To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Suplementacje i leki - Wątek ekspercki: Wszystko o suplementacji

CAN - 2011-11-12, 22:26

Beata G. napisał/a:
Dzień dobry

Jak mają się do siebie suplementy i cerebrolysina? Na wykładzie na temat suplementacji była mowa o tej substancji. Jakie jest Pana zdanie na temat stosowania tego leku u dzieci z ZD?
Dziękuję za odpowiedz.

Chciałem iść spać...ale spostrzegłem to pytanie.
Moja odpowiedź jest następująca: OBALAJMY MITY o cererbrolizynie i podajmy ją niezlaeżnie od suplementów. Dlaczego? Z moich już 12 letnich obserwacji, komentarzy z USA, Szwajcarii widzę jedno: ŻADEN LEK NIE REHABILITUJE KOMÓREK NERWOWYCH TAK JAK CEREBROLIZYNA!!!
Dla mnie komunikacja nie ma szans bez cerebrolizyny.
Dla mnie efektywność prozacu, suplementów nie ma szans bez cerebrolizyny.
Jest tylko jedno ale:
-w wieku od 0-7 lat spełnia swoją rolę "rehabilitanta" potem ten efekt nie jest tak zauważalny
-w wieku powyżej 18 do 23 podawana daje świetny efekt anty alzheimerowski i nie ma skutków ubocznch.
Dobranoc
jarek

Alicja - 2011-11-12, 22:30

W imieniu Rodziców - wieelkie dzięki Jarku za czas spędzony na Zakątku :kwiat3:
sobalinka - 2011-11-13, 02:39

I ja dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi :brawo:
kabatka - 2011-11-28, 15:31

Mam taką propozycję :cool2: Kto by chciał za piękny jeden pkt Pomógł opracować temat z tego zakresu na portal :?: Chodzi o wyciągnięcie najważniejszych aspektów tematu z postów naszego Eksperta, ale i Waszych pytań i wątpliwości. Jeśli ktoś wyrazi chęć, proszę o deklarację :prosze: Tekst zostanie potem jeszcze zredagowany, więc tym proszę się nie martwić :-)
edyta.editt - 2012-01-11, 14:34

Dopiero od niedawna zagłębiam się w temacie suplementacji...kurcze i ja zaczynam działać z Amelcią-może jeszcze w tym tygodniu zrobimy badania krwi.Poproszę nasza pania pediatrę o zagłębienie się w tym wszystkim(kobita jest strasznie zabiegana,no ale może nam pomoże).
Wiecie nie znalazłam gdzie można kopić/zamówić teavigo,kurkumę...Czytałam także wrocławska stronę,jest tam troszkę zamieszania-bo jak zaczniesz wchodzić w najróżniejsze "zakamarki" to dojść potem do tego gdzie to było/co się czytało :lol:
Będę wdzięczna za nakierowanie mnie :prosze: ,niech moim wytłumaczeniem(pewnie pominięcia) będą te dwa łobuzy wiecznie uwieszone :lol:

Margola - 2012-01-11, 15:08

A już myślałam, że ruszyła lawina zgłoszeń na propozycję Kabatki ;-)

Ale skoro Edyta wskrzesiła wątek i poniekąd poparła prośbę, to może ktoś chętny się znajdzie?

edyta.editt - 2012-01-11, 16:18

Magrola ja czasami nie wiem w co ręce włożyć :lol:
Serio to zaczęłam coś tam dłubać...niestety-jedno naciśnięcie Amelki i wszystko poszło się...
Na drugi raz muszę zebrać siły,tym bardziej,że zaczynam dogłębnie wnikać w temat :lol: wiec nadzieja jest.

edyta.editt - 2012-03-17, 07:17

Kobity,a jak podajecie Kurkumę :?:
groszek - 2012-03-17, 07:21

Ja podawałam wysypaną na serek w kanapce
edyta.editt - 2012-03-17, 07:36

Dziękuję Aniu :prosze: Myślicie,że ma łyżeczce z dodatkiem wody może być?
groszek - 2012-03-17, 07:52

Pewnie może, ale musi być coś do popicia bo osadzi się w jamie, na języku.Co prawda kurkuma jest bez smaku, to jej ogromna zaleta w podawaniu, ale to jednak dyskomfort mieć jakiś proszek poprzyklejany w buzi :papa:
lapin80 - 2012-03-17, 07:52

raczej ciężko, bo się nie rozpuszcza w wodzie.
My dajemy wymieszane z łyżeczką tartych jabłek i z wyciśniętą od razu omegą.
Bo kurkuma najlepiej się wchłania w towarzystwie omega 3 :)
i najlepiej wieczorem!

julina - 2012-03-17, 08:37

Edytko ja suplementy podaję Bartkowi w jogurciku :tak: :tak:
monikagr - 2012-03-17, 12:15

mój maluch suplementy najbardziej tolerował w kefirku, jogurcie i serku, ale ma skazę :( jeszcze akceptuje w deserkach ze słoiczków ( suszone śliwki najbardziej)
edyta.editt - 2012-03-20, 08:44

Dziękuję-no Amce ciężko łyknąć z łyżeczki z wodą- :-(
Podaję wieczorkiem razem z tranem...na myśl mi nie przyszło aby razem zmieszać :oops:
O jogurcie myślałam,ale jak ma jeść codziennie to zaraz poliki w skazie :lol:
Codziennie zastosuje coś innego i będzie urozmaicenie ;-) Nawet te owoce ze słoiczka,bo lubi dojadać po Braciszku :papa:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group