To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Przedszkole - Przedszkole masowe

linka_ns - 2013-10-02, 22:39

:wow: pismo zapiera dech w piersiach. Trzymam kciuki. Oby wszystko się poukładało.
Malina87 - 2013-10-02, 22:57

Trzymam kciuki Marta :spoko: Mam nadzieję że dasz popalić tym kobitom ;-)
Tak z drugiej strony mam nadzieję że to się nie odbije w żaden sposób na traktowaniu Hanki choć z tego co piszesz, teraz też to z ich strony najlepiej nie wygląda ;/ Skąd się biorą tacy pedagodzy , dziecko to dziecko...

renia33 - 2013-10-02, 23:04

:spoko:
Czytam i nie ogarniam :wow: ,jak można zabraniać dziecku kontaktu z rówieśnikami....Hani indywidualne nie jet potrzebne. Wg naszych pań z wczesnego, to najgorsza rzecz jaka może się przytrafić. Owszem, jeżeli z powodu swej choroby dziiecko musi być odizolowane od grupy, to tak. Ale nie w przypadku Hani. Ona będzie się uczyła zachowań od innych dzieci (tych złych też- niestety). Ale skoro dzieci ją akceptują, i ona dobrze się czuje, to dlaczego szkoła ma ją tego pozbawiać :nzastanawianie:
One chyba tam uczą z musu, nie z wyboru.
Jeżeli dziecko będzie miało indywidualne nauczanie, to potem przestawienie się na inne tory będzie ciężkie. Piszę juz tu ogólnie, mając przykład z ośrodka, gdzie jeździmy na WWR. Trafiają tam dzieciaki, które większość swego życia spędziły w domu.
Walcz dziewczyno, bo racja jest po Twojej stronie :spoko:

groszek - 2013-10-03, 00:24

Marto - ale masz drogę (przez mękę)do edukacji dziecka- Trzymam kciuki!
Pismo dobre jedna literówka - brak K
Wiedząc od kwietnia 2013 roku- czyli od momentu rekrutacji, że będzie ta...ie zapotrzebowanie dla dziecka

Iga - 2013-10-03, 06:24

Napisz jeszcze ze nie stworzono ipetu, ani innych dokumentow dotyczacych ksztalcenia dziecka.

:spoko:

martas - 2013-10-03, 08:03

Znaczy się tekst jeszcze jest właśnie do poprawy ze względu na literówki i cały zapis- akapity i te sprawy.
Iga nie wiem, czy uwierzą, bo wczoraj program został napisany. I wszystkie dokumenty też na swoim miejscu :]
Dzięki!

Iga - 2013-10-03, 08:16

No to napisz ze dnia 02.10.2013 zostal napisany, zreszta ty chyba musisz go zobaczyc i sie zaznajamic i podpisac.
mafra - 2013-10-03, 08:34

IPET mają panie prawo do połowy października pisać :-) ale powinnaś go potem dostać do zaznajomienia się i podpisu.
mimi3 - 2013-10-03, 10:41

Marta ,pismo powala i z pewnością dowali tym ...... brak słów,bo nie można ich nazwać pedagogami żeby prawdziwych fachowców nie obrazić.
affelti - 2013-10-03, 11:17

Marta super napisałaś :spoko: mam nadzieję że nie będę musiała pójść w Twoje ślady :nie: , ale gdyby zaszła taka potrzeba to wiem do kogo z prośbą o pomoc :tak:
mamagugu - 2013-10-03, 12:42

Marta, świetne pismo. Od dziś mówię na ciebie Erin. ;-) Bardzo rzeczowe a jednocześnie chwyta za serce, w urzędach nie pracują przecież roboty więc powinni właściwie zareagować.
Moim zdaniem jakieś głowy powinny po tym polecieć. :-x Jak dla mnie to zachowanie pani dyrektor jest skandaliczne. Wiem ilenerwów cię to kosztuje ale walcz, Erin, walcz1 Racja jest po twojej stronie. :spoko:

magdowka - 2013-10-03, 12:43

My mieliśmy podobne przejścia z naszym przedszkolem. I poprzednia i obecna p. dyrektor uważały, że Zosieni wystarczy godz. dwie w przedszkolu. Przez dwa poprzednie lata - po wydłużaniu tego czasu Zosia spędzała z dzieciakami 5 godz.
W czerwcu tego roku zasygnalizowałam, że chcemy by Zosia zostawała w przedszkolu do 15. Odpowiedź p. d. była jedna - Ona tego nie wytrzyma.
W sierpniu napisałam pismo do p. d. informując, że chcemy umowy na godz. od 8 do 15 i realizowania zaleceń z poradni zapisanych w Orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjalnego.
Ustnie przekazano mi, że nie wyrażają zgody. Poprosiłam więc o pisemne uzasadnienie i nagle dzwonią do nas w czasie, gdy byliśmy na turnusie w Zaździerzu, że w poniedziałek (dzień po powrocie) mam się stawić na rozmowie z panią dyrektor przedszkola, dyrektor poradni PP. Stawiłam się razem z moim małżonkiem jako wsparciem, przygotowana, zestresowana, z wypunktowanymi na karce naszymi prośbami i uzasadnieniem, na rozmowie była również nowa pani, która obecnie objęła grupę Zosi i przedszkolna pani logopedka.
Nastawiona byłam bojowo, przedstawiłam swoje argumenty, stanęło na tym, że wydłużamy Zosi pobyt - przez wrzesień, październik będzie do 14, później docelowo do 15. Wspólnie uradziłyśmy, że przydałby się nauczyciel wspomagający. p. d. napisała pismo do burmistrza, my ją poparliśmy i mamy nauczyciela na 2,5 godz. dziennie. I mam nadzieję, że w końcu te ostatnie 2 lata przedszkola, przejdą nam bezstresowo.

Martas współczuję tej Waszej szarpaniny i stresów, bo wiem ile to nas wszystkich kosztowało walczenie o prawo Zosi do chodzenia do przedszkola, jak każde inne dziecko w jej wieku.

gosik2 - 2013-10-03, 13:24

Ja też jestem pod wrażeniem pisma :spoko: . Sledze takie wątki bo mnie też chyba czeka mała lub większa wojna z dyrekcją. Małgosia chodzi do przedszkola integracyjnego na 5 godzin a ja chcę wydłużyć na 8. Nie zgodzili się na początku przekonując mnie że dziecko tylu godzin nie wytrzyma, a oni nauczyciela wspomagającego maja tylko do 13:00, ale teraz widzę że Gosia się zaaklimatyzowała i chodzi chętnie, więc zbieram siły i do ataku
baronek - 2013-10-03, 13:44

Martuś, walcz! Prawo jest po twojej stronie. Serca nasze też. Emojce wyrzuć tutaj, a tam bądź rzeczowa i konkretna. Wygrasz! :*
PS Pismo dobre. Tak jak któraś z dziewczyn napisała - rzeczowe, ale i nie pozbyte ducha.

Wojtala - 2013-10-03, 13:51

Walcz Marta, walcz - ja może jutro jakąś wojenkę rozpocznę ;/ - oczywiście w tym temacie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group