To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Przedszkole - Przedszkole masowe

klooocuszek - 2013-10-03, 18:29

Marta, a w jakim wieku te babska? Że już im się tak nie chce? ;/

ps. Co to jest ten ipet :?:

Alicja - 2013-10-03, 18:33

Indywidualny program edukacyjno - terapeutyczny (IPET)
Irenka - 2013-10-03, 19:38

Marto walcz i nie poddawaj się. Dla Hani nie ma nic lepszego niż kontakt z rówieśnikami! Dzieci z zespołem downa mogą z powodzeniem chodzić do masowego przedszkola, czego przykładem jest Agatka. Była przedszkolakiem w masowym, wiejskim przedszkolu przez 5 lat. Przez pewien czas chodziła nawet na pełne 8 godzin i świetnie sobie radziła. Ale to kwestia podejścia Dyrekcji (Dyrektorka z naszego przedszkola zasługuje na pisanie przez wielkie D :-) ), pań nauczycielek i całego personelu łącznie z panią kucharką i intendentką (tak, tak wszystkie były zaangażowane w opiekę nad Agatką :-D ). Nasze panie nauczycielki nie były wcale pedagogami specjalnymi, dopiero później doszedł ktoś do pomocy, kto kończył oligofrenopedagogikę. Ale chcieć to móc!
Agatka była bardzo, bardzo dobrze traktowana a co najfajniesze panie bardzo przeżywały jej sukcesy, dzieląc się z nami informacjami o jej postępach często w ich oczach pojawiały się łzy szczęścia. Wymieniliśmy doświadczenia, panie słuchały tego co ja miałam do powiedzenia o Agatce, one mówiły o pojawiających się problemach. Pewnie, że nie mogło to trwac w nieskończoność, nadszedł czas kiedy zauważyliśmy, że przedłużanie pobytu w przedszkolu (odraczanie od nauki) już nie wpływa zbyt korzystanie na Agaty rozwój i dlatego podjęliśmy decyzje o szkole specjalnej od września tego roku ale czas przedszkolny dobrze wspominamy :tak: .
W tym przedszkolu przewinęło się niejedno niepełnosprawne dziecko, teraz są tam dwaj chłopcy (bliźniaki) z autyzmem i też nikt ich nie odrzuca, choć czasem jest trudno.
Jednym słowem my to mieliśmy szczęście, może w ofercie nie było zajęć dodatkowych (ledwie zajęcia logopedyczne w zbyt małym wymiarze czasowym, ale to nie z winy Dyrekcji lecz tutaj w Urzędzie Gminy tkwił problem i niezrozumienie) jednakże podejście, zrozumienie, akceptacja Agatki i traktowanie jej jak pełnoprawnego przedszkolaka było bezcenne.
Walcz, bo jak widzisz może być inaczej!

martas - 2013-10-03, 21:43

No, to ja już spięta. Garniak odprasowany, argumenty w głowie się kotłują.
Pomyślałam jeszcze, żeby zaproponować jutro, by burmistrz wezwał protokolanta bezstronnego, bo ja "na gębę" już nic ustalać nie zamierzam.
I Rozporządzenia Ministerstwa Edukacji podrukowałam w razie "w".
Irenko Hania nie musiałaby mieć żadnych zajęć dodatkowych, jeśli widziałabym chęć współpracy i zaangażowanie. Jeśli podeszliby do nas jak do ludzi, przyjaźnie, nie skreślając jej.
A że sprawy tak się potoczyły, to ja już odpuścić nie zamierzam.
Trzymajcie kciuki. I z Lucynę też, bo jutro rusza na bój.
I mam nadzieję, ze jutro definitywnie skończą się te durne gierki.

mamaAlexa - 2013-10-03, 23:14

Kciuki zaciśnięte!!! :spoko: :spoko:
mamagugu - 2013-10-03, 23:18

Moje też, go Marta, go! :spoko:
miska - 2013-10-03, 23:22

Marta ja też zaciskam kciuki :spoko:
Iga - 2013-10-04, 06:03

Trzyman, trzymam. Z Lusi rowniez.
Wojtala - 2013-10-04, 06:09

Marta, dasz radę :spoko:
Alicja - 2013-10-04, 07:45

Dziewczyny, powodzenia! :spoko:
beticz - 2013-10-04, 08:38

Trzymam kciuki za Was :spoko:
gosik2 - 2013-10-04, 08:38

:spoko: :spoko: :spoko:
magda - 2013-10-04, 08:39

:spoko:
zula - 2013-10-04, 08:50

:spoko:
anita1978 - 2013-10-04, 08:51

Powodzenia w bojach :spoko: :spoko:
Czekamy na relację ze spotkania :-)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group