie subkonto w Fundacji, żeby zbierać fundusze na rehabilitację?

paulinaj - 2010-08-26, 12:10

Igo, dzięki za namiary :prosze: Jeszcze nie założyłam konta w Fundacji. Nie wiem, którą fundację wybrać (?). To kolejna sprawa, którą muszę się zająć...
aga.d - 2010-08-26, 14:14

My jeżdzimy do Marek pod Warszawe,na ubezpieczenie przychodniaESKULAP ul.Fabryczna tel.22 7619080,to niedaleko od M1.Tam abyś się dostała pierwszy raz potem oni już sami cię wcisną.Zapisy są 15 każdego miesiąca ,mój mąż stał już od 3 w nocy bo mało miejsc.Ale w każdy wtorek i czwartek możesz dzwonić ,niektórzy odwołują wizyty i wtedy jedziesz na daną godzinę.My chodzimy do pani Oli jest lepsza do malutkich dzieci.Możesz spróbować!!
moni - 2010-08-26, 16:31

my jestesmy z "balkonowej", są tam fajne rehabilitantki które mogą przyjeżdżać do domu prywatnie. jedna ma gabinet pryw na mokotowie. Jak chcesz namiary napisz na priva. możesz zacząć prywatnie u którejś i potem chodzic na balkonową na nfz.
moni - 2010-08-26, 16:35

i jeszcze na białostockiej jest przychodnia, gdzieś koło ch wileńska.
MamaKuby - 2010-08-28, 09:39

paulinaj napisał/a:
Igo, dzięki za namiary :prosze: Jeszcze nie założyłam konta w Fundacji. Nie wiem, którą fundację wybrać (?). To kolejna sprawa, którą muszę się zająć...

natychmiast zakładaj konto w fundacji zdążyć z pomocą i dzwoń żeby umówić się na bezpłatne zajęcia do ośrodka fundacji Amicus, między pl. Wilsona a Halą Marymoncką.

Effcik - 2011-08-08, 21:50

Kochani, w związku z naszą przeprowadzką do stolicy poszukuję namiarów na specjalistów.

Przede wszystkim rehabilitant, najchętniej NDT Bobath oraz logopeda i psycholog (na póżniej) pozostałych sobie znalazłam już w tym wątku, za co serdecznie dziękuję forumowiczom :spoko:

Marta Witecka - 2011-08-09, 09:36

Ale na NFZ czy jesteś gotowa płacić?
I w jakiej części W-wy będziecie mieszkać?

Effcik - 2011-08-09, 17:58

Marto, wszystkich w Poznaniu oprócz neurologa udało mi się "obskoczyć" na NFZ, najchętniej kontynuowałabym tę dobrą passę również w Wawie, ale jeśli sie nie powiedzie zapłacę...
Będziemy mieszkać w okolicach Ząbki/Marki



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group